Klepanie prednej nápravy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
awg
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 07, 2009 09:42

Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od awg »

Ahoj, potreboval by som poradiť, pri prejazde na väčších nerovnostiach mi klepe náprava, pri menších nič nepočuť. V servise mi kontrolovali silentbloky na náprave a povedali, že všetky sú v poriadku. Po 220 000km, myslým celkom slušné, ale netuším čo môže byť zdrojom toho klepania. V riadení mám vôlu, keď bez naštartovaného motora trošku pohýbem kormidlom počujem klepanie, nemôže to mať niečo spoločné s tým? Ozýva sa to z ľavej strany, spolujazdec to vôbec nepočuje a cítiť to klepanie aj v pedáloch. Ďakujem za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od vladimir fodor »

Skús skontrolovať matku na tlmiči.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od Slavek »

toho je spousta co muze klepat, jak tu pise vladimir zkus kouknout na levym tlumici tu velkou matku co drzi vlozku jestli neni uvolnena, potom to muze jeste delat horni ulozeni tlumice, tam je taky obcas problem, chce to tocit s volantem a nekdo aby se ti kouknul jestli to ulozeni moc neskace do ruznych stran.pak jeste cep rizeni ale to by bouchalo porad.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od Michal M. »

awg píše:Ahoj, potreboval by som poradiť, pri prejazde na väčších nerovnostiach mi klepe náprava, pri menších nič nepočuť. V servise mi kontrolovali silentbloky na náprave a povedali, že všetky sú v poriadku. Po 220 000km, myslým celkom slušné, ale netuším čo môže byť zdrojom toho klepania. V riadení mám vôlu, keď bez naštartovaného motora trošku pohýbem kormidlom počujem klepanie, nemôže to mať niečo spoločné s tým? Ozýva sa to z ľavej strany, spolujazdec to vôbec nepočuje a cítiť to klepanie aj v pedáloch. Ďakujem za rady.
Nazdar.
Mne klepala brzdova dosticka. Aj ked bola nova, nepriliehala poriadne a pri prejazde cez vacsie jamy, do drncalo ako keby bol uvolneny nejaky sroub. Mozno aj toto by to mohlo byt.
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
awg
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 07, 2009 09:42

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od awg »

Ďakujem všetkým za ochotu, keď bude lepšie počasie pustím sa s kamošom do toho, možno to bude fakt len silentblok ktorý nezbadali servisáci. A to s tou brzdovou doštičkou mal som podobné, už som na nej nemal skoro žiadny ferodol a v prudkých zákrutách som počul také čudné škrabanie železo o železo. Prestalo to po výmene predných brzdových doštičiek. Ešte rozmýšľam nad silentblokom motora, neviem ako by sa to tak mohlo rozkmitať, ale pri prudkom zrýchlovaní mi tak čudne hádže autom, takže asi aj ten budem musieť meniť aj keď dosť pravdepoidobné že to nemôže vydávať tie zvuky.
zipppoo
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 23, 2014 21:42

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od zipppoo »

zdravim kde zozeniem silentbloky na motor na daewoo espero 1,5 66 kw ? nikde ich na nete nemozem zohnať ani v kamenných predajniach pomozte díky :) a ked aspon foto ich tvaru nemate ?
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od kesko »

Pozri sa na toto, https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=42&t=18789, p. Hudec Ti určite poradí.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
zipppoo
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 23, 2014 21:42

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od zipppoo »

tu na stranke su silentbloky motora http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... kod=9AB826 ale tento produkt 00162107 a tento 00162091 vyzeraju rovnako... daewoo espero maju dva silentbloky rovnake ? ci sa mi to len zda ?
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od Laco71 »

Je velmi otázne , či oprava nápravy + prip.vymena dielov /čapy, uloženie Mc-Pherson-ov, stabilizatorove tyčky, tlmiče/

bude RENTABILNÁ , vzhĺadom na PRACNOSŤ uvedených opráv a vzhĺadom na celkovu zostatkovú hodnotu Espera a stav skorodovania karoserie a všetkých podvozkových dielov

DOJAZDIŤ v takom stave ako to je .....
zipppoo
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 23, 2014 21:42

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od zipppoo »

to si myslel na mna ? ja som bol nakontrole na zdvihaku tomu autu nič neni okrem silentblokov motora a predných lozisk... auto je skoro bez korozie garazovane nastrek zo spodu... tlmiče ok stave, motor vyborný stav, klima ide aj elektricke okna ok vsetko je funkcne tak sa mi oplati vymeniť tri silentbloky motora a predne loziska a auticko este na 5 rokov urcite... l

len fakt mám problem s tým jednim silentblokom neviem ci su rovnake alebo rozdielne... ten jeden je len orignal a nema nahradu 00162091
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Klepanie prednej nápravy

Příspěvek od Laco71 »

zipppoo

ak je to tak, tak potom O.K. suhlas a ešte najmenej 100 000 km bez poruchy
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“