Palubní počítač namontován!!!!

Moderátor: Blue Lanos

Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Palubní počítač namontován!!!!

Příspěvek od Saša »

Ahoj všichni,musím se pochlubit,že se mi konečně podařilo nechat si zapojit palubní počítač.Jedná se o ten výrobek,co tu byl na něj odkaz na ruského výrobce.Jak jsem ho dostal až do rukou by bylo na dlouhé psaní,protože oni nezasílají.
Pár postřehů:
1. Montáž jsem si nechal udělat od známého, i když je to naprosto jednoduché.
2. Ukazuje všechny potřebné hodnoty(okamžitá spotřeba v l/hod a v km/100km,otáčky,rychlost,napětí baterie,ujeté km,spotřebovaný benzín,datum a čas,venkovní nebo vnitřní teplotu podle toho kam se dá čidlo a posledních 18 jízd - počet km,prům.spotř.,max.rychlost,prům.rychlost.
3. Po nakalibrování to vypadá,že hodnoty se zobrazují správně mimo venkovní teploty.Protože byl krátký kablík,tak je čidlo v předním sloupku a zobrazovaná teplota je o cca 10st.C vyšší než je skutečnost.Možná to je jen nevhodným umístěním čidla.
4. Umístění místo standardních hodin je sice hezké,ale vzhledem k velikosti displeye se za jízdy na to dost špatně kouká (navíc na čtení potřebuju brýle, které za jízdy nemám, tak tam toho moc nevidím).
5. Trochu mě zarazilo chování ukazatele okamžité spotřeby při zpomalování auta až do zastavení.Podle mě by hodnoty měly klesat až pomalu k nule,ale opak je pravdou.Čím pomaleji auto jede(při zastavování!!!!) tím ukazatel ukazuje větší okamžitou spotřebu v l/100km - až 48l/10km.Při normální jízdě při jízdě "bez plynu" okamžitá spotřeba klesá třeba až na 4l/100km.Stoupá pouze při současném brždění.
6. Jeden z velkých nedostatků vidím v tom,že počítač neukazuje stálou průměrnou spotřebu.Ukazuje jen okamžitou.Nebo jsem ještě nepřišel na to jak to navolit.
7. Zobrazení veškerých textů je v azbuce (vzhledem k tomu,že patřím k ročníkům s povinou výukou RJ,tak mi to zase až tak veliké problémy nedělá)
V každém případě jsem už zajistil předání potřebných dotazů do Moskvy a netrpělivě čekám na odpovědi.
Pokud to shrnu,tak za ty peníze (74$) to je velice slušný výrobek s montáží bez zásahu do interiéru a se základními funkcemi.
Další postřehy budu dále předávat.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Reklama
 

Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

Re: Palubní počítač namontován!!!!

Příspěvek od Andy »

Saša píše:5. Trochu mě zarazilo chování ukazatele okamžité spotřeby při zpomalování auta až do zastavení.Podle mě by hodnoty měly klesat až pomalu k nule,ale opak je pravdou.Čím pomaleji auto jede(při zastavování!!!!) tím ukazatel ukazuje větší okamžitou spotřebu v l/100km - až 48l/10km.Při normální jízdě při jízdě "bez plynu" okamžitá spotřeba klesá třeba až na 4l/100km.Stoupá pouze při současném brždění.
Pri jazde bez plynu so zaradenou rychlostou by mala byt spotreba 0 litrov nie?! :shock:
A pri brzdeni auto zere viac? To sa mi tiez nezda. Ja sledujem PC na seate a tam to ukazuje "normalne" a nie ako tebe "naopak."
Mas to naozaj dobre zapojene? :lol:
ESPERO 1,5 DOHC16V, elektrony 6.5x15+BFGoodrich 195/50 R15, podvozok WEITEC+SACHS, vrtane kotuce QH, sportovy vyfuk, sportove pedale a cely interier ladeny do modro-ciernej, modre podsvietenie pristrojov, hudba SONY+SINUS LIVE...
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Vzhledem k tomu,že zapojení je pouze čtyřmi kabliky (+, -, a ze řídící jednotky výstup "rychlost" a impulz "vstřiků") a ostatní ukazuje zřejmě dobře,tak předpokládám zádrhel někde jinde.Ještě je možné,že to souvisí se zkalibrováním úbytku benzínu v nádrži.To zjistím až nádrž vyjedu po hladové oko a celé to zkalibruju.Jinak nedočkavě čekám na odpovědi od výrobce.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Při deceleraci se zařazenou rychlostí by se vstřikovat nemělo a taky obvykle nevstřikuje - a můj palubák zapojený úplně stejně ukazuje nulu. Otázka je, zdali to není nějaká ochrana / odlehčení automatické převodovky, aby se tak zamezilo otáčení motoru "od kol". Je to jen nápad ;) .
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

