Olej

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Olej

Příspěvek od 99 »

Ahoj všem! Po dlouhé době se chystám na výměnu oleje, objem olejové vany u Tica je 2,7L, jenže já mám 2L od jednoho výrobce a ten zbytek od výrobce oleje jiného, oba josu samozřejmě 15W/40, a tak se chci zeptat, zda by to mohlo nějak uškodit motoru a nebo se to"podá" . :P Díky za vaše názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

No asi by to auto přežilo ale já bych to nerisknul. Dolejt nouzově jinou značku při úbytku někde na pumpě, OK ale dávat 1/3 oleje jinou je podle mně kapku dost.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

oleje sa možu v pohode miešať a dokonca aj rozne viskozity.
Ja som dal Valvoline max life 10W-40 je špecialne vyvinutý pre motory nad 100tis km a cenovo velmi prijatelny, doverujem značke valvoline nakolko ju mám už dobre vyskúšanú na skútri.
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Olej

Příspěvek od marianH »

Nemaj obavy, to vôbec nevadí. Na Tico je predpísaná taká nízka výkonová špecifikácia oleja, že dnes to spĺňa až prekračuje každý olej na trhu. Ten motor je jednoduchý a odolný, takže pri primiešaní iného oleja nehrozia komplikácie. Navyše je aj nízky výmenný interval, takže o rok je tam už zase iný olej, čerstvý.

Len nech je ten olej motorový a pokiaľ možno má rovnakú viskozitnú špecifikáciu ako druhý olej.

Marian
Pepino_99 píše:Ahoj všem! Po dlouhé době se chystám na výměnu oleje, objem olejové vany u Tica je 2,7L, jenže já mám 2L od jednoho výrobce a ten zbytek od výrobce oleje jiného, oba josu samozřejmě 15W/40, a tak se chci zeptat, zda by to mohlo nějak uškodit motoru a nebo se to"podá" . :P Díky za vaše názory.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jasně, kluci mají pravdu klidně míchej, jen zkus vybrat ten litr oleje tak aby měl stejnou specifikaci dle API pokud máš např. API /SH dej taky SH... a neměl by být žádný problém.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Tak klucí, včera jsem udělal výměnu a je to naprosto "vpoho", jinak se mi zdá, že je motor malinko tišší a živějšší, ale to tak většinou bývá. Díky za rady. :)
Odpovědět

Zpět na „TICO“