EGR ventil - záslepka

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hazik
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 12, 2010 16:45
Kontaktovat uživatele:

EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Hazik »

Zdar lidi nemůžete sem prosím dát návod jak zaslepit a jak udělat záslepku na EGR ventil.
Předem dík.
Chevrolet Kalos,1.4 16V,Světle modrá metalíza,klima,vše v el.,15" alu + 15" plech.disky, parkovací asistent
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od blackjohn »

Už se to tu mnohokrát probíralo, princip je asi takový: http://kadett.cz/technika/egr.htm
Ale předpokládám, že už máš elektronický EGR(jde od něj 4-5 drátů).
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Hazik
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 12, 2010 16:45
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Hazik »

mám a děkuju.
Chevrolet Kalos,1.4 16V,Světle modrá metalíza,klima,vše v el.,15" alu + 15" plech.disky, parkovací asistent
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Tompetr »

Zájímalo by mě jestli někdo mále v Kalosu tu záslepku EGR skutečně a jak se auto opravdu chová.
Nebo jsou všechny informace jen "co by-kdyby"?
Chystám se to udělat, jen si nejsem jist jak se bude chovat elektronika. V manuálech je popsáno, že si řídící jednotka neustále hlídá otevření-uzavření EGR.

Protože zaslepit EGR a nechat svítit CHECK mi příjde riskantní, protože pak nebudu vědět až bude mít motor nějakou jinou a třeba i závažnou chybu.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Tak jsem se konečně dostal na zaslepení EGR ventilu.Ty šipky jsou od Pavla a jinak fotky jsou myslím dostatečné.Jenom těsnění jsem nevrátil,protože při sundavání se trochu odtrhla taková grafitová vrštvička.Takže nožem opatrně očistil,zrcátkem zkontroloval a záslepka 0,5mm duralu.Pavlík říká,že stačí i z plechovky od piva ale zapoměl jsem se zeptat od které značky tak jsem to radši udělal z normálního plechu :lol: Jinak jsem to potom nastartoval a všechno v cajku.Projed to pojedu zítra.
EGR-Kalos 1.jpg
EGR-Kalos 1.jpg (58.44 KiB) Zobrazeno 7325 x
EGR-Kalos 2.jpg
EGR-Kalos 2.jpg (70.96 KiB) Zobrazeno 7325 x
EGR-Kalos 3.jpg
EGR-Kalos 3.jpg (73.98 KiB) Zobrazeno 7325 x
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Topol »

CHtěl jsem dát ještě jednu fotku kde to je označený od Pavla ale porád mě to odhlašuje i když zkouším dát nový příspěvek :(
Nebudem se rozčilovat a hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i

PS:
Ještě jsem dával plašiče na zvěř,mámtaky fotky ale nemám čas abych se dohadoval s počítačem a porád mě to odhlašovalo. Takže tyto:
http://www.auto-way.cz/218-plasice-kun- ... asic-zvere
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Tak Koloušek jezdí s ucpaným EGR ventilem a myslím,že mu to i svědčí ;)
Jinak pochopitelně kontrolka nesvítí protože EGR normálně zapíná ale ŘJ neví,že zkrz něj nic nejde :lol:
Byl jsem zase v Praze a bez problému šel jak brus i když magistrála zase jako vždy krok sun krok :(
Ještě mě vždycky zaráží jak ten nadjezd před hlavním nádraží /nad Bulharem / tak tam když člověk zastaví tak cítí vibrace jako když je zemětřesení a to hlavně vadí ženě a má strach,že spadnem :lol:
PS:
Jinak jsem zkoušel přidat jak mi to nakreslil Pavel ale píše mi to:Přípona bmp není povolena :?
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od ladinek »

jj to musí být jpg :PP:

