Centrál a DO

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Centrál a DO

Příspěvek od sonny »

Ahoj. Dost premyslim o montazi centralu s DO. Vyplati se to vubec na HB? Jake s tim mate zkusenosti? Jakeho vyrobce muzete doporucit? :roll: Diky!
Lanos 1.5i, r.v.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál a DO

Příspěvek od peco »

sonny píše:Ahoj. Dost premyslim o montazi centralu s DO. Vyplati se to vubec na HB? Jake s tim mate zkusenosti? Jakeho vyrobce muzete doporucit? :roll: Diky!

caves, mozem ti povedat za seba ze je to neocenitelna pomocka. osobne nenavidim otvaranie klucom. a uz toboz nie bez centralu.

na lanose to bola prva vec ktoru som doplnil k centralu.

k vyberu
ja som sa ulakomil na lacnejsi model za co sa teraz aj trochy hanbim :oops: a aj si nadavam.
ked ti mozem odporucit, hlavne ak parkujes na sidlisku, tak jedine dvojcestny system. co sa tyka znacky, nikdy som tuto nepouzil ale rozmyslam o nej. lebo ako som pisal ja som sa ulakomil na lacny alarm a teraz som z toho nervozny.
skus sa pokukat po MAGICar 9000b. tu je nejaky blizsi popis.
http://www.turoxx.sk/magicar9000b.htm

na inzerat sa da kupit aj lacnejsie. na jednej stranke ho ponukal za 5000+3000 montaz.
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Urcite dekuji. Zima me donutila, abych s sebou porad nosil rozmrazovac zamku a to me moc nebavilo :D .
Lanos 1.5i, r.v.99
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Centrál + DO

Příspěvek od Ardy »

Zvykol som si na centrál ešte na Favorite. Nemal som tam ale DO.
Prvý mesiac s Lanosom bez centrálu ma nenechal v klude.
Ja som si montoval centrál od Molpiru 900,- + DO za 1099,- Light Security + Lock. Je to komplet sada motorov a tiahiel. Montáž komplet asi za 5h a pri tom som sa trápil s klučkami asi 2h. :D

Dal som tam aj dialkové ako alarm. Funkciu alarmu nevyužívam. Nemám ani sirénu zapojenú, čo bola súčasťou balenia. Smerovky bliknú pri zapínaní či otváraní. To bola ešte otázka ako to zapojiť na obe strany smeroviek, ak je len jeden výstup z centrálu. Mám na to riešenie. Dve diódy! :lol:

Má to veľa možnosti z čoho polovicu nevyužijem. Dialkové má druhý kanál (a plávajúci kód) čím sa dá otvrať kufor. Tam si musíš zvlášť dokúpiť servo motor za cca 600,- Sk.

Tak ti to vrele odporúčam. kukni si http://www.molpir.sk/akcie2005/lightlock.htm
Naposledy upravil(a) Ardy dne úte kvě 02, 2006 16:07, celkem upraveno 1 x.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Jde to nejak napojit i na kufr?
Lanos 1.5i, r.v.99
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Samozrejme že ide. Tento ale aj iné značky centrálov s DO ktoré majú 2 kanály (nezávislé ovládanie) to je podmienka, môžu otvoriť aj kufor. V mojom prípade by otvorilo uplne, ak by som ho napojil.
Až neskôr. Najprv plánujem audio vylepšiť.
Vo verzií ako som mal aj vo Favorite (aj tam som to napojil) mi iba pootvorilo, nevládaly plynové vzpery otvoriť piate dvere uplne.

Potrebuješ teda:
1. centrál resp stačí DO čo má výstup na servo 5. dverý. Tento spomínaný Light Security to má.
2. servo motor napojený na tiahlo dverý. (cca 400,- až 600,-)
Kabeláž je tiež súčasťou. Nič iné vlastne nepotrebuješ. Možno izolačku a šikovnosť pri montáži. :lol:

:idea: Dobrá rada: Nepoužívať dodávané červíky na montáž tiahiel. Tie po čase pustia a dotiahnuť sa nedajú. Nahraď obyčajným šrôbom tej velkosti. Miesta je tam dosť. :idea: ;)
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Ešte ma napadly nejaké veci k alarmu.

Ja som to odblokoval a využil som teda len funkciu DO. Za takúto cenu inde nedostanete DO s plávajúcim kódom! :lol:
Má aj také funkcie, ktoré podla mňa sú zbytočné. Napr. automat. zap. alarmu a centrálu - uzamknutie po urč. čase.
Panic funkcia na zap. sireny pri pocite ohrozenia napr. zlodej alebo dotieravý rumunský obchodný cestovateľ :D .
Aby som ja vždy počítal pipania a bliknutia led no to nepotrebujem.
Podľa mňa je aj zbytočné mať alarm. Aj tak ti ukradnú auto ak ho chcú. Dnes húkajúci alarm nikto si už nevšíma. A keď by bol tam zlodej radšej sa každý otočí, aby nedostal ešte niekde medzi rebrá....
Veľmi užitočná vec je blokovanie štartovania a čerpadla. Je to vlastne druhý imobilizér. Ak by prekonaly ten od Daewwo ešte čaká tento. A to už radšej odidu ak tam uvidia 3 blikajúce LED, alebo radšej si zoberú druhého Lanosa. Ale Veď sa Lanosi tak často ani nekradnú.... :lol:

:idea: Aký máte názor? Rád by som vedel ako si chránite svojich miláčikov. :idea:
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

