som novym clenom a potrebujem poradt

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od marrad »

ahojte
tak som sa stal majitelom nubiri 1.6 16v s LPG r.v.2000 a kedže nemam absolutne
žiadnu skusennost so znackou daewoo ani s tymto pohonom a chcem vymenit vsetky naplne,aky doporucujete olej,sviecky,aku nemrznucu zmes,atd.,byvali majitel nevedel nic,ze mu davali
vsetko v servise,mal by som este jeden dotaz,mam dost velkou volu na riadeni a zda sa mi,
ze ta vola ja na tyci co ide od volantu,ono to vyzera ako kardanovy kriz,aspon ked som na to pozeral a kamarat hybal volantom,tak sa zdalo,ze je tam vola,da sa to nejako vymedzit,alebo to
treba nove,ta vola na volante je asi tak 2cm.
Mockrat dakujem za vase rady a prosim neodkazujte ma na nejake stranky,kde si to mam vyhladat
Reklama
 

marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od marrad »

tak dakujem za odpovede,ani som ich tolko necakal
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od Richard »

Samo vítej na foru, ale nevztekej se, že ti nikdo nepíše, nikdo ti nedá odkaz na jiné stránky, ale doporučuji použít zde na foru "hledat" pak studovat a číst až pak se ptát, to na co se ptáš se tu už mockrát řešilo.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od Slavek »

Nemrzku muzes jakukoliv na hlinik, ted uz asi jinou ani nevyrabi,
Olej nevim co tam je sintetyka nebo polosintetyka, hledej stitek na motoru a podle toho co tam je
Svicky muzes podstate taky jakykoliv (podle auta) Brisk, Bosch, NGK, ale doporucuju neco drazsiho at to vydrzi chvili
Olej v prevodovce nemusise menit pokud vylozene nechces za kazdou cenu, zkontrolovat a dolit, typ podle navodu
Filtry normalne koupis v kazdem autokramu podle znacky auta
Ta vule na volantu - specifikuj nahoru dolu nebo do stran
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od palikx »

koukam zase dalsi netrpelivy.
ja na jinych forech cekam na odpoved treba 14 dni a nakonec mi stejne nikdo neodpovi
nubi 1,6
olej nejlepe 5w40 ale zalezi co tam bylo-jelikoz nevis tak proplachovaci prisadu a neco najezdit a pak to co jsem napsal
svicky na plyn jedine denso pripadne ngk.
olej v prevodovce bych neresil ale pokud chces dojdi si do prodejny opel a tam si ji kup.nikdo jiny ji nema.a nebo to neni presne ona.
baterku jakoukoli ktera ma opacne polaritu nez treba skodovka
antifreeze modry nebo zeleny vyrobce nezalezi
servokapalinu ATF 3,nebo dextron 2
brzdovku jakou koli oznaceni dot 4 nebo dot 5
vule na volantu je opravdu silena a pokud neni uvolneny kardanovy kloubek primo u rizeni -zkusil bych je dotahnout -pak jedine vymena zadna oprava bohuzel neni mozna.jeste jestli neni volny volant samotny.
tak na co jsem zapomel?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od marrad »

palikx píše:koukam zase dalsi netrpelivy.
ja na jinych forech cekam na odpoved treba 14 dni a nakonec mi stejne nikdo neodpovi
nubi 1,6
olej nejlepe 5w40 ale zalezi co tam bylo-jelikoz nevis tak proplachovaci prisadu a neco najezdit a pak to co jsem napsal
svicky na plyn jedine denso pripadne ngk.
olej v prevodovce bych neresil ale pokud chces dojdi si do prodejny opel a tam si ji kup.nikdo jiny ji nema.a nebo to neni presne ona.
baterku jakoukoli ktera ma opacne polaritu nez treba skodovka
antifreeze modry nebo zeleny vyrobce nezalezi
servokapalinu ATF 3,nebo dextron 2
brzdovku jakou koli oznaceni dot 4 nebo dot 5
vule na volantu je opravdu silena a pokud neni uvolneny kardanovy kloubek primo u rizeni -zkusil bych je dotahnout -pak jedine vymena zadna oprava bohuzel neni mozna.jeste jestli neni volny volant samotny.
tak na co jsem zapomel?
ahoj
niesom natrpezlivy,ale pred nubirou som mal passata a tam ked som nieco potreboval,tak
o chvilu som mal niekolko odpovedi a rad,ja viem ze tu asi nieje tolko clenou ako ma passat,
ale zarazilo ma,ze za 24hod. nebola ziadne reakcia na dotaz,ALE dockal som sa.
DAKUJEM ZA RADY
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od Ládin »

marrad píše:
palikx píše:koukam zase dalsi netrpelivy.
ja na jinych forech cekam na odpoved treba 14 dni a nakonec mi stejne nikdo neodpovi
nubi 1,6
olej nejlepe 5w40 ale zalezi co tam bylo-jelikoz nevis tak proplachovaci prisadu a neco najezdit a pak to co jsem napsal
svicky na plyn jedine denso pripadne ngk.
olej v prevodovce bych neresil ale pokud chces dojdi si do prodejny opel a tam si ji kup.nikdo jiny ji nema.a nebo to neni presne ona.
baterku jakoukoli ktera ma opacne polaritu nez treba skodovka
antifreeze modry nebo zeleny vyrobce nezalezi
servokapalinu ATF 3,nebo dextron 2
brzdovku jakou koli oznaceni dot 4 nebo dot 5
vule na volantu je opravdu silena a pokud neni uvolneny kardanovy kloubek primo u rizeni -zkusil bych je dotahnout -pak jedine vymena zadna oprava bohuzel neni mozna.jeste jestli neni volny volant samotny.
tak na co jsem zapomel?
ahoj
niesom natrpezlivy,ale pred nubirou som mal passata a tam ked som nieco potreboval,tak
o chvilu som mal niekolko odpovedi a rad,ja viem ze tu asi nieje tolko clenou ako ma passat,
ale zarazilo ma,ze za 24hod. nebola ziadne reakcia na dotaz,ALE dockal som sa.
DAKUJEM ZA RADY

