strata chladiacej kvapaliny

Moderátor: Blue Lanos

radoooooo
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 17:30

strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od radoooooo »

zdravim vospolok, mam taky mensi problem a to na espere stratu chladiacej kvapaliny.
Pokial motor ide je vsetko v poriadku ,akonahle sa zohreje a vypne vyvali sa mi cely obsah vyrovnavacej nadrzky. Vyvali sa ale z premna netradicneho miesta a to z zadnej casti motoroveho priestoru pred spolujazdcom, kde je prepadova hadicka cca 2cm v priemere a smeruje hned vedla vyfuku. Neviete odkial ide ten prepad a v com moze byt problem?
dakujem za rady
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od -peha- »

Lahká rada a trocha ťažká robota---tesnenie pod hlavou (a dúfaj že nieje prdnutá hlava) :idea:
radoooooo
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 17:30

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od radoooooo »

v tomto stebou urcite nesuhlasim.Pokial by odislo tesnenie pod hlavou, tlacilo by to hlavne pri nastartovanom motore. Okrem ineho aj ine ukazovatele(ktore ale nemusia byt smerodatne) olej vo vode alebo voda v oleji niesu. Takisto ani netlaci tlak do vody, takze si dovolim tvrdit ze to tesnenie nieje...
a aj keby bola hlava prasknuta, nastatstie sme mali srotovne a srotoviska su plne bud nexii alebo esper...:)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od -peha- »

No pokud to ide z vyrovnávacej nádržky tak to môže robiť aj viečko ale nemyslím že to je problém ono už sme zopár tesnení vymenili a nie vždy sa to prejavovalo rovnako :D Ale dobre by bolo keby si mal pravdu i keď ani oprava tesnenia nie je hrozná.
radoooooo
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 17:30

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od radoooooo »

praveze to nejde z nadrzky ale z prepadu ktory sa na vonok zda ze vychadza z kabiny. Preto mam podozrenie na nejaky problem s kurenim...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od ppp »

Mne nedochadza odkial sa ma obcah expenzky vyvalit. jedine prepady o ktorych viem, su odvod kondenzatu z klimatizacie a este odvody vody z priestoru kde je motorcek stieracov a vstup do vetrania
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od vladimir fodor »

Cauko.Podla mňa je prasknutá hlava,niekde vo výfukovom kanáli a sistem pomali zavzdušňuje,ale je ešte jedna možnosť,viečko vyrovnávacej nádržky ma špatné ventile a nevyrovnáva tlak.Skús vymeniť viečko a budeš vedieť čo dalej.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Dark69 »

Ak pises ze je to pred spolujazdcom tak tam na boku motora je vodna pumpa ktora zvykne pretekat....A ak myslis tie hadice co idu do vnutra kabiny zo zadu od motora tak jedna smeruje do vnutra radiatora topenia a druha naspät vonku...Poriadne pozry s kadial to vyteka a potom popis...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
radoooooo
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 17:30

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od radoooooo »

praveze viem presne odkial to tecie len neviem co to je...
pridavam foto, je to foto pred spolujazdcom a ta hadicka v strede to je ona...
Obrázek
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Vypravca »

To je hadica na kondenzát z klimatizácie.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od conpet »

Přesně tak , to je pro odtok kondenzátu z klimy, tam to jen tak odkapává, nezdá se mě že by tudy vyteklo 1L . Udělej zkušební jízdu a nezapínej klimu , jestli se bude něco dít.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Blue Lanos »

1l nemoze vytiect ani nahodou ved to nam v robote nevytecie ani pri testovani velkych klim pre priemysel a nie v espere
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
radoooooo
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 17:30

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od radoooooo »

nuz, nakolko som mal auto na jame a presne som mohol vidiet co odtial vyteka, mozem zodpovedne tvrdit ze to vyteka presne odtial a dokonca aj mnozstvo sedi. Nikdy som nepovedal ze je to kondenz z klimy,ale chladiaca napln. Takze amte nejake konstruktivne napady kde moze byt chyba? Nieje tam nejaky ventil, alebo nieco co proste moze prepustat z vymenika alebo z niecoho podobneho?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od ppp »

Jedine prezraty alebo prasknuty radiator kurenia, ak je to skutocne nemrzka, ak mas modru (zelenu) alebo ruzovu (cervenu) nemrzku tak sa to da lahko zistit. Mne ale po 50km jazde z odtoku kondenzatu po zastaveni vytieklo tolko vody ze to tieklo po asfaltke az za zadne kolesa. Asi sa to vnutri zdrziavalo a bolo to trochu upchate. Tusim je v tej hadici nejaka jednoducha gumena spatna klapka.
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: strata chladiacej kvapaliny

Příspěvek od špoty »

Ahojte.Podla mňa by to mohol byt ten deravý radiator, lebo ja som mal presne tú istú vadu, tratila sa mi voda z chladiča a vytekala cez tú hadičku na kondenzát z klímy, pod naštartovyným autom som kukal a tieklo to z nej a vymenili mi v servise radiator a bolo po probléme.a ešte mi menili aj termostat a a čidlo teploty motora tuším a ešte volačo s ventilárorom bolo ale to už je vedlajšie.Ale podla mňa je to ten radiátor lebo mne dlho voda nevydržala nestíhal som dolievat nemrznucu lebo všetko tieklo pod auto a to bolo v zime a auto asi koli tomu aj nekúrilo...ale už je šecko ok jak má byť ked ten radiator vymenili
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“