Zahmlievanie okien

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Zahmlievanie okien

Příspěvek od vado »

Tak uz su tu zase chladne rana. Auticko startuje dobre aj v najvacsich mrazoch, ale mam iny problem. Zahmlievanie okien. :x Co robite pre to, aby sa vam okna po nasadnuti do studeneho auta nezahmlievali? A ak uz su, co robite, aby sa co najskuor "odhmlili" ? Ja som skusil viacero veci:
- utierat rukou ani handrou nechcem. To sa len okna zaprasia, zamastia a na druhy den je to este horsie :o
- co najviac vycistit a odmastitt (to som sa naucil pri potapani, kde ked nechcete, aby sa zahmlila potapacska maska (okuliare), tak na suche skla treba poriadne pluvnut :o), poriadne vytriet, nechat vyschnut - funguje to (sliny stiepia tuky - odmastuju)), ale predne sklo je ovela vacsie, ako maska, tolko slin nemam :roll: )
- zapnut klimatizaciu, nastavit na "zima" a prepnut tak, aby vsetok vzduch siel na predne sklo - voda sa vyzraza na radiatore chladenia a na okno ide suchy vzduch
- ked sa zahreje motor, fukam teply vzduch na predne sklo
Vsetko pomaha, ale nie uplne. Prvych 5 minut jazdy mam vzdy problemy a zahmlene sklo :( Poradte niekto, co robit.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

mlžení oken

Příspěvek od Richard »

Měl jsem Feldu a teď Nubiru, okna v nubiře se rosí míň. Když vlezu do auta ráno pootevřu okno a snažím se dýchat nosem, abych na to sklo nefuněl. Okna udržuju zevnitř čistý a ničím je neutírám. Auto mám většinou v garáži tak je suchý. Kamárádovi se mlžily okna na Astře, a tekl mu radiator topení. Neubývá ti voda v chlazení? Neteče ti do auta? Mrkni pod koberce jestli tam máš sucho? Jinak asi nefunět, nebo nedýchat, jako potápěč, bys to mohl ty kritický 4-5 minut vydržet :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já zapnu klimu, dam funění na okna a pustim ventilátor co to jde. Teplotu nechávam většinou na maximum protože je stejně po ránu zima.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Krtek píše:Já zapnu klimu, dam funění na okna a pustim ventilátor co to jde. Teplotu nechávam většinou na maximum protože je stejně po ránu zima.
Delam to taky tak, jak na Lanosu, tak ted na Nubire a kdyz je klimoska v pohode, tak je to otazka vterin, nez se predni sklo kompletne odmlzi (do minuty, kdyz je v aute vic lidi). Trochu dyl to trva bocnim.
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: mlžení oken

Příspěvek od vado »

Ja mam tu smolu, ze auto stoji na parkovisku, garaz nemam. Minuly rok sa mi stalo, ze v noci mrholilo a mrzlo zaroven. Na autach bola suvisla asi 2-3 cm vrstva ladu. Trvalo asi pol hodinu, pokial som sa donho dostal...
Richard píše: Neubývá ti voda v chlazení? Neteče ti do auta? Mrkni pod koberce jestli tam máš sucho?
Do auta mi netecie ani voda z chladica nemizne. Ono to nie je zas az take kriticke :D
Richard píše:nedýchat, jako potápěč, bys to mohl ty kritický 4-5 minut vydržet
:) :) :)

Dnes konkretne sa mi stalo, ze som zapol klimu na studeno, zahmlenie za chvilu zmizlo, ale ako sa schladilo okno, zacala zamrzat vlhkost na vonkajsej strane predneho skla...

S tou klimou - mne servisaci povedali, ze ked je nizka teplota, tak pretoze poklesne tlak media v klimatizacnom systeme, potom nezopne elektrospojka a klima nechladi. Skutocne sa mi to stalo, ale bolo menej ako -20. A vtedy hned nastartujem auto a az potom davam dolu lad z okien. Medzitym sa motor zahreje a pustim na sklo teply vzduch 8)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

A proč jí máš na studeno ? Klima je v zimě dobrá aby vysušila vzduch ale na ořátí potřebuješ teplej !
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

S klimou na Lanosu sem obcas mel drobnej problem, ze se ucpala hadicka, kterou ma odtekat kondenzat a ten pak netekl pod auto, ale do okruhu ventilace (a kdyz ho bylo hodne, tak na misto spolujezdce a to kdyz byla mlha tak tak hodne, ze tam bylo treba i 1-2 cm vody, kdyz sem si toho nevsiml :(), ale to pak staci jen otevrit kapotu, pomackat konec ty hadicky a zase je to v pohode. Aspon me teda tohle pomohlo.