Chlape,ale tady to není jako v poradně, která funguje 24hodin denně a ani to není v popisu práce. :lol: Tady Ti pokaždé někdo poradí.Je tu spousta lidiček, kteří tomu rozumí.Takže dočkej času jako husa klasu :D
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od palikx »

odpoved uz ma tak si to da dohromady.kdyby neco tak napise.opravdu tady nemuzu byt porad.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od Ivoš »

Ale to je přece v pořádku....vše je zodpovězeno a servis 24/7 se tady nekoná ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od marrad »

Ivoš píše:Ale to je přece v pořádku....vše je zodpovězeno a servis 24/7 se tady nekoná ;)
Ahojte
ako som uz napisal,dakujem tym,co poradili a ospravedlnujem sa tym,ktory
si precitali moj dotaz-asi ich to urazilo,ze som sa dovolil opytat takymto zposobom,
a odpovedali stylom ze niesu poradna,aj ked nechapem,preco ste odpovedali ked
poradit ste nechceli-alebo nevedeli?
Druhy krat ked budem nieco potrebovat tak teda budem citat niekolko hodin forum
a radsej sa ani neopytam,aby som zasa niekoho neurazil.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od palikx »

no nezlob se ale prvni urazeny si byl asi ty.
nikdo nerika ze si obtezoval.v tydnu je forum mrtve a tak to proste kazdy den nejde.
takze klid a vitej mezi nami.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od ppp »

palikx píše: vule na volantu je opravdu silena a pokud neni uvolneny kardanovy kloubek primo u rizeni -zkusil bych je dotahnout -pak jedine vymena zadna oprava bohuzel neni mozna.jeste jestli neni volny volant samotny.
Tiez riesim volu na volante, na obvode asi 2cm. Este klb pred vstupom do riadenia/posilovaca sa toci, ale riadiace tyce sa uz nehybu. Bohuzial je tam horsi pristup ako ku peniazom, takze netusim ci sa toci aj hriadel co ide do riadenia. Zlozil som preto zaslepku na spodku riadenia, a bohuzial neviem posudit ci sa maticka co tam drzi hriadel (ten isty ako vstupuje zhora?) hyube, skor sa mi zdalo ze sa nehybe, ale tazko posudit, ked volantom sa tocilo len o 2cm.
Ako sa da dostat ku riadeniu alebo aspon ku tomu poslednemu klbu pred vstupom do riadenia? Mne to vychadza len na vybratie celej napravnice a z toho mi stoja vlasy dupkom. Zlate espero so svojimi dvoma malymi ramenami, tam som sice nadaval ale aspon som sa ku riadeniu vedel dostat.
Ozaj a nemoze byt nejako vzniknuta vola v samotnom riadeni? Netusim ako to vo vnutri vyzera, na skodovke nejaka vola vzniknut mohla aj ked nie az takato, tam sa to vola vymedzila skrutkou na riadeni kolmo na hriadel iducu od volantu.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od palikx »

no hlavne se musi tocit vstupni hridel do rizeni pres vsecky klouby.
pokud hybes volantem o 2 cm netoci se hridelka rizeni tak jsou klouby volne a musi se vymenit.
v rizeni muze byt vule ale da se dotahnout ze strany co je stabilizator tedy povolit napravnici.mozna nejakym zbrousenym klicem se ti to podari.
ke kloubu se leze spatne ale da se to ze strany co je prevodovka jsem ho povoloval.zazitek je cele rizeni vyndavat nic strasnejsiho jsem uz dlouho nedelal.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od rolt »

Mam taky isty problem,vola na volante 2 cm a oska co ide do riadenia sa toci.Prehladal som rukou riadenie,ale nenasiel som ziadny srobik na dotiahnutie,kde je?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: som novym clenom a potrebujem poradt

Příspěvek od ppp »

Nuz ak si si isty, ze to nie je v kardane nad riadenim, tak potom to bude nieco co ma aj otec vo svojej nubire. Podla obrazkov - nakresov je to snad len vydrate puzdro pod hrebenom, takze postaci sa dostat k otvoru na opacnej strane riadenia nez do nej vchadza tyc od kardanu od volantovej tyce. A potom dotiahnutim nastavovacej skrutky volu vzniknutu vydratim znizit. Samozrejme ze netusim ako to naozaj vyzera, nakres je dost mizerny. Takze si to pekne rozoberiem a obzriem. Ak by bol vsak vydraty hreben tak bude nasledovast navsteva vrakoviska a "nadherna a uplna lahka" vyemna celeho riadenia - posilovaca. Tiez ma na volante volu cca 2cm ale asi aj viac, s tym ze v tomto rozsahu sa hreben ani nehne aj ked tyc vzstupujuca do riadenia sa toci a v kardane nie je ziadna viditelna vola.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“