El. stahování oken

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

El. stahování oken

Příspěvek od Oněgin »

Mám problém se stahováním a hlavně vytahováním okna u spolujezdce, všechna ostatní jsou v pohodě. Navíc mi nejdou zevnitř otevřít zadní pravé dveře. Help, please. Neopravoval už někdo tyto závady a nemáte náhodu fotodokumentaci?
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

dokumentaci nemam, protoze kdyz neco delam tak nemam cas fotit :) . U pradnich oken to delaj vyscle a ztvrdle a spinave sametky v tech gumovych listach. Ja tam cas od casu fouknu WDcko a hned je to lepsi. Kluci ze servisu rikaji ze se musi vymenit ze se s nima nic delat neda. Potom to muze delat vyschly naviak lanka stahovani okna, ten jsem nerozebiral ale menil ( vrakoviste) ale u Espera. Z dverma ted budem neco delat s brachou protoze mu taky nejdou. Jeste me napadlo , nejdou otevrit ani z jedne strany?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Myslím,že tam môže byť vyskočená alebo ulomená taká "závlačka" alebo ako to nazvať, čo vlastne robí prevod (prepája vnútornú kľučku s vonkajšou a zamkovým mechanizmom.
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Zvenku otevřít jdou. Kam to WD přesně stříkáš? Aby se sklo nezašpinilo.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Oněgin píše:Zvenku otevřít jdou. Kam to WD přesně stříkáš? Aby se sklo nezašpinilo.
stahnout a do tech bocnich vodicich sterbin
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Díky. Takže jako první zkusím postup Brainmana, jako druhý pak JRD :)
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

věškeré stříkání sprejů do sametky je hodně krátkodobé řešení nejlepší a nejtrvanlivější je výměna celé gumy co v ní běhá okno a před montáží perfektně vyčistit okraje okna a hlavně je ničím nemazat ta guma je natřená nějakým mastkem a když to namažete tak to pohřbíte začne se to lepit a je to zase na ho.. ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Cize najlepsie asi pouziit sludovy prasok alebo aspon detsky zasyp :). Je to suche a "maze" to.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

no už jsem tam taky... okno spolujezdce mi nejde dovřít úplně... plazí se pomalu... měl jsem v gumě v záhybu, kde končí přední okno a začíná střecha.. nějakou tlumicí/těsnící hmotu... když jsem ji sundal, je to mnouhem lepší, ale stejně je tak 0,5cm otevřené... .asi to bude chtít opravdu nové gumy...zkusil jsem úplně vše, vyndal motor, odmastil, očistil, promazal lanko, kladky, kluznici, očistil gumu (vyndal i ty bordely), milionkrát zkoušel nastavit a na nic, je to lepší než to bylo ale PETRM má pravdu, nová bude lepší.-.-
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

U mě je to podobné. Kde se ty gumy dají koupit?
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

to je divné, že ještě nikdo neodpověděl. Buď jsou příšerně drahé, nebo nejsou?----- Tak za kolik PETRM nebo PALIX ta sranda v podobě nové gumy oken předních dveří přijde, nebo je to tajemství? Dík.
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Tak sem se pustil do oken, rozebral sem predni dvere, vyndal sklo, povolil vodici listu, ocistil ty vodici gumy , nastrikal sem je silikonovym olejem, okno dal zpatky, nechal sem ho vyjet nahoru, aby si ta vodici lista povolena sedla a vse utahl a dal dohromady. Ted to jede bez zadrhavani nahoru, nevim, jak dlouho to bude trvat :)

Zkusil sem se stejnym zpusobem pustit do zadnich dveri, ale neprisel sem na to , jak zadni okno vyndat. Zadni okno je je porad v tech gum. listach a tak je mala vule ho jakoby zkrivit a vyndat ven, proto zadni stahovani je porad na hov.... ikdyz se trochu zlepsilo
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

kitt2002 píše:Tak sem se pustil do oken, rozebral sem predni dvere, vyndal sklo, povolil vodici listu, ocistil ty vodici gumy , nastrikal sem je silikonovym olejem, okno dal zpatky, nechal sem ho vyjet nahoru, aby si ta vodici lista povolena sedla a vse utahl a dal dohromady. Ted to jede bez zadrhavani nahoru, nevim, jak dlouho to bude trvat :)

Zkusil sem se stejnym zpusobem pustit do zadnich dveri, ale neprisel sem na to , jak zadni okno vyndat. Zadni okno je je porad v tech gum. listach a tak je mala vule ho jakoby zkrivit a vyndat ven, proto zadni stahovani je porad na hov.... ikdyz se trochu zlepsilo

Mrkni do nubiraclubu - odkaz dole na liště , je to tam i s fotkama ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Tak nevím, jde-li přímo o to co hledáte, snad to pomůže:

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/96301653
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“