Centrál a DO

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Hm, tak asi takhle. Na Kladně (u nás), firma AUNIKA, koplet řešení mého problému i smontáží 2000. Je rozhodnuto.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Re: Centrál + DO

Příspěvek od Darrio »

Ak ta mozem poprosit - kam si pripajal kable na blokovanie motora(ciernozlty) a zapalovanie motora(ruzovy)?
Kupil som ten central aj s poplasnym.(Moplir-2000SK)
Central mam namontovany ale poplasne som zatial nedaval lebo neviem kam mam pripojit tie kable. Nasiel som niekde schemu zapojenia pomocou relatka. Len neviem ci to pripojit pred imobilizer alebo az zaneho.
Ktore kable(akej farby) idu od spinacej skrinky alebo kde sa nachadza rele imobilizera.
Porad prosim ako a kam to zapojit.
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

dettektorr píše:Hm, tak asi takhle. Na Kladně (u nás), firma AUNIKA, koplet řešení mého problému i smontáží 2000. Je rozhodnuto.
No jestli má Aunika stejný služby, jako webový stránky, tak tě potěš koště...
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Re: Centrál + DO

Příspěvek od Ardy »

Darrio píše: Ktore kable(akej farby) idu od spinacej skrinky alebo kde sa nachadza rele imobilizera.
Porad prosim ako a kam to zapojit.
Ja som použil len DO z alarmu. Zatial. Sirenu som ani nemontoval.
Zapalovanie (ružový) zapoj na červený 4 alebo oranžový 1 na spínasej skrinke - na klúči. Na konektore C206 (je vedla poistiek u šofera spodný široký na ležato) je to 14 a druhý 15 vývod. sú identické na tvoje použitie.

Blokovanie motora zapoj na vývod od immobilizéra - konektor pin 10 hnedý vodič.
Nezabudni naprogramovať resp. vypnuť funkciu ktorú naprogramoval výrobca do alarmu. Je to automatické zamykanie po cca 30 sec. Mňa to otravovalo. Prečítaj si návod je tam postuip ako to naprogramovať. Jednoduché spínanie klúčom.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Re: Centrál + DO

Příspěvek od Darrio »

Mam to vsetko zapojene uz par dni a islo to v pohodke az do dnes ked som chcel otvorit auto s DO tak mi otvorilo vsetky dvere ale vodicove sa neotvorili. Tak som to skusil znova a zase nic. Skusal som to klucom ale neslo to a ani z vnutra sa nedalo otvorit - asi sa zasekol motorcek.
Ja som vsak nechal pripojene vsetky kable na vodicovych aj spolujazdcovych dverach tak mozem centralom otvarat auto z oboch stran. Tak som to potom skusil cez spolujazdcove dvere a islo otvorit aj zavriet vodicove dvere. Ale rucne sa opat nedali otvorit. Rozobral som dvere aby som sa na to pozrel, a motorcek bol akoby zaseknuty v uzavretej polohe, neslo nim pohnut. Vybral som ho a potom zrazu isiel. Dal som ho naspat a uz v to ide v pohodke.

Nevies cim to moze byt ze sa zasekol? Tiahlo je v dobrej polohe takze motorcek by nemalo nijako namahat do stran.

A je dobre mat spraveny central na otvaranie z oboch stran alebo len od vodica? Moze byt v tom problem?
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

to jestli je centrál ovládaný jedním nebo dvěma motorky je uplně jedno . To že se motorek zasekne se někdy stává ale většinou u starších motorků né u nových ten bych reklamoval . Jak píšeš tak táhla máš nastavený dobře protože i to že táhlo tlačí motrek do strany to může způsobit ale to si vyloučil takže já bych zkusil novej motorek když to tenhle udělá znovu ;)
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Petrm má pravdu bude to asi vadný ten motorček. Skús reklamovať.
Ja mám tiež obe strany ovládacie.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Ardy píše:Petrm má pravdu bude to asi vadný ten motorček. Skús reklamovať.
Ja mám tiež obe strany ovládacie.
ale urcite nemas take ako ja :D u vodica otvaram dolava a zatvaram doprava a u spolujazdca naopak, potom nechavam stale auto otvorene, som z toho cely dopleteny :lol:
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Lubo156
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 04, 2006 15:22
Bydliště: Povazska Bystrica

