Problém s LPG

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Zdravim, vedeli by ste mi niekto poradit s nasledovným problémom? Mam voz Lanos 1.5 LPG Lovato, isiel som zhruba 80km pomerne sviznou jazdou (tak 110 - 130). Zrazu mi pri predbiehani zacalo dusit a az tak, ze som musel prepnut na benzin a do ciela cesty dojst na benzine. Aj ked som pocas jazdy na benzine prepol spat na plyn, tak plyn nereagoval vobec. Po odstaveni auta na cca 0,5h som znova skusil nastartovat a prepnut na LPG a bez problemov. Odvtedy zatial taha v poriadku. Neviete co by to mohlo sposobovat? Vdaka.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

pravdepodobne vzduchová bublina v chladiacej sústave alebo málo kvapaliny to mohlo spôsobiť pokles tepoty v reduktore a nasatie kvapalného lpg do motora a jeho zahltenie.Je to obcasné a nie je to porucha,no ale pokud sa to bude objavovať často je potrebné nastavenie systému lpg a poprípade výmena lpg filtra.A ješte jedna vec dúfam že si pri tej jazde nevyhodil rýchlosť lebo aj to môže byť príčina. :D
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Vdaka za odpoved. Myslim, ze v reduktore to nebude pretoze by musel byt dost dlho bez vody a to si myslim, ze v tomto teple a pri tej jazde nebol problem :-). To, ze nemam vyradovat ked mam LPG viem, takze to nerobim, ale neviem aky stary je filter a membrany, tak budem pricinu hladat asi tam.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Hanzy »

Coto ze pri LPG se nemuze vyhazovat rychlost?A to proc naky duvod kdyz slape jak hodinky?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

No ako vravím pokud sa budú problémy vyskytovať dalej tak to môže byť nastavením alebo poruchou ale ono asi tak pri LPG je dobré raz do roka si ho dať nastaviť,proste po tom čo sa Ti stalo by som zatial netypoval velký problém teda pokud to bolo len raz.
Hanzy ono je to tak že elektronic si plyn nasává a pokud vyhodíš rýchlosť tak sa Ti zatvorý klapka nad ktorou je prívod plynu takže čo sa Ti dostane do motora -prd :D u sekvencie je to iné tam ide lpg priamo do sania pod klapkou takže nie je problém.Ale ješte k tomu kedysi som robil vodičák na nákladiaky a pri jednej jazde v zime dolu z kopca som proste vyhodil rýchlosť ako na osobáku no a učitel ma v tedy málem zabil a ani sa mu nečudujem,no a dlhoročných skúseností viem že vyradená rýchlosť dole kopcom neušetrý tak že to len na okraj.
Nech nám naše plyňáky fachčej a dízle nech plačú :lol: :lol: :lol: Totiž to bol som pred včerom v Budapešti ale nie s Octávkou ale s Legynou a to sa podrž spotreba 8,18 a cena 19,50€ no s Octou pri 4,5 je cena 31€ tomu sa hovorí bomba -i
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Len sa ja lpg novacik zamiesam :lol: Mne to zdochne tak okolo 100km/h ked vykvaltujem. Do 90km je to v poriadku. Ma zmysel na tento fakt upozronovat v AGF na prvej "doladovacke" ? A este posledna vec ako som inde pisal pri prvom prepnuti na plyn ked nedam pozor to zdochne bude sa dat toto aspon doladit? Jedine toto ma trapi inak som na 98% spokojny :PP:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

Jo on sa systém asi tak po 20 000 km musí nastaviť lebo dochádza ku kalibrovaní pružiniek a po uplnom usadení by to nemalo pri preradení v hoiciakej rýchlosti zdochnúť a pri prvom prepnutí je to vetšinou na naučení vodiča pokud máš tedy LPG prvne tak sa len musíš naučiť ako s ním jazdiť ono je to troška iné ako benzin ale to je v tom že na benzin jazdíš stále ale LPG je nové,ono je to vlastne tak že pokud teraz presadneš do iného auta tak tiež občas skočí,zdochne a prio radení skačká to asi každému lebo aj každé auto je iné.No takže až pôjdeš na prvé nastavenie tak ich upozorni lebo ono je to v tom že pravdepodobne je atuátor prišktený a tým vlastne keď motor potrebuje viac plynu tak mu ho dodá pomali a to je to zdochývanie lebo pri 90 je to ješte dostatočný prietok ale pri 100 a vlastne vyšších otáčkách je ta dodávka malá,ono sa to potom vždy ustálí ale jedná sa o to aby ten atuátor (krokový motorček LPG)otváral živšie a troška viac :lol:
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Diiik moc Pehacek :D :D Tak im zdelim, fakt ze to obcas zdochne a ze ci sa neda pridat viac aktuatoru. Budu tomu rozumet? :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Tak som tu zas. Dnes mi to nechcelo tahat a nakoniec som musel prepnut na benzin a dojst na benzine. Ked som otvoril kapotu, tak som pocul velmi slaby taky pisklavy zvuk a isiel z atuatora (foto v kruzku) hoci zapalovanie a klucik boli vypnute. Ked som vytiahol konektor z RJ pre LPG, tak to prestalo a ked som ho znova zasunul, tak to vydalo taky zvuk ako keby sa ten motorcek (atuator) nastavil a skusil som nastartovat na LPG. Nabehlo uplne v poriadku (som zvedavy dokedy :( ). Po vypnuti zapalovania sa znovu ozval ako keby sa prestavoval a ostal tak jemnucko piskat. Mohol by byt problem v tom motorceku?
Snímka0118_atuator.jpg
Snímka0118_atuator.jpg (87.46 KiB) Zobrazeno 2333 x
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

môže lebo ako sa pozerám tak ho máš šikmo a to sa mohlo sťať že sa časom začal zasekávat (práve dnes po montáži nám tiež nefungoval atuátor ,a to bol nový lenže behom mesiaca už 3)takže môže to značiť jeho koniec a to cvrdlikanie robí cievka a to pre to že ten bežec vnútri sa zasekol,no nemusí to zatial byť zlé ale časom sa možno bude zasekávať viac a viac.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s LPG

