kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Duffy »

Zdravím všetkých ...


Neustále po nejakých intervaloch sa mi rozsvietia tieto dve kontrolky (dni,tyzdne)... Myslel som najskor ze to bude dobijanim ale alternator som meral a dobija pekne cca 14v ;) Cim mam viac otacok tak slabnu,nesvietia az tak velmi...

Hmmm neviem aj konektroy kablove som vsetky cistil aj nastriekal Wd spreja... Nemali ste niekto nieco podobne ?

Toto sa deje uz asi 3 roky :-D A uz by som to chcel vyriesit konecne :-D
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od JRD McLAREN »

te trochu chytnuty regler v rozdelovaci..
ma nejaku vadu....hoci to dobija spravne..

natiahni este solo drat na uzemnennie motora priamo od karoserie ci baterky..
a sleduj...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Dark69 »

Ja som takto jazdil rok, tiez mi preblikavali tie kontrolky a pritom alternator dobijal spravne...
Chybu som odhalil az tak ze, raz vecer som mal nastartovane a otvoril som kapotu. Poriadne som sa nahol k alternatoru a zbadal som ako preskakuju iskri na diodovom mostiku.. Po rozobrati a premerani alternatora bolo vsetko OK.. Poskladal som ho naspät a zas ten isty problem.. Po vymene za druhy alternator mam uz pokoj.....
To bol moj problem, som zvedavy ako budes na tom ty...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Duffy »

Hehe tak som sa bal ze budem sam :-) Skusim dat novu kostru na motor priamo z baterky ako pisal JRD .. a mam aj dalsi alternator nachystany keby nieco :-) V dohladnej dobe napisem co som zistil :PP: :PP:
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Duffy »

Dnes rano som si na Teba spomenul Dark a sledoval som po tme alternator aj som pridaval na klapke a ziadne iskry z nikade 8)

Dnes na vecer skusim ukostrit motor podla Jrd-ho a uvidim.. A pojdem si aj do garaze zobrat druhy alternator a po pripade ho aj vymenim ..

Dufam len ze to nebude nejaka kostra zaoxidovana,,musim aj to pozret,, lebo teraz uz obe tak napolovicu svietia aj dobijanie aj rucna brzda ... A furt cim viac otacok tak zhasinaju...

Coskoro napisem co som vymyslel :roll: :roll:
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Duffy »

Zdar chapi....

Tak dnes som to riesil,,,

Skusal som ukostrit motor priamo od baterky no nic,,,svietilo to stale...

Vymenil som alternator a odvtedy to nesvieti,, takze vyriesene :-)


Dakujem vsetkym za pomoc
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od michal.sk »

no nazdar.

ja som mal nieco podobne, tiez to obcas preblikavalo, potom to svietilo furt. vybral som alternator, rozobral, vycistil, premeral (nic som nezistil), dal naspät. chvilu to bolo ok. potom to iste. volaky chytrak sem napisal ze treba nafukat gumy... ja som vymenil usmernovac a regler. bola tam nejaka nahodna chyba na polovodicoch. prejavilo sa to po dosiahnuti urcitej teploty. ale nie vzdy. neviem ci na diodach alebo regleri tak som vymenil oboje a odvtedy je pokoj. dobija tak ako ma 14,2-14,4V. teraz novy problem. ked uberem plyn, nico pod 2000 ot/min zasklbe. klapka vycistena, filtre tiez aj sviecky nove... rozobral som rozdelovac a aha... odpaleny stredny uhlik na hlave. vymenil som, vycistil co sa dalo a nic. vykaslal som sa na servisne nastavenie, a pokrutil rozdelovacom (cca -3-4st.) a problem je vyrieseny... ponaucenie: neverte servisom. vela nastaveni robia od oka aj ked na to maje pristroje. otazka je, ci s nimi vedia robit... co poroboli v znackovom servise predchadzajucemu majitelovi s brzdami ani nebudem rozoberat...
Filipko
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 07, 2011 15:44

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Filipko »

Pekne zdravím
Dnes som šiel z rodinou na menší výlet (asi 30 km za mesto Malý Rím ) tesne pred cieľom cesty mi začala preblikávať kontrolka ručky a batérie avšak po pár metroch pokoj :shock: . Pri návrate asi po 20 kilákoch znova ale tentokrát svietili stále a nakoniec akoby to bledlo :P lenže to odchádzala batéria až to zhaslo nadobro aj s motorom .Po polhodke som však auto nakopol a prikotúľal sa domov :evil: . Neváľa sa niekomu doma náhradný altík ?
Daewoo Nexia GL , 1,5, 8V , 1996 - Canterbury Green Metal.,imob. a nič viac
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: kontrolka dobijania a rucnej brzdy...

Příspěvek od Dark69 »

Radsej si daj zistit ci treba vymenit diodovy mostik alebo regulator.. Obidva stoja po 30 Eur... Vymenis a mas zas pokoj na dlho...
Ked kupis pouzity, moze sa ti stat coskoro to iste ako sa stalo mne... Alternatory na Nexiach odchadzaju veselo vzdy....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“