Ach ten check

Moderátor: Blue Lanos

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Koumeles píše:Vcera se mi rozsvitil check...kdyz mi dosla kapalina do ostrikovacu :lol: :lol:
Pěkný den :D
A nereaguje taky na stav konta v bance :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Reklama
 

anetka
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 13, 2008 19:52

Ventily

Příspěvek od anetka »

[quote="Topol"][quote="Koumeles"]Vcera se mi rozsvitil check...kdyz mi dosla kapalina do ostrikovacu :lol: :lol:[/quote]
Pěkný den :D
A nereaguje taky na stav konta v bance :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P[/quote]

Tak v záruce Kalosu vyměnili ventily a zabrousili hlavu a po záruce je to tu znova. Výměna ventilů atd. ale už za 16 tis. Hrozně zmrvený motor 1,4 16V a začalo to checkem.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Ventily

Příspěvek od Tompetr »

anetka píše:
Topol píše:
Koumeles píše:Vcera se mi rozsvitil check...kdyz mi dosla kapalina do ostrikovacu :lol: :lol:
Pěkný den :D
A nereaguje taky na stav konta v bance :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Tak v záruce Kalosu vyměnili ventily a zabrousili hlavu a po záruce je to tu znova. Výměna ventilů atd. ale už za 16 tis. Hrozně zmrvený motor 1,4 16V a začalo to checkem.
tak to upřímnou soustrast, a rychle se ho zbav, protože Kalosy se dělí do dvou skupin:
1) nekvalitní
2) úplný šmejd

PS: taky vlastním jednoho z té první skupiny
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

A tretia skupina je kde?
Ja mám práve také-skoro 100%
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

dedo.miki píše:A tretia skupina je kde?
Ja mám práve také-skoro 100%
výjimka potvrzuje pravidlo :roll:

už mlčím a tiše závidím :lol:
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Navod na zbaveni se Checku
Koupit dovolenou v zahranici, min 1000km od domova s vlasntni dopravou, doporucuju nekde u more cestou pres hory. Nabalit kufry, manzelku, nebo pritelkyni atd....Nabrat plnou nadrz benalu...a ted prichazi dulezita cast: Celych 1000km mu date poradne pokourit, zadna jizda na spotrtebu( tu jste si uzili celej rok na cestach do prace) proste po dalnici 140 kopec nekopec, 150, misty 160....poradne to rozjet na vsechny rychlosti....Letos jsem to tak udelal, mam pocit, ze mi vymenili motor a po checku ani pamatky.
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Podobne to riesia aj v servisoch. Vymaze sa check, do benzinu sa naleje nejaky zlepsujuci sajrajt a 20 km rely... Na dlhy cas to pomaha.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Docela ti dávám za pravdu! Mě radil přímo technik v servisu abych se to nebál občas protočit ale doporučoval aspoň občas Shell V-Power :!: Ten má v sobě totiš jak známo složku která rozpoští usazeniny ! A ono se asi opravdu vyplatí dát tu stovku za nádrž víc :?
Ať nám jezdí a nezlobí :P
pes691
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 02, 2009 22:01

Příspěvek od pes691 »

Koumeles píše:Navod na zbaveni se Checku
Koupit dovolenou v zahranici, min 1000km od domova s vlasntni dopravou, doporucuju nekde u more cestou pres hory. Nabalit kufry, manzelku, nebo pritelkyni atd....Nabrat plnou nadrz benalu...a ted prichazi dulezita cast: Celych 1000km mu date poradne pokourit, zadna jizda na spotrtebu( tu jste si uzili celej rok na cestach do prace) proste po dalnici 140 kopec nekopec, 150, misty 160....poradne to rozjet na vsechny rychlosti....Letos jsem to tak udelal, mam pocit, ze mi vymenili motor a po checku ani pamatky.
Niečo na tom vytáčaní bude. Ja to beriem v otáčkach okolo 3000, úplné minimum je 2500, pri 2000 sa už fakt dusí, je to cítiť. Jazdim dlhe trasy SK-CZ, NED, CRO atd., to mu dam 5000. Nikdy check nesvietil. Beriem kdeaky benal, priznám sa že aj veľmi lacné kšunty.
Ľuboš
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 12, 2005 18:56
Bydliště: Ružomberok

Tak som v "klube" aj ja.

Příspěvek od Ľuboš »

Asi pred dvoma dňami mi prvý krát zasievietil check. Auto mám už päť rokov a za celú dobu kontrolka ani len neblikla. Zato teraz si to vynahrádza naplno a svieti stále. Auto však ide normalne aj pri plnom zošlapnutí plynu aj na volnobežné otáčky. Ťah má rovnaký ako pred rozsvietením kontrolky, necuká ani neposkakuje. proste všetko funguje ako má.
Neviem čo s tým môže byť je to záhadné ale chystám sa s tým do servisu.

Vie niekto poradiť prečo tá nepríjemná kontrolka svieti stále?

Skúsil som aj odpojiť bateriu asi na minútu. Niekde na NET-e som čítal že to vyresetuje riadiacu jednotku no nepomohlo. Po zapojení baterie a naštartovaní motora mimochodom motor vždy naskočí na prvý krát, kontrolka zostala svietiť stále znovu. Čiže odpojením baterky na nejakú dobu som nevyriešil nič. Skotroloval som snáť všetky elektrické spoje a kable aké som na aute nešiel, všetky hadičky no všetko OK.
Pravdepodobne mi už len zostáva isť do servisu na diagnostiku.

Poraďte ak môžete :cry:
Kalos 1,4 sedan r. v 2003
Paolo740
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 08, 2009 11:02

Příspěvek od Paolo740 »

No, nazdar už ten check svietil aj mne.KALOS 1.2 V servise urobil technik čáry - máry s nejakým analyzátorom a za 2 minuty bolo po probléme. Povedal ,,dobre ho prebehnite,, a keby náhodou začala svieťiť zasa prídite a vymeníme ventil regulácie výfukových plynov.Bol som v servise MaH Trenčín.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

ventil regulácie výfukových plynov.

Pěkný den :D
No to je přeci ten EGR ventil !!! To chce právě V-Power a pořádně to protočit a někdy to pomůže ;)
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

kalos

Příspěvek od Serpico »

...jo tak, tak motor se musí sem tam protáhnout, no aby nezlenivěl...jo a taky jsou přípravky STP na vstřiky - ventily - kondenzovanou vodu v nádrži, když to spočítáš tak to asi vyjde nastejno s tím POWER SHELLem...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já protahuji motor každou chvilku na obyč. 95 Natural a check jsem ještě svítil neviděl, mimo otočení klíčkem zapalování.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Jsem menil svicky...dopral jsem mu vycebodove...po chvili se mi rozsvitil...jednu svicku jsem nemel dotazenou :D dotahl jsem ji a mam zase klid
Odpovědět

Zpět na „KALOS“