Co si o sobě myslím, jako o řidiči?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Co si o sobě myslím, jako o řidiči?

Příspěvek od Hynek »

Za svůj život, jsem se setkal jen s několika lidmi,řidiči, kteří o sobě dokázali říct: " Jel jsem jak hovado a jen díky pozornosti jiných se nic nestalo. Zasluhoval bych přes hubu."
Všichni ostatní o sobě tvrdí, že oni jeli dobře , ale to střevo v tom autě snad čumělo po stromech a málem jsme se srazili. Jinými slovy, já jsem ten geniální řidič, který má vždy pravdu a ti kolem jsou blbci. Jaká je Vaše zkušenost? Kolik lidí ve vašem okolí tvrdí, že vždy to zaviní někdo, jen oni sami ne? ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja si priznám,toho 27.6.2006 som to zavinil ja,bola to blbá súhra náhod,odstavené auto,čo mi zakrylo výhľad,slnko čo ma oslepilo,aj ten po hlavnej tam mal viac ako 60,ale moja bola chyba,mal som sa pozrieť ešte raz,neskoro som ho zbadal.
Aj raz pedtým som zavinil drobný ťukes,keď sa mi auto doslova skrylo za dopravnú značku bol to okamih,ale tiež som sa mal pozrieť ešte raz.
Odvtedy sa môžem akokoľvek ponáhľať,radšej sa v okamihu vchádzania na hlavnú EŠTE RAZ vždy pozriem doprava. 23 rokov som žiadnu nehodu nezavinil a zrazu,príde to skôr ako nové boty. :cry: :cry: :cry: :( Aj nám,čo neradi riskujeme,sa môže stať z nepozornosti,či chviľková indispozícia, špatný dén,hé :lol: :lol: :lol: :lol: ,nikto z nás si nemôže povedať,mne sa TO stať NEMôŽE. Môže si len povedať,že dosiaľ sa mu nič nestalo,tak že nezavinil nijakú nehodu.Ale patent na dokonalosť a neomylnosť nemá nik na tomto svete.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já si o sobě myslím, že jsem dobrý řidič, z mnoha zkušenostmi o které nikdo nestojí. Jsem omylný jako každý další. Doufám, že bude i nadále držet nade mnou Svatý Kryštof ochranou ruku. Dosud jsem neměl dopravní nehodu zaviněnou mým chováním na silnici. Jezdím rozvážně, předvídám.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Já ještě nikdy neměl nehodu a doufám,že to tak zůstane.
Nikdo není neomylný a tak co k tomuto tématu říci.Někdy rozhoduje i setina vteřiny a stát se může cokoliv a mimo jiné mám pár známých co zavinilo nehodu a řekli jo byla to má vina.Ono to je tak i v životě,nejen za volantem.Někdo své chybování uzná někdo ne.Jen si více vážím těch kteří uznají svoji chybu.Další otázkou je jak velké důsledky ta jejich chyba měla že?Obrázek
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Nemyslím si, že jsem úplně nejlepší řidič....zatím jsem měl 3 nehody...první byla díky protijedoucímu řidiči a díky nedostatku řidičských zkušeností z mojí strany....nicméně pokutu jsem dostal já :roll: :roll: , druhá byla, když jsem neodhadl vzdálenost a nacouval jsem do dveří jiného auta - zase nedostatek zkušeností....a třetí byl lehký ťukanec koulí od tažného do SPZ...moula se nekoukal a nacouval do mě....suma sumárum i když jezdím bratru 6 let, tak se pořád učím....sice jezdím rychle když to jde, ale jinak zásadně neporušuju předpisy (kromě špatného parkování, když jinde není místo)...ale nikdy jsem neohrozil ostatní řidiče a nebo v případě parkování neznemožnil průjezd jiných aut.