problem se zadnimy dvermi

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

aman
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 29, 2008 16:46
Bydliště: VRCHLABI

problem se zadnimy dvermi

Příspěvek od aman »

Ahoj te tak jsem si koupil nubirku 2.0 1998 a mam problem se zadnimi dvermi chci se zeptat jestli central odemyka i zadni dvere nebo to je jenom na klic a potom bych se rad dozvedel jakou ma spotrebu dekuji za odkazy zadni dvere tim myslim od kufru dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Me central ( i dalka) zadni dvere odemykal, spotrebu jsem mel tak kolem 8 az 9 litru podle zpusobu jizdy ale da se s tim jet i za 7 ale to tak max do 120Km/h. Dvoulitru zdar, co mas za barvu?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

centrál odemyká a zamyká i zadní dveře (máš na mysli páté,že jo?) ale např. mně taky nezamykaly. Problém je buď v uviklaném drátu k motorku v průchodce,nebo v motorku. U mně to byl ten druhý případ. Stačí koupit dvoudrátový motorek z univerzálního centrálu a jednoduše ho vyměnit. Táhlo od zámku i díry pro uchycení motorku ti zůstanou původní a pasuje to přesně. Jen musíš spojit dráty jinak,než origo konektorem (např.klasickými autokonektory), ale to je detail...
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Souhlas, centrál zamyká i odmyká zadní páté dveře. Měl jsem problém se zamykáním, když mi zatuhla klika od těch dveří. Normálně se vrací, ale zarezlá osička jí v tom bránila a centrál mi občas auto nezamkl. Po ručním navrácení do základní polohy už centrál zamykal normálně. Vyřešeno opatrným rozebráním mechnizmu kliky, výměnou osičky kliky za mosazmou (4mm svářecí mosazný drát) a od té doby klid 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Richarde, mohl bys popsat, jak tu "kliku" rozdělat? Potřeboval bych se tam dostat, jelikož mám stejnej problém, resp. auto se zamkne celé, ale někdy se páté dveře neodemknou a navíc se nevrací (z 98%) ta klika...já jsem odšrouboval ty plastový šroubky + vnitřní madla, ale pořád to tam někde drží....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Tiez sa mi obcas nevracala klucka na tych zadnych dverach, zatial mi pomohlo tam po bokoch nastriekat trochu WD-cka, samozrejme som to robil pri otvorenych dverach... :lol: :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No to jsem právě zkoušel taky, ale zlepšilo se to tak o 2% :? ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ivoši musí dolů tapecírunk zadních dveří a pak už uvidíš. Klika je z plastu a vyndavá zevnitř , jak sundáš tapecírunk uvidíš to. Pak opatrně očistit tu osičku (je zrzavá jak liška) a opatrně ji dostat z té plastové kliky (je tam segrovka). Klika se musí zcela volně pohybovat na té osičce!! Já jsem ji udělal novou z mosaznýho svářecího drátu (průměr asi 4mm) , pružinku jsem nechal původní zrzavou :lol: Když to rozhodíš uvidíš co dělat. Od té doby mám klid a nic nemažu..... 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Díky moc ;) ...jen mi zkus ještě poradit, jak sundám ten tapecírunk....plastový šroubky jsem odmontoval (včetně těch hajzlíků co v nich byly našroubovaný), madla taky odšroubovaný....ale jde pohnout jen kouskem tapecu...někde je to ještě nacvaknutý, nebo přišroubovaný pod plastem?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já to dělal před 2 roky, ale matně si pamatuju, že snad musíš sundat i ty plasty okolo okna (jsou nacvaklý na takovejch svorkách) a pod nimi je ještě nějakej ten šroub co drží tapecíruk. Jinak se musí dokola vyndat ty platový šrouby a ty plastový madla. Pak už to jde vycvaknout.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No snad něco neurvu...mám na to štěstí....u skútru už mám takhle olámaný kdeco :lol: :lol: Díky za radu ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

To Ivoš: Richard má pravdu. Musíš sundat ty plasty nad tapecírungem- jsou nacvaklé na sponkách,ale netahej dolů (samo že při otevřených dveřích) ale podél skla,ty sponky jsou jakoby z boku, a pod těma plastama je na každé straně ještě jeden šroub,který drží tapecírung. Pak všecky plastové šroubky včetně pouzder ven,4 šrouby v madlech a tapec ti spadne na hlavu :lol: . Toť vsjo...
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ok, takže plasty tahem směrem k sobě ;) Děěěěkuji ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Presne tak ako Cobyll napisal, plasty okolo okna smerom k sebe a pri odsroubovavani posledneho srobika tapaciru pozor na hlavu.... :lol: :lol: :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“