Kondenzace z venku je neprijmena, ale to uz zase clovek vyresi steracema a nemrznouci smesi.

Ale vyhrivane predni sklo je vyhrivane predni sklo :(, to se neda nic delat.
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Krtek píše:A proč jí máš na studeno ? Klima je v zimě dobrá aby vysušila vzduch ale na ořátí potřebuješ teplej !
No prave preto, zby vysusila vzduch a tym padom "odhmlila" okna.
Ked sa motor nahreje, potom na okno samozrejme pustam teply vzduch.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

A kdyz uz se hodne ochladi, tak dam teplotu na max a zapnu klimosku a vnitrni cirkulaci vzduchu. Obzvalst se to hodi v zime, kdy na vstupech ventilace je spousta snehu, to nejdriv nastaruju, pustim to takhle a pak az cistim auto.
TAMYSK
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 16, 2007 22:34
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahmlievanie okien

Příspěvek od TAMYSK »

Zdravim, ozivujem tuto temu, nakolko mam problem s nadmernym zahmlievanim lanosa a teraz, ked je pocasie ako je mam doslova problem dakde ist. klimu nemam, cize oto to mam tazsie.

Takze, ako som uz spomenul, trapi ma nadmerne zahmlievanie okien, teda predne, bocne a zadne.

skusal som uz: poriadne vycistit okna, kupit speci pripravok proti zahmlievaniu, handricku. skontroloval som vsetky mozne aj nemozne diery v aute, tesnenia na dverach, kufri. Vsetko tesni.

Neskor padlo moje podozrenie na fakt, ze z vonkajsej strany okien su listy, ktore maju branit natekaniu vody do dvier. Tieto boli umna uz znacne stuhnute, a medzi listou a oknom bola 1mm medzera. Tak som toto tesnenie vypodlozil, teraz dolieha na okno tesne a prepusti len minimum vody (zbytok, co sa dnu ajk tak dostane odtecie kanalikmi na spodnej strane dvier).

Povodna parozabrana vo vodicovych a spolujazdcovych dverach bola rozozrana (nepytat sa dovod :) ) tak som ju nahradil ciernou foliov, ktoru som prilepil k dveram + spoje pre istotu zaistil sirokou izolackou. Diera tam neni na pohlad ziadna. Zadne dvere neviem ako su natom, tie som rozobrate nemal, nakolko neviem ako dat dole klucku.


Takze momentalne ma napada ze moze byt problem v:

A) Natekanie vody do zadnych dvier, ta sa nasledne zacne odparovat koli vyssej teplote v interieri a to zahmlieva okna.

B) Bordel vo ventilacii (z vonkajsej strany pri stieracoch je cisto). Nedavno sa dajaka spina dostala az k samotnemu ventilatoru, zastavila ho a pomohlo len prepnutie na "4" a riadne pobuchanie na skrinku za kaslikom. Nasledne sa prekazka uvolnila, zarachotila a teraz je dakde v systeme a zachytava vlhkost. Mozno listie.

Este som si vsimol, ze kym nepresi, ale je tesne po dazdi, okna sa nehmlia. Pritom vlhko je rovnake. Ani pri jemnom dazdi, iba pri intenzivnejsom, ako su posledne dni.

Teraz som sa vratil z hornbachu. Po ceste jemne prsalo, po chvilke prestalo. Auto sa nehmlilo. Pocas nakupu krmiva pre rybky bol vonku intentivny lejak. Po zaplateni vonku uz neprsalo, ale auto zvnutra zahmlene. Pritom pri vystupovani nebolo. Koberceky mam gumene, bez vody, ziadne mokre miesto v aute.


Dajaky napad?


Dakujem
Lanosik SE Sedan, 1.5 63kw/86PS,rocnik 98, servo,el okna. enzo CUP, Radiko Pioneer + Hertz atd.
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Zahmlievanie okien

Příspěvek od Igi »

Moc sa potís a dýchas :mrgreen: :mrgreen:

Mne to robí podobne, ale s tým rozdielom, ze az ked nastúpim po dazdi, tj ze som zmokol. To je potom problém dostat paru z okien. Najlepsie pustit ofuky este skor ako sa to zamlzí.

Podla mna ti niekde bude zatekat voda, mozno aj do vetracieho systému, ale skor do interiéru. Ako prvé by som skontroloval tapacírovanie pod tými gumenými kobercekmi, ci nieje vlhké.