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Som zatial bez nehody a snažím sa být obezretný a šlušný ale omyl sa môže stáť každému a dosť striktne dodržujem pravidla cestnej premávky aj keď daktoré veci mi tam nesedia :lol: Proste snažím sa za každým dodržovať to čo sa má ale ako sa vravý človek je živý tvor a nie robot tak že dúfam že bez nehodovky zostanem a ta slušnosť nó keby ma dakdo naštval tak budem zlý :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Já řídím už 12 a 1/2 roku(auto) a za tu dobu jsem toho najel už hodně. Jezdil jsem z dodávkou po evropě,takže vcelku kopa kilometrů. Myslím si,že jsem průměrný řidič. Občas hovado,občas klidák. :lol: :lol: :lol: :lol: Nehod jsem měl asi deset,dvě zaviněné a zbytek bez mé viny. Naštěstí to vždy odnesli jen plechy a maximálně nějaká boule a škrábanec po těle,jinak vše o.k.(klep,klep.)
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Jazdim 22 rokov, najazdene asi 350tkm (nic moc), sedlal som od Trabanta cez 1000MB, S100.105.120, Zigulaka, ..., Mazda626, Lagun 3-liter .... az po 6-tkove BMW. Zatial bez zavinenej nehody. Raz (1991) ten za mnou neubrzdil, ked som daval prednost blikajucej sanitke a raz do mna nacuvali na parkovisku. Vsetko bez skody - teda, mierne prehnutie plechov bez hlaseni na poistovnu.
Inak sa povazujem za bezneho sofera, ktory sa snazi dodrziavat predpisy. Asi jediny predpis, ktory nie vzdy dodrziavam, je rychlost :oops:
Ked som bol mlady, blby, sprosty a rychly :lol: , jazdil som dost sportovo, ale uz ma to preslo. Ale aj tak, ked mam chut a som mimo mesta na menej frekventovanych cestach, tak otackomer neklesne pod 3500 a naplno vyuzivam svojich 110 Lanosackych koni :P .
Co nemam rad, je zbytocne zdrziavanie v kolone (za aviou), ked cela kolona caka na toho prveha, aby aviu predbehol a on akosi nema odvahu, chut, .... Vtedy, ked vidim, ze je to bezpecne, obehnem aj niekolko aut (alebo aj celu kolonu) naraz. Urcite si uz za to o mne vela ludi pomyslelo "blby blavak".
A co neznasam, je drzost. Predbiehanie "na doraz" a potom sa silou natlacit do kolony a tym zbrzdit vsetkych. A hlavne to, ak sa niekto vedome natlaci napr. z odbocovacieho pruhu (ktory je volny) do priebezneho (kde je dlha kolona) - alebo naopak - (tu v BA bezne), len aby nemusel pockat na semaforoch na dalsiu zelenu; vytocit ma vie predbehnutie kolony aut cez vyhradeny BUS pruh, pripadne vynucovanie si akejkolvek vyhody (prednost, statie na mieste pre invalidov, prechod na cervenu), co robia hlavne auta zasadne oznacene znackou "invalid" a majuce dyslekticku SPZ (typu AB-111-BA).
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

