Problém s LPG

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

No položili ten splynovač dosť vysoko takže preto je asi na ležato,rj.jednotkám to nevadí ale atuátor by mal byť postavený lebo ppp to už opísal že časom dochádza k deformácii ono je to pre to že ten piestik je na pružinke a ta je takto namáhaná jedným smerom ale zasa je potrebné povedať že nie každý atík je na to náchylný lebo daktorý má vodiacú trubičku po ktorej ten piestik jazdí :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Aj emkas ho ma na lezaka ale ako som pozeral on sa da vobec dat na stojato? Lebo tie hadice su dost tvrde :oops:
Emkas ma troska iny typ toho atuatora aspon vizualne sa mi zdalo.
Tu je este detailnejsie foto.
Přílohy
LPG02.jpg
LPG02.jpg (170.38 KiB) Zobrazeno 1405 x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s LPG

Příspěvek od ppp »

Mimochodom to le lovato, ved agf je ich oficialny dovozca, lovtecu sa venuju hlavne firmy na vychode, pretoze v kosicoch je oficialny dovozca lovtecu.

Pod splynovacom je este nejake miesto? Ak ano mohli ho dat nizsie a atuatorcek by bol na stojaka ak nie tak potom to asi bolo jedine miesto kam to slo dat. Budte potom radi, v espere za motorom nie je miesto a od splynovaca vedie k saniu hotovy plynovod a nie tych 5cm hadicky ako v lanose :lol: .
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

Ono v každom prípade máš 2 roky záruku takže v pohode a LOVATO má práve tie trubičkové kdežto Lovtec má volnú pružinku ale nie pri všetkých modeloch.Najviac vydržali a držia Landirenzo a LOVATO ktoré majú hliníkový spodok :D
Přílohy
loveco.jpg
loveco.jpg (8.96 KiB) Zobrazeno 1401 x
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

To mas rovnako montovane ako ja, ale s tym rozdielom, ze ja som to mal montovane asi v roku 2002 a mam spinavsi motorovy priestor :) :) :) .
Neda sa ten atuator zohnat niekde na dobierku?
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Zdravim, znova sa vraciam k teme. Bol som vymenit krokovy motorcek v Grifongase v Brezne. Chlapik mi to nahodil na PC a nastavil RJ LPG. Tam sa to vsetko javilo v poriadku. Presiel som domov 40km a znova to iste. Dokonca sa mi to zacalo spravat tak, ze vytiahnem konektor z RJ LPG zasuniem ho spat, nastavi sa atuator a ostane jemne bzucat (piskat). Nastartujem, prepnem na LPG a rozbehnem sa, uberiem plyn a znovu chcem pridat a uz neviem pridat, sprava sa to tak ako keby bolo odpojene palivo, skusam prepinat na benzin OK, prepnem na LPG zdochne a dookola.
Mam pocit, ze by to nakoniec mohla byt RJ LPG, ale neviem, nemate niekto podobne skusenosti?
Vdaka.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

No tak asi máš správné tušenie môže to robiť aj RJ ,práve teraz tu máme jednu Nexii a tam sme najskôr vybrali atuátor a ručne sme ju nastavili no lenže po chvílke to začala robiť znova a pre skúšku sme atuátor dali do mojej a on šlapal bez problémov takže dneska na nej ideme vymeniť RJ :idea:
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Dnes som robil este jeden test. V RJ som vymenil rele a elektrolyticke kondenzatory (pre pripad, ze by uz nemali svoju kapacitu a robili psie kusy). Sprava sa to rovnako. V tom teste som skusil nasledovne:
- nastartoval som
- v mot priestore som si pridal plyn, tak aby preplo na LPG, na prvy krat OK
- pozeram na RJ a pekne blika cervena-zelena, cervena-zelena....
- nacham kus zohriat a znova sa hram so sktiacou klapkou
- zrazu ide motor skapat, ale RJ pekne preblikava t.j. pravdepodobne funguje
- motor skape
Takto mi to spravila asi tri krat a uz potom znova OK.

Ake idu snimace do RJ pre LPG? Viem, ze lambda, poloha skrtiacej klapky a.....
Nemoze byt zaneseny nejaky snimac (ktory benzinu nevadi ale plynu hej) a potom to blbne?
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s LPG

Příspěvek od ppp »

najlepsie napichnut Rj lpg na pc a pozriet na co mysli ked stvara tie psie kusy ;)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

Do RJ LPGčka ide -Lambda,Snímač klapky(TPS) a Snímač otáčok(IMPULS)

Na Lambdu idú káble- bielý(na lambdu) a žltý(do jednotky)

Na snímač klapky(TPS) ide káblik-fialový(môže byť aj žlto-zelený)

Na otáčky(impulsy) ide káblik-čierny

To preblikávanie signalizuje lambdu a jej chod
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Zdravim, tak dnes to nejde uz ani na benzin. Musi to mat nejaku spolocnu chybu. Ak je vadny snimac polohy skrtiacej klapky, moze to robit? Uz sa mi v podstate neda ani nastartovat. Znamy mi poradil, aby som este vyskusal vycistit skrtiacu klapku, tak som strekol kontox na nu a odvtedy neviem ani nastartovat :-(. Mohlo sa tym nieco v tom snimaci pokazit?
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Som zistil, ze mam odidene asi benzinove cerpadlo. Odpojil som hadicku priamo na nadrzi a zapol zapalovanie. Čerpadlo vrčí, ale benzín neťahá. Idem to pozriet lepsie. Benzinu mi ukazuje tak stvrt nadrze a ked som cerpadlo vytahoval von, tak tam benzin bol. Mam strach, ze ho nerozchodim, kolko stoji asi nove? Vdaka. Uz ma to zacina hnevat, najskor odide plynovy pohon, potom benzinovy.... :(
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

U nas okolo 5tis (sk) ale tu mozno palikx ma este https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... &start=270 -i
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Tak nakoniec problem s benzinom vyrieseny, nebol v nadrzi :(( hoci ukazovatel paliva mi ukazuje 1/3 nadrze a hladove oko ani neskrtlo. Podla schemy zapojenia su ukazovatel paliva a hladove oko nezavisle od seba a ani jeden neukazuje spravne. Na ukazovateli paliva by som pochopil, ze sa mohla zaseknut rucicka, ale hladove oko? :( :( :(
Ten plyn stale nic raz ide raz nejde, dal som si vyblikat chyby, nie je ziadna t.j. cidla su v poriadku uz mi ostava naozaj asi len RJ plynu. Skusat to sposobom pokus-omyl sa mi zda dost nakladne. :(
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Rucicka by sa nemala snad zaseknut lebo vsetky tie "ciferniky" su elektronicke. A co bol problem, ked si pisal, ze pumpa netlacila? A nie je lepsie skocit niekam kde montuju tvoj system, zeby to tam poskusali co je zle? Bolo by to lacnejsie ako tebe kupovat RJ alebo ine komponenty do LPG... :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“