Inak pozerám, ze hornbach, rádio pioneer+hertz ..... kurna kto píse o mojom aute, sak mne sa nemlzí :o) Mozno sme sa tam aj stretli, dost casto sa tam vyskytujem. Btw ako si spokojný s kombináciou rádio Pioneer a repro Hertz? Ja mám z toho také rozpacité pocity :?
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
TAMYSK
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 16, 2007 22:34
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahmlievanie okien

Příspěvek od TAMYSK »

Tapacirovanie je suche, aj podlahu som celu prekontroloval. Zajtra ak nebude prsat, znova zhodim tapacir na dveroch, cele to este raz pretesnim. Akurat ma napadlo, mozno slabo dolieha tesnenie nie z vonkajsej strany okna, ale z vnutornej. A tak ide do interieru vlhkost.

Mozno sme sa aj videli, lebo inych lanosov sledujem a vidim vzdy :)

Som spokojny s kombinaciou. Hra to na auto slusne. Kym som mal radiko Sony, bol to otras. Tak som kupil pioneer za 100E, ktore vie zozrat USB disk. Mam v interieri schovany 250GB HDD, a nanom kopu MP3. Takze ja som spokojny. :lol:


EDIT: takze, nedalo mi to. Siel som hladat vodu v aute. Interier pre pasazierov krasne suchunky. Pozrem kufor, a vo vanicke trosku vody. Vyberem a spodob vanicky pre rezervu mokry. :twisted: :twisted:

Hladam kadial to tam moze curkat, rozoberem plasty a MAM TO!

Nakolko okno vyzera ako vyzera, je zarosene len zadne napadlo ma, ze to bude predsa ten hlupy kufor.


Obrázek

Obrázek

Obrázek


A troska teorie na koniec :) najviac sa hmlilo, ked auto stalo a prsalo. Cize, ako vodicka stekala po karoserii, okolo zadneho svetla, do interieru, do vanicky pre rezervu a ta je logicky tepla od susediaceho vyfuku. Takze vyparovanie naberalo na obratkach. A k tomu, ze najviac ked auto stalo, vtedy viac zatekalo ako povas jazdy..

Ake je uz vsetko jasne, ked viem pricinu :D
Naposledy upravil(a) TAMYSK dne stř čer 24, 2009 23:42, celkem upraveno 1 x.
Lanosik SE Sedan, 1.5 63kw/86PS,rocnik 98, servo,el okna. enzo CUP, Radiko Pioneer + Hertz atd.
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Zahmlievanie okien

Příspěvek od Igi »

zameral by som sa na vecsie plochy interiéru, najskor tam, kde je zdroj tepla, v blízkosti motora, nad výfukovým potrubím - cize stredový tunel. pokial sa tam dostane voda má sancu sa rýchlo odparit, to co má rovnakú teplotu ako okolie, tak z toho sa voda odparovat nebude.

dvere majú zospodu cca 2-3 diery na vytekanie vody, co natece to aj von vytecie.

Rádio mám asi to isté, tiez tak nejak stálo, má usb a aux vstup, repro Hertz DSK 165, ale trochu to moc výskuje, resp. basy sa preberajú k zivotu az pri vyssej hlasitosti, pri beznom pocúvanií sú výsky trochu jedovaté a nedá sa to spravit nastavením rádia. menil si aj zadné repro? ja som ich mal úplne na franforce (povodné)

ked budes v hornbachu, pozeraj po cervehom 5dv HB s LPG a skaredo oskretým pravým blatníkom :PP:
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
TAMYSK
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 16, 2007 22:34
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahmlievanie okien

Příspěvek od TAMYSK »

K radiu, zapni si "LOUD", ta spravi basy krajsie. Potom som nasiel aj funkciu "S-rtvr" ktora este skrasli zvuk, basy su maksie, viac prirodzene. Stredy a vysky neprenikave, prijemne. Aj pri dlhom pocuvani na vyssej hlasitosti hlava neboli.

Repro som menil aj vzadu, boli na padrt :?

A radio mam toto, Pioneer DEH-2120UB

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... index.html
Lanosik SE Sedan, 1.5 63kw/86PS,rocnik 98, servo,el okna. enzo CUP, Radiko Pioneer + Hertz atd.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Zahmlievanie okien

Příspěvek od Blue Lanos »

K tomu zahmlievanie mna najskor napadlo, ze ci sa ti nezlomil na druhom konci bowdenu take usko na klapke vnutornej recirkulacie a zostalo ti to na vnutornej a preto by sa mohlo mlzit ale toto vypada na jasnu pricinu.

K repram: Ja mam v predu Helix Blue componentne hraju podla mna peknejsie ako emkasove Hertz DSK 135 vzadu mam Hert 165 coaxi a ako Igi pise Laudness mam na prvom max na druhom stupni. Treti stupen sa uz na Pioneeri neda pocuvat.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“