Ardy píše: Aby som ja vždy počítal pipania a bliknutia led no to nepotrebujem.
Podľa mňa je aj zbytočné mať alarm. Aj tak ti ukradnú auto ak ho chcú. Dnes húkajúci alarm nikto si už nevšíma. A keď by bol tam zlodej radšej sa každý otočí, aby nedostal ešte niekde medzi rebrá....
:idea: Aký máte názor? Rád by som vedel ako si chránite svojich miláčikov. :idea:
ako som pisal, presne pre tento pripad sa oplati mat dvojcestny alarm(link som poslal v prispevku vyssie) pretoze na aute nemusia byt ziadne znamky poplachu a doma ti pipa dialkove. ked ti na aute blikaju iba smerovky a "huka" ti alarm doma na stole zlodej bude mozno menej pozorny a ty mas hned spravu o tom co sa z vozidlom deje. nehovorim otom ze dosah dvojcestneho systemu je 2km(v idealnych podmienkach) alebo 1 km meste.

a auto si myslim treba chranit viac ako iba zamknutym centralom.
osobne si myslim, ze skor otvaranie kufra na dialku je zbytocnost(u HB ani nehovorim) ved ked odomknem auto tak kufor otvorim uz aj rukou ;)

dalej ja osobne mam zapnutu aj funkciu ze ked sa do 30s neotvoria ziadne dvere po deaktivacii alarmu tak sa auto znovu zamkne.
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

peco píše:
Ardy píše: Aby som ja vždy počítal pipania a bliknutia led no to nepotrebujem.
Podľa mňa je aj zbytočné mať alarm. Aj tak ti ukradnú auto ak ho chcú. Dnes húkajúci alarm nikto si už nevšíma. A keď by bol tam zlodej radšej sa každý otočí, aby nedostal ešte niekde medzi rebrá....
:idea: Aký máte názor? Rád by som vedel ako si chránite svojich miláčikov. :idea:
ako som pisal, presne pre tento pripad sa oplati mat dvojcestny alarm(link som poslal v prispevku vyssie) pretoze na aute nemusia byt ziadne znamky poplachu a doma ti pipa dialkove. ked ti na aute blikaju iba smerovky a "huka" ti alarm doma na stole zlodej bude mozno menej pozorny a ty mas hned spravu o tom co sa z vozidlom deje. nehovorim otom ze dosah dvojcestneho systemu je 2km(v idealnych podmienkach) alebo 1 km meste.

a auto si myslim treba chranit viac ako iba zamknutym centralom.
osobne si myslim, ze skor otvaranie kufra na dialku je zbytocnost(u HB ani nehovorim) ved ked odomknem auto tak kufor otvorim uz aj rukou ;)

dalej ja osobne mam zapnutu aj funkciu ze ked sa do 30s neotvoria ziadne dvere po deaktivacii alarmu tak sa auto znovu zamkne.
Souhlas, nepotrebuji, aby se mi kufr uplne otevrel. Staci, aby se odemknul. Jinak by mi ten central fungoval vlastne jen na ty dvoje dvere... :? . Koneckoncu, ani ten alarm tam byt nemusi. Akorat to otravuje lidi. V pondeli jsem byl v Plasech na leteckem dnu, byl tam Gripen, ktery se predvadel a rozhoukal nejeden alarm :P .
Lanos 1.5i, r.v.99
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

sonny píše: V pondeli jsem byl v Plasech na leteckem dnu, byl tam Gripen, ktery se predvadel a rozhoukal nejeden alarm :P .

dalsi dovod preco mat dvojcestny :lol: :lol: :lol:

ja viem, nedam stym pokoj, ale az si to vyskusate tak pochopite. je to proste podla mna v meste neocenitelne. v podstate stale(ci pri nakupoch, alebo pri parkovani za rohom, atd.) je auto pod kontrolou.
a v zime dialkovy start= teply motor=vyhriate auto=mensia spotreba pri kratkych tratiach ;)
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Jeste jedna otazka. Co si mam pri vyberu cntralu a DO vsimat? Je neco, co nasi mazlicci maji a zbytek aut ne?
Lanos 1.5i, r.v.99
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

peco píše:
sonny píše: V pondeli jsem byl v Plasech na leteckem dnu, byl tam Gripen, ktery se predvadel a rozhoukal nejeden alarm :P .

dalsi dovod preco mat dvojcestny :lol: :lol: :lol:

ja viem, nedam stym pokoj, ale az si to vyskusate tak pochopite. je to proste podla mna v meste neocenitelne. v podstate stale(ci pri nakupoch, alebo pri parkovani za rohom, atd.) je auto pod kontrolou.
a v zime dialkovy start= teply motor=vyhriate auto=mensia spotreba pri kratkych tratiach ;)
mas teda ten magicar 9000? co ta to vyslo komplet? a kde si to nechal montovat? alebo sam? ;)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

Chlapy taky se zeptam.Nevite nekdo jestli jde domontovat dalkac k seriovemu centralu co mam od vyroby ?
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Smells píše:Chlapy taky se zeptam.Nevite nekdo jestli jde domontovat dalkac k seriovemu centralu co mam od vyroby ?
Když máš prachy,tak jde všechno.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

orgi píše: mas teda ten magicar 9000? co ta to vyslo komplet? a kde si to nechal montovat? alebo sam? ;)
mam nieco podobne akurat ze bez dialkoveho startu. vyslo to pred rokom 17t. dnes to uz stoji urcite menej.

montovali to tu http://www.gryfalarm.sk/07autoalarmy.htm a je to ten alarm s tym bielym dialkovym CS 1712 (asi v strede tej ponuky co je vpravo)

magicar maju tu: http://www.turoxx.sk/magicar9000b.htm

samotny alarm stoji 6900. a na jednom fore som ho ponukal za 5000+ 3000 montaz. ked si zoberem ze obycajny alarm ta z robotou stoji tak ci tak okolo 6 t. tak to neni zase tak vela ;)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“