FOLIE

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
FERO
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 08, 2005 08:34
Bydliště: IL

FOLIE

Příspěvek od FERO »

Nazdar Páni
Neviete náhodou kde by sa daly nahodit folie za niaku fak dobru cenu .
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja je mam s atestem na sve nexii a dal jsem za ne pred 2,5 lety 4800kc.
Ale nejsou uplne cerny, ty jsou na pd, pak nevidis vecer ven, kdyz budes couvat.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
FERO
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 08, 2005 08:34
Bydliště: IL

Příspěvek od FERO »

To cuvanie by my az tak nevadelo ( cuvam cez spetatka ). A tiež by som chcel uplne čierne , som to videl na jednom espere a je to :lol:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Fero: fakt se na černý vykašli. Já je měl na Feldě. o couvání fakt nejde ale o křižovatky ! Neviděl jsem ani zboku jedoucí auta s potkávačkama ! Takže jsem přez zimu jezdil ve zmijovce se staženejma bočníma oknama ! Ale co, hlabvně že jsme hustý 8) Mně stály tenkrát bez atestu 3000 Kč i s instalůací. Do německa jsem se s nima v pohodě dostal. Nikdo nedržkoval, celníci akorát kynuli at pokračuju.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja mam takovyhle a jsem spokojenej 8)

Obrázek
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

K zatmaveným oknům bych něco řekl. Je rozdíl tónování a tónování pomocí fólií..
Na ukázku mam tady na Octavce tonovani pomoci folii.. (na předním okně je tonovane 25% a na zadním 75%)..
Pak mám tady na druhem obrazku Megana a ten ma (myslím) galvanicke pokovování 50% zrcadlost (u Ostravske firmy,kde toto tonovani bylo provadeno vystavuji certifikat pouze,pokud zrcadlost na oknech u řidiče a spolujezdce nepřekročí 50% (u dalších oken je to jedno,klidně si tam dejte 100%,ale potom to asi nebude vypadat moc dobre..).

Nevyhody folii: Je poměrně špatna viditelnost ven z auta (u těch 75% je v noci temer houby videt,takze to je celkem i dost nebezpečné a u těch 25% je to jenom lehčí přitmaveni dovnitř auta,takže to až tak neplní učel)
Vyhody folíí: Dají se případně strhnout, cena okolo 5000,-
Nevyhody galvanickeho: Nedají se strhnout, cena okolo 6000,-
Výhody galvanickeho: Daleko lepsí viditelnost z auta ven (50% zrcadlost všude je idealni), viditelnost dovnitř dost mala (zalezi na uhlu pohledu)

Takže pokud by to bylo na mě,certifikát na galvanicke dostanu,takže by s okny po evrope nemel byt snad problem..Takže vše hraje pro galvanicke,akorat trošku vice pošetřit,ale tech cca 1000,- nahoru už nebude tak šilené..
Berte galvanicke! 8)

Octavka:
Obrázek
Megane:
Obrázek
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

No, fólie mám, som spokojný, aj keď s tou viditeľnosťou v noci je to fakt a to ich ešte nemám na predných...

To je o pokutu...
... doma by to ešte ušlo, ale chodím aj von...

A galvanické pokovovanie..
Vraj to má jednu nepríjemnú vlastnosť, nemá to rado otlačky od rúk, zle sa to potom čistí...

A to ja nerád čistím aj tie normálne :D :D :D

Ale nahodil som ich len kvôli teplu, nie kvôli tomu, aby nebolo vidieť dnu. O to mi nešlo...




T-PK píše:K zatmaveným oknům bych něco řekl. Je rozdíl tónování a tónování pomocí fólií..
Na ukázku mam tady na Octavce tonovani pomoci folii.. (na předním okně je tonovane 25% a na zadním 75%)..
Pak mám tady na druhem obrazku Megana a ten ma (myslím) galvanicke pokovování 50% zrcadlost (u Ostravske firmy,kde toto tonovani bylo provadeno vystavuji certifikat pouze,pokud zrcadlost na oknech u řidiče a spolujezdce nepřekročí 50% (u dalších oken je to jedno,klidně si tam dejte 100%,ale potom to asi nebude vypadat moc dobre..).