vado píše:Co nemam rad, je zbytocne zdrziavanie v kolone (za aviou), ked cela kolona caka na toho prveha, aby aviu predbehol a on akosi nema odvahu, chut, .... Vtedy, ked vidim, ze je to bezpecne, obehnem aj niekolko aut (alebo aj celu kolonu) naraz. Urcite si uz za to o mne vela ludi pomyslelo "blby blavak".
Za tohle ale kolikrát lidi nemůžou...mně se to stává dost často, že jedu za Avií, rád bych ji předjel, ale protože mám jen 54 koní, tak to prostě kolikrát nejde ani kdybych se rozkrájel...ale je fakt že v tom případě nechávám od Avie odstup, aby se ostatní mohli přede mě v pohodě zařadit...

...jinak já řídím 3,5 roku a mám na kontě jednu zaviněnou nehodu (nedodržení vzdálenosti a nevěnování se řízení)...jezdím plynule, vcelku předpisově, jenom pořád porušuju rychlost mimo obec... :) ...a ano, myslím, že jsem v rámci možností (věk, zkušenosti) dobrý řidič, protože jezdím střízlivý, neprasím a jsem ohleduplný...na druhou stranu jsem si vědom, že se ještě mám hodně co učit...mám na to i příslušnou samolepku na autě... :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Zajímavé téma, ale poučné a takové do svědomí lezoucí. :lol:
Já teda jezdím už 9 let a měl jsem zatím jen jednu malou nehodu. Byla to z větší části moje chyba. Neubrzdil jsem na mokru a ťuknul rohem nárazníku do koule auta přede mnou.Ta řidička totiž musela naplno na to dupnout, bo ji tam skočil chodec a já už to nestihnul.
Jinak bych řekl, že jsem docela klidný řidič, který neriskuje, neomezuje druhé, nevsteká se a je ohleduplný k druhým účastníkům. Za tu dobu, co jezdím, jsem se naučil předvídat a mnohokrát se mi to už vyplatilo. Je to ta nejdůležitější schopnost řidiče!
Co nesnáším, na našich cestách, je drzá, neohleduplná sobeckost. :roll:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No já mám vlastně takový "Kristovy léta za volantem" (33let). A po celou tu dobu se občas vyskytuju na silnicích a dálnicích hlavně ČSSR, ČSFR, ČR a něco málo jsem taky odjezdil, ale vždy jen za své :lol: :lol: Za tu dobu jsem měl jednu nehodu, kterou jsem zavinil z části a to s tramvají, které jsem výhybkovou tyč zarazil dost daleko do vozu :lol: :lol: :lol: Jinak jezdím celkem klidně, ale dost u toho nadávám, hlavně na ty druhé. Vyhlášku , která nyní platí jsem nečet (znám jen vyhlášku č. 80), vím že mám svítit a že když se z vedlejší valí Tatra s pískem, dám jí rád přednost :lol: :lol: :lol: Jinak mám problém udržet 133 koníků udržet v poklidu, většinou jezdím rychleji, ale když to situace vyžaduje i pomaleji, než je povoleno :D :D Rozčilujou mě plné čáry na nesmyslných místech, tedy na těch kde můžu bezpečně přejíždět a kvůli nesmyslnému značení nemůžu :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

No čo mám o sebe ja napísať :? :?
Asi len tolko,že dávam pozor ako len viem. Jazdím od r. 1989 a zatial som mal jednu búračku malinkú pred 2 mesiacmi ,kedy do mňa vrazil chlapík(vlastne ma len fyzicky vytlačil z pruhu) na kruháči-nie mojou vinou.Prvý krát v živote som kúpil nové auto a just toto auto muselo si odsrať ten ťukanec. Inak nie som zasa svätý a sem-tam(fakt málokedy) si dovolím -kde je napr.40Km/hod.,prehnať sa aj 60-tkou,ale LEN TAM,KDE BY SA NEMALO NIČ STAŤ a kde to poznám ako svoje boty...kolko som najazdil,to neviem,ale snažím sa byť vždy ohladuplný a v žiadnom prípade nie som pirátom ciest ;) ;) ;) ;)

Ešte doplním,že tak cca 5 krát za rok-keď ma niekto naštve svojou bezohladnou jazdou,viem byť aj ja tvrdý na plynový pedál a ukážem tiež svoje "essa"
Naposledy upravil(a) Muco dne pon led 14, 2008 14:07, celkem upraveno 2 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No ja jsem typickej prazskej ridic...agresivne predjizdim...nedavam zasadne nikomu prednost(ani sanitce,tu vlastne ani neslysim,protoze mi rve radio)...na policajty hazu vajgly a plyvu na ne...mensi vytlacuju ze silnice a vetsi vybrzdim a dam jim na kasu...semafory...co to je???Ty delam,ze nevidim a parkuju kde se mi libi...nejradsi na mistech pro vozickare nebo pred vjezdy...tam je totiz vzdy nejvic mista...ale i tak si neodpustim otlouct vsechny auta okolo... :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Tak nyní jsi mě a manželku rozesmál :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

ako ochranca zákona /Goose pozor na mna :lol: / žial niesom idealný príklad. Zákony neurčujem tak si ich aspon obmäkčím /rýchlosť / avšak zasadne obmädzenia plná čiara, stopka tie sa snažím moooc dodržať. Jazdím cca 19 rokov vlastným zavinením som nespôsobil nehodu. Inak mierne agresivný na iných neohladuplných vodičov a na tých ktorý chápu trochu ťažšie.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „POKEC“