UPDATE: Svítí mi CHECK :-(( Vadná lambda sonda !!!!

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak to maš pěknou story a přesně takhle bychom to řešili.takže jestli se ti rozsvitil zas tak se tam knim otoč at je vidět co to je.tipuju to zas na lambdu ale děje se to díky plynu.Protože po přepnutí na benzin tam je trochu jina směs (je v ní trochu plynu)Ale stejně by to nemělo udělat tak mě napada jestli není nějakej problem v nastavení přepínaní b-p.To chce opět plynaře.To maš teda docela blbý. :( :( :(
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

palikx píše:Tak to maš pěknou story a přesně takhle bychom to řešili.takže jestli se ti rozsvitil zas tak se tam knim otoč at je vidět co to je.tipuju to zas na lambdu ale děje se to díky plynu.Protože po přepnutí na benzin tam je trochu jina směs (je v ní trochu plynu)Ale stejně by to nemělo udělat tak mě napada jestli není nějakej problem v nastavení přepínaní b-p.To chce opět plynaře.To maš teda docela blbý. :( :( :(
myslis teda, ze ted mam jet na serizeni k púlynarum? ono na benzin mi rekl, ze je to naprosto ukazkovy, ale ze plyn mi oni neseridej, jen ten benzin, takze co? :cry:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Zacni chodit na bencin, tak ako kazde dobre vychovane auto ;) :lol:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no zkusil bych to ale nejdřiv asi musíš zjistit proč se rozsvitila ta mrcha.Takže asi ta diag a pak se u nich uvidí.A plynařum bych aspon zavolal a zeptal se na to.OK :?:
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

palikx píše:no zkusil bych to ale nejdřiv asi musíš zjistit proč se rozsvitila ta mrcha.Takže asi ta diag a pak se u nich uvidí.A plynařum bych aspon zavolal a zeptal se na to.OK :?:
jasne, budu to sledovat, zitra se nikam nedostanu, tak se s nim na tu diagnostiku domluvim aspn po telefonu co a jak, popripade, to tam necham, ale uz tam nemuzu byt cele odpoledne jako dnes, a na ten plyn zavolam a poptam se, zitra podam hlaseni, at si v obraze :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

OK Rebro , sorry Palikx :D auto ma jezdit na benzin, nakladak na naftu a varic na plyn :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Ja vim že ty si toto nenechaš ujít.Tvůj nazor jsem již pochopil. :D a akri ok napiš zajíma mě to. :!: Kdyby se nam něco podobneho stalo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

omlouvam se Matizovy :lol: :lol: , a ber to opravdu odlehcene :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ok -i
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

palikx píše:Ja vim že ty si toto nenechaš ujít.Tvůj nazor jsem již pochopil. :D a akri ok napiš zajíma mě to. :!: Kdyby se nam něco podobneho stalo.
jo jeste neco, nevis jestli by mela byt ta krivka z lambdy na tom grafu v tech vrskach obla? ja ji mam jak vysitou, ale nahore je kostrbata, i kdyz pravidelne, ale me se zda, ze by mela byt obla :oops: ale to si jen myslim, kdyby si videl na volnobehj tu puvodni, koukal bys, ta se hnula z prostredka asi o 2 mm to bylo jak zip u svetru :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Ne je ostra a tak to ma byt.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

palikx píše:Ne je ostra a tak to ma byt.
aha tak to jo.
A jeste neco, kdyz jsem chtel tenhle graf videt i na plyn, tak tam to dela az pri zvysenych otackach, na volnobeh to hlasi asi spatnou smes, ale je zase divny ze na jizde nebo zvuku ci jinych vlastnostech nic neni poznat, jezdi to skvele :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Akri nez pojedes k plynarum, zkus nejdriv nalit do nadrze nejaky aditivum na cisteni ventilu (umerne k tomu, kolik mas benzinu v nadrzi) a vyjet benzin co nejvic do prazdna a natankovat znova a pak tam dat zase to aditivum. Muze to byt tim, ze uz je nejakej bordel ve vstricich a po prepnuti to muze mit chvili (obzvlast pod malym plynem) chudou smes.

Sam sem se vstrikama na Lanosu udelal svoji zkusenost (kombinace divnyho benzinu a toho, ze sem malo jezdil na benal), ale nastesti mi vymenu udelali v ramci zaruky :). Takze se ted snazim najet tak asi 100 km mesicne na benzin, abych to udrzel v "kondici". Navic netankuju benzinu do nadrze mnoho, aby tam nebyl dlouho, to se mi taky neosvedcilo. Prece jen v nadrzi se srazi vlhkost a cim je tam ten benzin dyl, tim vic vody se do nej dostane a to pak motoru taky nedela moc dobre ;) (a podle servisaku ani palivovymu cerpadlu).
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

pavelz ma pravdu skus to tak ako radi a hlavne pouzivaj castejsie benzin :roll: Aditivum do benzinu mozes skusit aj od fy. http://www.stp.com/ alebo parkrat vyjazdi nadrz V-Poweru ja vim ze cena sa ti nebude libit ale co mame hovorit my benzinaci. ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Zelvi Silu sem jeste nezkousel :), ale taky se snazim drzet osvedcenych cerpacich stanic - Texaco (no uznam, ma 2 cerpacky v CR, takze to neni bezny reseni :) ), OMV, Shell. A jednou za cas (kdyz o tom uvazuju, tak to delam asi po 20 000km) pridat cistici aditivum (znacku si nepamatuju, kupuju to, co mi kdysi v Daewoo doporucili a "kdyz to vidim, tak to poznam" :) ). Delam to tak od te doby, co mi museli menit ten vstrik a je to v pohode.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“