Praskání při brzdění

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Praskání při brzdění

Příspěvek od 99 »

Ahoj Všem, tak co jsem vyměnil před 14 dny manžetzy poloosy, tak už Tico opět zlobí. :( Při brzdění auta a skoro zastavení se z pravé strany vozu ozývají praskavé zvuky, je-li kotouč studený je praskání tišší, čím více brzdím, tím je praskání hlasitější. Desitčky jsou rok staré, kotouče čisté, tak opravdu netuším. Klouby jsou tam ještě původní, mají asi 93 tisíc a je pravda, že už nejsou 100%, ale měly by snad ještě něco vydržet. Tak opravdu nevím, čím to může být. :( Děkuji za rady. :)
Reklama
 

SEOSearch [Crawler]
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Re: Praskání při brzdění

Příspěvek od SEOSearch [Crawler] »

hele já měnilk kotouče a najednou m ito taky začalo praskat v zatáčkách a mysleli sme s kámošem že to je prasklej tlumič tak sme ho vyměnili... a praskalo to pořád tak sem koupil new kloub bylo to cca dva dny dobrý a pak zase . .tak sem vzal i ložiskaa pořád tak nakonec sem na to sral a jezdi ls ním.. a pak asi po měsíci u kámoše sem to znova rozebral a složil a bylo to v pohodě.-.. a od tý doby nic a to ty zatáčky docela řežu!
Uživatelský avatar
TOMIO
Příspěvky: 22
Registrován: ned zář 20, 2009 20:49

Re: Praskání při brzdění

Příspěvek od TOMIO »

Taky mě to začalo při dobržďování křupat, když jsou brzdy zahřáté, tak víc... Po čem mám tedy jít, ať nelaboruju? Klouby jsou zánovní, praskání jde z pravé strany...
Díky za každý postřeh nebo radu.
Tak si odpovím sám :-)
Vyřešeno. Rozebral jsem přední brzdy, očistil, promazal měděnou, složil, a je to OK :-)
Díky za radu Palikxovi :-)
Tomio TicTac/ Spark
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Praskání při brzdění

Příspěvek od Woyta »

Nebudou desticky mit vice volnosti nez by meli mit?
Na 200SX foru jsem myslim zahlidnul neco podobneho.
Zpusobovali to desticky. Jejich vystupky pro presne ulozeni byli o par mm mensi. Takze desticky byli volnejsi a ramusili.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání při brzdění

Příspěvek od palikx »

nene tady jsou orezle a ta rez vrze.po ocisteni a namazani to vetsinou prejde.pokud nejsou zrezle i valecky
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Odp: Praskání při brzdění

Příspěvek od Pepino_99 »

Mně to pak časem přestalo, myslim, že se destičky trochu sjely a pak to bylo O.k.. Každopádně jsem ale měnil i kov, ve kterém jsou destičky usazené, už byl zrezlý. Kotouče jsou taky nové, teˇuž mám klid 15 tis km.
Tico - it's fun!
Odpovědět

Zpět na „TICO“