Příspěvek od Andy »

Aha automat. Tak tam neviem ako to funguje... ;)
ESPERO 1,5 DOHC16V, elektrony 6.5x15+BFGoodrich 195/50 R15, podvozok WEITEC+SACHS, vrtane kotuce QH, sportovy vyfuk, sportove pedale a cely interier ladeny do modro-ciernej, modre podsvietenie pristrojov, hudba SONY+SINUS LIVE...
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Sašo a nedělají ten palubák i v EN verzi?? Za jak dlouho ti přišel a kolik stála pošta? Za ty prach bych měl veliký zájem..! ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

T-PK píše:Sašo a nedělají ten palubák i v EN verzi?? Za jak dlouho ti přišel a kolik stála pošta? Za ty prach bych měl veliký zájem..! ;)
Jestli dělají i jinou jazykovou verzi nevím,na jejich stránkách někde myslím "vyhrožovali",že chystají verzi v angličtině, ale jak to je........?!
Poštou to neposílají a na jejich stránkách na otázku jak se k počítači dostat,když potencionální zákazník není z Moskvy,tak odpovídají že jedině pomocí nějakých moskevských přátel nebo pilotů.Myslím,že celkem blbá odpověď.
Já ho získal za pomocí mojí sestry,její známé,známé její známé a ještě jednoho človíčka.Počítač cestoval z Ruska,přes Rakousko a Slovensko do Čech a nakonec až ke mě.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Ondras píše:Při deceleraci se zařazenou rychlostí by se vstřikovat nemělo a taky obvykle nevstřikuje - a můj palubák zapojený úplně stejně ukazuje nulu. Otázka je, zdali to není nějaká ochrana / odlehčení automatické převodovky, aby se tak zamezilo otáčení motoru "od kol". Je to jen nápad ;) .
Ondráši díky za postřeh.Uvidím až budu mít vše zkalibrováno a porovnám matematický průměr s průměrem dle PP.Jinak dotaz jsem poslal i výrobci,tak počkám co k tomu řeknou.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

chtělo by to foto jak to vypada
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

karstn píše:chtělo by to foto jak to vypada
Dej si na foru vyhledat "Palubní počítač" a tam je odkaz na ty ruské stránky,kde je to komplet nafocené.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

hmm na moje auto tam neni a nevim zda ten z lanosa by tam seděl
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Opravuji bod č.5 mého hodnocení PP.Při zpomalování již okamžitá spotřeba ukazuje správně :lol: .Bylo třeba změnit korekci otáčkoměru.Těch hodnot na korekci tam je asi šest.Okamžitá spotřeba při jízdě "bez plynu" se pohybuje kolem 2l/100km,oproti 0l/100km u aut s mechanickou převodovkou.S největší pravděpodobností Ondrášova teorie byla asi správná.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Uživatelský avatar
j.verny
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 14, 2005 01:02
Bydliště: Děčínsko, sev.čechy, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač namontován!!!!

Příspěvek od j.verny »

Pokud to shrnu,tak za ty peníze (74$) to je velice slušný výrobek s montáží bez zásahu do interiéru a se základními funkcemi.
Další postřehy budu dále předávat.[/quote]

Hmm, nezbývá mi než Ti tiše závidět...
Pokud by jsi se rozhodl přivydělat si nějakou "pětku" a zařídil dovoz několika kousků do ČR... Byl bych jedním ze zájemců...
Espero 1.8 CD, černá metal., Korea, plná výbava... Jsem happy :o)
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač namontován!!!!

Příspěvek od T-PK »

j.verny píše:Pokud to shrnu,tak za ty peníze (74$) to je velice slušný výrobek s montáží bez zásahu do interiéru a se základními funkcemi.
Další postřehy budu dále předávat.
Hmm, nezbývá mi než Ti tiše závidět...
Pokud by jsi se rozhodl přivydělat si nějakou "pětku" a zařídil dovoz několika kousků do ČR... Byl bych jedním ze zájemců...[/quote]
Jj,rozhodně,jestli by šlo dotáhnout tu EN verzi,tak bych ji stopro bral.! :)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ked tu pisete, ze by ste mali pravdepodobny zaujem tak este nikto ste nereagoval v nasej sekcii, kde sa o tom horuckovito bavime :roll: :roll:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=4375
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“