Zázrak zvaný klimatizace

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Zázrak zvaný klimatizace

Příspěvek od Mareman »

Před dvěma dny mě napadlo nechat chvilku zapnutou klimu, což se údajně alespoň jednou měsíčně má i v zimě. Ke svýmu nemilýmu překvapení jsem ale zmáčkl tlačítko, nic necvaklo a ani otáčky nepoklesly :? Zima každopádně moc nebyla, dřív jsem ji zapnul i v podstatně větších mrazech než je +5. Jelikož mi Palikx v létě tlak měřil a bylo tam asi 80 procent toho co tam má bejt, přišlo mi divný že by normální cestou uniklo za těch pár měsíců tolik aby klima odmítala sepnout. Tudíž to začalo vypadat na jedinou možnou závadu..........díravej chladič klimy. Je pravda že po těch 7mi letech by už na to asi kluk měl právo :roll: Už jsem se viděl jak na jaře rozbiju prasátko, půjdu koupit za pár tisíc chladič a pak rozbiju prasátko mladé a za to co tam najdu si ji nechám naplnit :? No a dneska se stal zázrak.......jen tak z plezíru jsem zmáčkl tlačítko, klima sepla a poklesly otáčky. Zkoušel jsem to opakovaně, takže náhoda to nebyla. Tak a teď mi někdo vysvětlete jak je to možný :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

bolo to pokazeneee

no asi bola este zima na to aby sa spustila
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak to ti reknu naprosto presne-spatne rozptylove podminky.to se nam deje denne.jinak mozna ridici jednotka proste nepustila proud.mozna zoksidovany kabel nebo kostra nebo konektor vlhkost......... :D uvidis co to bude delat dal.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Dokud funguje nesnaž se to pochopit chladič nezachráníš až přestane chodit nadobro tak to opravíme :lol:
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Tak dneska ráno při nule opět nefungovala a odpoledne při kladných teplotách zase sepla. Vypadá to že přece jen je asi část tlaku ta tam a rozdíl teplot způsobuje pokles a navýšení tlaku kolem hranice u které už klima nesepne anebo ještě ano. Jinak si to neumím vysvětlit :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

Tak pomalu začínám být rád, že můj Kemřík nemá klimu :lol:
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

petrm píše:Dokud funguje nesnaž se to pochopit chladič nezachráníš až přestane chodit nadobro tak to opravíme :lol:
Pěkný den :D Sraz za 62 venku už -6 a tma ještě větší :(
Přesně tak vždy je něco mezi nebem a zemí a pobožný tomu říkají bůh! :shock:
I když jestli ji máš už sedum let a ještě jsi ji nefoukal tak to je paráda!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Mareman píše:Tak dneska ráno při nule opět nefungovala a odpoledne při kladných teplotách zase sepla. Vypadá to že přece jen je asi část tlaku ta tam a rozdíl teplot způsobuje pokles a navýšení tlaku kolem hranice u které už klima nesepne anebo ještě ano. Jinak si to neumím vysvětlit :roll:
Jo řekl bych že uplně stejně je na tom Akri podle mě vám chlapci nějaké to médium uteklo a prostě se blíží konec jak bude teplo a začnete ji používat tak se vlivem toho sepnutí a zvýšení tlaku bude ztrácet dál a čeká vás výměna chladiče :?
Naposledy upravil(a) petrm dne ned úno 26, 2006 10:16, celkem upraveno 1 x.
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

petrm píše:
Mareman píše:Tak dneska ráno při nule opět nefungovala a odpoledne při kladných teplotách zase sepla. Vypadá to že přece jen je asi část tlaku ta tam a rozdíl teplot způsobuje pokles a navýšení tlaku kolem hranice u které už klima nesepne anebo ještě ano. Jinak si to neumím vysvětlit :roll:
Jo řekl bych že uplně stejně je na tom Akri podle mě vám chlapci nějaké to médium uteklo a prostě se blíží konec jak bude teplo a začnete ji používat atk se vlivem toho sepnutí a zvýšení tlaku bude ztrácet dál a čeká vás výměna chladiče :?
No tak to né soudruhu, to neberem :twisted: Ty nás máš hezky uklidnit že jak bude teplo tak se všechno samo spraví a klima pojede jak nová :lol: :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Jo řekl bych že uplně stejně je na tom Akri podle mě vám chlapci nějaké to médium uteklo a prostě se blíží konec jak bude teplo a začnete ji používat atk se vlivem toho sepnutí a zvýšení tlaku bude ztrácet dál a čeká vás výměna chladiče :?
Na kolik prijde ta vymena chladice klimy ? Taky me to ceka :cry:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak originál stojí asi 12 000 a neorig. se dá sehnat za 1/3jde o to jestli si ho koupíš sám a nebo to dáš do servisu ;)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

12 tisic origo?? to je cena pul myho auta a to musim mit natankovano :twisted:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Akri píše:12 tisic origo?? to je cena pul myho auta a to musim mit natankovano :twisted:
Pěkný den :D Sraz za 60 venku -8 azůro ;)
Teda Akri a ještě nákup na vánoce? :shock:
Vždyť na těch fotkách jak jsi dělal dutiny tak je to kára k pohledání!
Rozesmál jsi mě.Takový příspěvky dávej do vtipů!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

samozrejme ze to byla nadsazka, vzhledem k tomu ze se tyto lanosy prodavaji za cenu ted nekde okolo jednoho sta tisic, tak mi prisla cena toho chladice neadekvatni, ale je to tak, ceny dilu zustavaji i po letech stejne i kdyz z auta uz je ojetina, proto jsem to trosku nadsadil :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak se dnes pridam jeste ja.rano bylo - 8 a ja si na vas vzpomel.a zapnul klima.jenze ona nic ale teda vubec nic.jen se rozsvitil spinac.ale bezne (i kdyz nefunguje kompresor) mi v aute cvakne elektronicke rele a dnes ne.takze predpokladam ze je tam neco jako teplotni snimac a ten nedovoli pustit kompresor.pri 0 st jeste spinala.hned jak bude tepleji to vyzkousim znovu.(jeste mi totiz loni odeslo to rele)tak uvidime.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LANOS“