ten erg ventil není pro auto nějak životně důležitý?zatím s tím problém nemám ,ale nevím jak je to časem,po kolika km se začíná lámat? :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Tak koukám,že Kalose už asi nikdo nemá protože nejenom tady ale vůbec v tematu Kalos se nikdo neozývá což je dobře když jezdí a nezlobí ;)
Jinak já mám najeto těch 60000km a nedávno zaslepený EGR a řek bych,že je to lepší !Možná je to subjektivní dojem ale připadá mi v těch středních otáčkách živější .Jinak jsem už dal zimáky.Dnes jsem jel přez Šébr /u nás v kraji známý kopec asi 550-600m/nm/Myslel jsem na nejhorší ale jen mlha,takže se těším na jaro :lol: Já jinak říkám,že můj předek byl určitě medvěd protože já bych taky mohl na podzim usnou a probudit se až na jaře !!! :lol: :lol: :lol:
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od palikx »

kluci jen pripisu moje zkusenosti.
nedavno za mnou byl kolega z fora s kalosem 1,2 -8 V ze mu to zlobi a sviti chyba.
nasel jsem chybu klapky a egr ventilu.
vysvetlil jsem jak na zaslepeni a majitel si zaslepku vytvoril a namontoval.
bohuzel se ale nic nezmenilo a chyby to pise dal.jen s tim ze uz nepise chyba egr ventilu ale -egr ventil spatna propustnost.
tedy zaslepka na 1,2 mototoru pravdepodobne nebude mit ten spravny ucinek -zhasnuta kontrolka ale bude svitit dal.
zatim nedokazu presne urcit ktery typ motoru je tak ''chytrej'' ze pozna nepropustny egr ale 1,2 to je urcite.
pokud topol pise ze vse v pohode tak 1,4 asi funguje.
na matizech se zatim zda ze zaslepka taky funguje.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Tompetr »

palikx píše:kluci jen pripisu moje zkusenosti.
nedavno za mnou byl kolega z fora s kalosem 1,2 -8 V ze mu to zlobi a sviti chyba.
nasel jsem chybu klapky a egr ventilu.
vysvetlil jsem jak na zaslepeni a majitel si zaslepku vytvoril a namontoval.
bohuzel se ale nic nezmenilo a chyby to pise dal.jen s tim ze uz nepise chyba egr ventilu ale -egr ventil spatna propustnost.
tedy zaslepka na 1,2 mototoru pravdepodobne nebude mit ten spravny ucinek -zhasnuta kontrolka ale bude svitit dal.
zatim nedokazu presne urcit ktery typ motoru je tak ''chytrej'' ze pozna nepropustny egr ale 1,2 to je urcite.
pokud topol pise ze vse v pohode tak 1,4 asi funguje.
na matizech se zatim zda ze zaslepka taky funguje.

No a já se zrovna chystal, že to vyzkouším, takže asi ne :(
nakonec mi to příjde jako zbytečné, vím, že mi svítí EGR a jinak je to auto v pohodě, tak nějak jsem si zvykl, že trvale svítí kontrolka, že už ani nejsem nervózní :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od palikx »

njo zaklad uspechu je egr vyndat a poradne vycistit aby se leskl jak....pokud bude cisty a perfekne bude dovirat a chodit kontrolka zhasne nekdy i sama a da pokoj zase par tisic
kazdopadne bych to klidne zkusil udelat to tak aby to nepropoustelo -nefoukalo okolo a pak ale chybu smazat a pokud se rozsviti precist co to je za chybu.
treba to fungovat bude.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od Tompetr »

palikx píše:njo zaklad uspechu je egr vyndat a poradne vycistit aby se leskl jak....pokud bude cisty a perfekne bude dovirat a chodit kontrolka zhasne nekdy i sama a da pokoj zase par tisic
kazdopadne bych to klidne zkusil udelat to tak aby to nepropoustelo -nefoukalo okolo a pak ale chybu smazat a pokud se rozsviti precist co to je za chybu.
treba to fungovat bude.
kdybych měl trochu času, kdy se v tom můžu v klidu povrtat, tak už to mám za sebou dávno
tuším, že mě to nemine, ale zatím maňána :-)
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od KakosWRC »

unas zaslepene na oboch kalosoch 1.4 aj 1.2....kontrolka svietila len vtedy ak eger kontakt sme nechali odpojeny ked sa zapojil trebalo len vymazat historiu ale inak vsetko slape dalej a spotreba je o nieco nizsia nie ovela ale je to lepsie....
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil - záslepka

Příspěvek od palikx »

pak nechapu proc na tom co jsem resil svitila sice jina chyba ale svitila dal.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „KALOS“