Příspěvek od Lubo156 »

Ja som si nedavno kupil central na DO do Tica od Jablotronu co vyrabaju cesi a zajtra si ho idem namontovat stalo to 3500 sk to neni vela a mohol som mat aj Polske za 1500 sk to by som neodporucal nikomu. www.jablotron.sk
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Viktor píše:
Ardy píše:Petrm má pravdu bude to asi vadný ten motorček. Skús reklamovať.
Ja mám tiež obe strany ovládacie.
ale urcite nemas take ako ja :D u vodica otvaram dolava a zatvaram doprava a u spolujazdca naopak, potom nechavam stale auto otvorene, som z toho cely dopleteny :lol:
Ty máš opačne otočený motorček. Je namontovaný ten, ktorý otváráš opačne, otočene t.z. pretoč ho dole hlavou. Teraz ťahá, potom bude tlačiť to tiahlo, alebo opačne to uvidíš.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Ardy píše:
Viktor píše:
Ardy píše:Petrm má pravdu bude to asi vadný ten motorček. Skús reklamovať.
Ja mám tiež obe strany ovládacie.
ale urcite nemas take ako ja :D u vodica otvaram dolava a zatvaram doprava a u spolujazdca naopak, potom nechavam stale auto otvorene, som z toho cely dopleteny :lol:
Ty máš opačne otočený motorček. Je namontovaný ten, ktorý otváráš opačne, otočene t.z. pretoč ho dole hlavou. Teraz ťahá, potom bude tlačiť to tiahlo, alebo opačne to uvidíš.
Ja viem, len sa mi stale nechce pustit do rozoberania dveri, mal by som ich aj vytlmit, lebo to cele rezonuje, ked pustim sound a nechce sa mi to robit 2x, ale vyzera to, ze dnes by som sa do toho mohol aj pustit, konci mi dnes PN, tak mozno poobede ak sa donutim, lebo na dalsich dverach je central zaseknuty, takze aj druhe musim rozobrat :roll:
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Určite sa doftipiš ako treba rozobrať klučku. Ak nie poradím háčik a vytiahnúť tú drôtovú závlačku z osky pri tapacíry.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Ardy píše:Určite sa doftipiš ako treba rozobrať klučku. Ak nie poradím háčik a vytiahnúť tú drôtovú závlačku z osky pri tapacíry.
ja viem, najprv som si to nastudoval na fore, ale teoria a realita su 2 rozdielne veci :roll:
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Přátelé, koupil jsem novou baterku do DO a ouha.....nefunguje....dovtípil jsem se, že ho musím synchronizovat....

Ehm...nevíte někdo jak na to? Potřeboval bych popis krok za krokem jak to udělat...nebaví mě odemikat auto jak u Škodovky :oops:

Díky moc
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

Ivoš píše:Přátelé, koupil jsem novou baterku do DO a ouha.....nefunguje....dovtípil jsem se, že ho musím synchronizovat....

Ehm...nevíte někdo jak na to? Potřeboval bych popis krok za krokem jak to udělat...nebaví mě odemikat auto jak u Škodovky :oops:

Díky moc

to zalezi natom aky tam mas alarm. hod znacku alarmu, prip. kukni manual na nete. urcite to bude nejaka kombinacia servisneho tlacitka.
NEZABUDNI ze musis nahrat VSETKY ovladace, lebo tym ze nahras jeden, ostastne sa vymazu.

i ked neviem o tom, ze by bolo treba synchronizovat po vymene baterky v DO.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“