Zvuk motoru

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
jamesbond120
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 06, 2013 20:45

Zvuk motoru

Příspěvek od jamesbond120 »

Už asi rok tankuji na benzince Shell, konkrétně benzín V-Power. A motor nemá klasický zvuk ale má zvuk jak nějaký Hybrid s elektromotorem, jako výkon motoru posílil a spotřeba klesla ale ten zvuk mi vadí že je to jak kdybych jezdil a měl pod kapotou elektromotor. Tak děkuju za rady a mám Tacumu 1.6 77kw.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od Richard »

mrknul bych na ložiska, kladek altíku, napínací kladky klimy atd. když to slyšíš takhle měl bys i lokalizovat odkud to je....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od Serpico »

...napiš odkud jsi, pro Prahu a okolí máme našeho doktora palikxe aneb za málo peněz hodně muziky, ...no nic máme ho rádi ale hlavně umí, jinak Richarde vono je to mnohdy těžký určit odkud to jde, staří fachmani odhalili se šroubovákem na uchu a s pytlem zkušeností tařka vše

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
jamesbond120
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 06, 2013 20:45

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od jamesbond120 »

zvuk jde spíš ze spodku auta pod motorem.

Bohužel jsem 40 km za Brnem.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od Richard »

Fakt to chce přikládat na různé části s ložisky kovovou tyčku - šroubovák možná tyčku přidělanou na lékařský stetoskop (bacha na to aby se nenamotala do řemenů) a poslouchat za běhu. Opravdu je snadné sluchem rozpoznat perfektní ložisko ( jakoby kovově hučí- ševelí- šumí) a volné které už takový pravidelný zvuk navydává, některý chrastěj, houkaj a vydávaj mnoho dalších neidentifikovatelných zvuků......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od Serpico »

...jo Richarde rozumím Ti dá se vyhodnotit hodně, jasně ale musíš napřed vědět jak se co ozývá, s tím stetoskopem to bude asi rachot ( to jsem nikdy nezkoušel ), docela se mi teď líbí ta miniaturní kamerka, kterou třeba strčíš do otvoru po svíčce a ještě si sama přisvítí ale to jsme už opravdu jinde v jiné kapitole asi v " doktorské " a palikx-e tím rozesmějeme, ten se sveze a zaposlouchá jen tak u otevřené kapoty a ví o co jde.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od BoroX »

Mne zas v zimnom období po tankovaní na Shell-ke sa rozsvecuje kontolka motora.
Vypisuje mi chybu P0300. V lete tento problém nemám.
Přílohy
IMAG4635.jpg
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od Richard »

no jestli je to někde dole..... zkus sundatten plochý řemen , není to složitý, na něm visí alternátor, servo, klima a napínák, tam všude jsou ložiska. Pokud to přestane budeš vědět že to dělá jedno z těhle zařízení.....
Natočit to bez řemenu můžeš, akorát to nebude dobíjet a nepůjde posilovač a klima ..... vodní pumpa visí na rozvodech.... Já bez řemenu ujel 160 km jen na baterku ;-) když mi odešla kladka na klice.... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od rezzotacuma »

A co rozvody? Na ném dvoulitru se mění řemen s kladkami a vodní pumpou každých 60tis. kilometrů.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zvuk motoru

Příspěvek od Richard »

No jak jsem psal, když sundáš ten plochej řemen k altíku, a přestane to máš zúžený okruh hledání (altík, napínací kladka, řemenice s el.mag. spojkou klimy a servo) a rozvody můžeš vyloučit. Když to nepřestane jde o kladky rozvodů nebo vodní pumpu....
U rozvodů předpokládám jejich výměnu del předpisu výrobce tedy 60000km ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“