Příspěvek od ppp »

cotocoto? ake nevyradovanie pri lpg? :lol: jasne, ked je problem tak nevyradovat a odstranit problem aby sme mohli vyradovat. Ked je vsetko ok a nie ako u mna, ze mi funi vietor sprava do sania a ochudobni to tak nie je ziaden dovod nevyradovat. To by sme mohli tvrdit ze nevyradovat aj na benzin ved aj na benzin moze benzin splechnut a cerpadlo nasat vzduch a motor skapat. Je jasne ze ked treba brzdit a motor dokaze auto pribrzdit tak je lepsie brzdit motorm ale dojazd na cervenu alebo pred zakrutou alebo z mierneho kopecka ked to nezrychluje je lepsi s vyradenou rychlostou najma ak nemate auto ktore vypina vstreky. Neviem ako lanos ale espero nic nevypina a podtlakove lpg uz vobec nie. Na nubire je to ine, tam sa vstreky vypinaju ale aj tam ma vyznam niekedy vyradit a nechat auto tichucko dojst do ciela. Preto napriklad nechapem montaz reduktora osou kolmo k smeru jazdy takze je potom podtlak citlivy na zakruty. Napriklad ked som vyradil a zrezal zakrutu na skodovke k cerpacke v BB tak mi isiel motor skapat pretoze sa membrana vychylila odstredivou silou. Keby bol reduktor otoceny o 90stupnov tak by s tym problem nemal a pri brzdeni by otacky dvihol a pri akceleracii no tam by nerobil nic, pretoze to az tak neakcelerovalo :lol: .

Ale aby som isiel kveci. Blue lanos tu spomina AGF. Ak tym mysli agrofinal tak tym nema vyznam spominat nic, to su ... ja som slusny clovek takze ziaden vulgarizmy tu pisat nebudem :lol: , ale agrofinalu by som sa vyhol sirokym oblukom, tam nie su schopni poriesit ani ci je dnes streda a nie to este nejaky problem. Neviem ake skusensoti ma s nimi peha ale mne stacilo ako sa ku mne ako k zakaznikovi chovali ako skruvili co sa dalo a ako sa potom hrali na volov. Jedine majitel (asi) prejavil kus profesionality, ked chcel aby zakaznik odisiel spokojny bohuzial zamestnanci mu jeho snahu prekazili.

A co sa atutaoru tyka, tak musim zaklopkat (asi sebe na celo lebo postel ani neviem ci je z dreva alebo iba pilin :lol: ) mam ho uplne nalezato a nad vyfukovymi parohami a zatial zije bez problemov (160tkm a 5 rokov tusim).
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Tak vcera som to rozobral prestriekal vsetky kontakty kontoxom a pozrel sa lepsie na atuator. Chyba bude urcite v nom pretoze ked som ho mal vybraty a zapol som konektor do RJ pre LPG, tak sa mi vysunul uplne von a rozobral. Ked som ho mal v takomto stave, tak som ho lepsie poobzeral a vyzera byt opotrebovany, ta skrutkovica (hriadel) vydral ten plast, v ktorom to beha. Skusil som to tam nasilu dat a zvova som ho "resetol" a uz nevybehol von. Ocistil som ho poskladal, zalozil naspat a zatial ide bez problemov, ale je to asi len otazka casu :( .

Otazky na Pehu:
- ako by sa mal montovat atuator (sikmo asi teda nie)
- kde by som mohol zohnat novy

Zatial vdaka.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s LPG

Příspěvek od ppp »

sice nie som peha :lol: ale:
- ako by sa mal montovat atuator (sikmo asi teda nie)
najlepsie je zvislo motorcekom nahor, aby bolo co najmenej trenia a usadzovania bordelu vo vnutri. Ale inak je to fuk, ako som pisal, mam ho uplne nalezato a este nad horucim vyfukom a za horucim chladicom a prezil, asi zalezi kus od kusu alebo mozno od jednorazoveho natankovania nejakych hnusov, ktovie.
- kde by som mohol zohnat novy
v hocijakej firme kde montuju lpg, mali by ho mat, preto obcas sa stava ze odide a ak nahodou nie, tak ho vedia zabezpecit. Stal okolo 500Sk tusim.
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Edit! Necituj predchadzajuci prispevok :!:

OK, vdaka
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak tu som odfotil moju montaz u AGF :D Odbornici sa mozete vyjadrit nakolko ja som ich moc nevidel takze to neviem posudit :oops:

Atuator mam "na lezaka" A este je tam jedna krabicka schovana Lambda emulator pod tou lovtec riad. jednotkou.
Přílohy
LPG01.jpg
LPG01.jpg (204.23 KiB) Zobrazeno 2268 x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“