Nevyhody folii: Je poměrně špatna viditelnost ven z auta (u těch 75% je v noci temer houby videt,takze to je celkem i dost nebezpečné a u těch 25% je to jenom lehčí přitmaveni dovnitř auta,takže to až tak neplní učel)
Vyhody folíí: Dají se případně strhnout, cena okolo 5000,-
Nevyhody galvanickeho: Nedají se strhnout, cena okolo 6000,-
Výhody galvanickeho: Daleko lepsí viditelnost z auta ven (50% zrcadlost všude je idealni), viditelnost dovnitř dost mala (zalezi na uhlu pohledu)

Takže pokud by to bylo na mě,certifikát na galvanicke dostanu,takže by s okny po evrope nemel byt snad problem..Takže vše hraje pro galvanicke,akorat trošku vice pošetřit,ale tech cca 1000,- nahoru už nebude tak šilené..
Berte galvanicke! 8)
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

S tím čištěném máš pravdu,ale pokud nejsi vyložené hovadko a nematlaš na okna a pěkně si počkaš až rozmrznou,tak nemas problem..A folii kdyz nahodou prejedes nejakou necistotou nebo tak,tak ji muzes jednoduse poskrabat.. :(
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

zdar
v Poprade ti urobia esperko za 4600sk aj s certifikatom
Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

Příspěvek od Andy »

folie su krajsie ;) 8)
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

goror píše:zdar
v Poprade ti urobia esperko za 4600sk aj s certifikatom
A to jsou folie,nebo to pokoveni ve vakuu? (viz Megane)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Andy píše:folie su krajsie ;) 8)
To je otázka názoru,ale couvat v noci se 75% foliema je jet jako s šátkem kolem očí...A i vzhledově je opravdu hezčí a lepší to pokovení (teda podle mě,ať se nehádáme..) :lol:
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

No, tak díky za to "hoviadko"´ :? ale tam, kde mám teda tie fólie a mal by som tam teda ten pokovený povrch, obvykle nesedávam a počas jazdy väčšinou pasažierov nekontrolujem 8)
A či máš pokovené, alebo fólie v predu, nič Ti nepomôže ak sa do toho obuje nejaký "dobrák" poliš (napr. Rakušák)...
Lebo v predu potrebuješ mať extra povolenie, alebo "povolenie" a keď ho nemáš nemôžeš ísť tuším cez 25% zníženie a to je na Espere už od výrobcu...

A fólie sa mi páčia viac, ale mne v tomto prípade ide iba o tepeľnú "pohodu" a to legálne v predu neporiešim a klíma to rieši len čiastočne, aj keď je to lepšie, ako klincom do oka :) 8) :D
No, a už som videl škrabance aj na pokovených...
Ale vďaka bohu, každý si môže vybrať to, čo sa mu viac páči! 8) 8) 8)
T-PK píše:S tím čištěném máš pravdu,ale pokud nejsi vyložené hovadko a nematlaš na okna a pěkně si počkaš až rozmrznou,tak nemas problem..A folii kdyz nahodou prejedes nejakou necistotou nebo tak,tak ji muzes jednoduse poskrabat.. :(
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

RoSta píše:No, tak díky za to "hoviadko"´ :? ale tam, kde mám teda tie fólie a mal by som tam teda ten pokovený povrch, obvykle nesedávam a počas jazdy väčšinou pasažierov nekontrolujem 8)
A či máš pokovené, alebo fólie v predu, nič Ti nepomôže ak sa do toho obuje nejaký "dobrák" poliš (napr. Rakušák)...
Lebo v predu potrebuješ mať extra povolenie, alebo "povolenie" a keď ho nemáš nemôžeš ísť tuším cez 25% zníženie a to je na Espere už od výrobcu...

A fólie sa mi páčia viac, ale mne v tomto prípade ide iba o tepeľnú "pohodu" a to legálne v predu neporiešim a klíma to rieši len čiastočne, aj keď je to lepšie, ako klincom do oka :) 8) :D
No, a už som videl škrabance aj na pokovených...
Ale vďaka bohu, každý si môže vybrať to, čo sa mu viac páči! 8) 8) 8)
T-PK píše:S tím čištěném máš pravdu,ale pokud nejsi vyložené hovadko a nematlaš na okna a pěkně si počkaš až rozmrznou,tak nemas problem..A folii kdyz nahodou prejedes nejakou necistotou nebo tak,tak ji muzes jednoduse poskrabat.. :(
Mno,co vím,tak u oken řidiče a spolujezdce se vystavuje certifikat,pokud nepřekročí zrcadleni 50%..Že prý v EU nemohou nastat žádné komplikace,ale JINY KRAJ JINY MRAV :x Takže to je marné no..
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Na Slovensku predné okná naozaj max 25,či 30, tak nejako. To sa rovná len slabému tónovaniu. V Čechách je to o inom. Neviem ako presne to majú v zákone, ale podľa toho, že tam majú fólie zásadne na všetkých oknách tak zrejme výrazne voľnejšie.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“