UPDATE: Svítí mi CHECK :-(( Vadná lambda sonda !!!!

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

UPDATE: Svítí mi CHECK :-(( Vadná lambda sonda !!!!

Příspěvek od Akri »

Tak a uz je to tady, sotva jsem prisel dnes k autu a nastartoval, tak nez to preplo z benzinu na plyn, zdalo se mi, ze CHECK sviti o neco dyl, prelo se to v mziku na LPG, coz se ma a zhaslo to, tak si rikam, to je divny, ze to svitilo o ty dve vteriny dyl a prepnul jsem na benzim rucne a po asi pul minute se mi CHECK opravdu rozsvitil a nezhasne, jak to prepnu na LPG, tak je to ok a hned zhasne a nic se nedeje, takze musim na diagnostiku co s tim vlastne je, nejsem mechanik, tak me ani nenapada proc na LPG to chybu nehlasi a na benzin jo :roll: Ted nevim jestli muzu jezdit do te doby nez pujdu na diagnostiku, nebo ne, budu se snzit tam jit co nejdriv, ale to nezalezi na me, ale na tom, kolik maji kluci prace :cry:
Naposledy upravil(a) Akri dne úte kvě 03, 2005 19:17, celkem upraveno 1 x.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Reklama
 

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Jde o to jak moc se dá na tu kontrolku spolíhat. Třeba je to jen nějaká zmatená hodnota v paměti způsobená podpětím na baterce při startu, nebo nějaká jiná kravina. Už to tu pokud vím taky kdosi řešil ;)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Jo to jo, ale i tak musis na diagnostiku, aby se na to prislo, popripade vymazalo, kdyz by to nebylo nic vazneho, ale tam chyba pravdepodobne v necem bude, kdyz na LPG to hned zhasne, ale na benzin to nezhasne nikdy.. :roll:
Je ale pravdou, ze motor bezi stejne jako jindy a zadne vykyvy otacek, ci jine zvuky se z neho nelinou, je pravidelny.......... :cry:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

asi uz nexce slapat na benzin :lol: :lol: :lol: :lol:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

myslim že možna lambda ale neni to jistý.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

to bude nemile :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

palikx píše:myslim že možna lambda ale neni to jistý.
Ale kdyby to bylo lambdou, tak bude ŘJ v tom náhradním režimu a stoupne mu volnoběh na 1500, ne? Nedá se to podle toho poznat? :roll: :?
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

a kdyby to byla lambda, tak by to svitilo i na LPG ne? a otacky nestoupaji ani nekolisaji.....
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Já už vím čím to je, se divím, žes na to nepřišel sám :oops: ............Máš to polámaný :lol: :mrgreen: :lol:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

jo tak to som mu xcel aj ja napisat, ale nexcelô som byt sprostiak, ale vidim ze tu mam konkurenciu :lol: :lol: :lol:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

eMKa Slovensko píše:jo tak to som mu xcel aj ja napisat, ale nexcelô som byt sprostiak, ale vidim ze tu mam konkurenciu :lol: :lol: :lol:
Každopádně může bejt Akri rád, že tu má co dělat s odborníkama jako jsme my dva. :lol: Když nás oba napadlo to stejný, tak to tím určitě bude :lol: :mrgreen: :lol:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

dnes mi to prosel mechanik a sel po tech konektorech co tam jsou a co se odpojovali, kdyz mel rozdelanej motor a odpojil je a znovu zapojil a uz nesviti, ted jen nevim, jestli mam na tu diagnostiku stejne jit, ci ne, mam to domluvene na zitra :shock:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Tak jsem stravil dnes 4 a pul hodiny v servisu....po napichnuti na diagnostiku to hlasilo 4 chyby a ty mi resetovali, pak podle toho grafu bylo videt, ze to na volnobeh nekresli ty krivky, co maji byt a je tam jen nepatrna zubata vlnovka, misto tech krasnych vykreslenych grafu, tak jsem se ptal co to je a ze prej na volnobeh to spatne misi vzduch s palivem a kdyz se pridalo, tak uz to bylo ok, prej ze je nejaka vadna lambda, ale ze neni uplne v hajzlu, jen se divne chova pri tech malych otackach, ale ze by byla dobra vymena, tak jsem souhlasil, pac se mi nechtelo jezdit opet na opravu, kdyby odesla uplne. Po vymene me poslal abych jel na plnej kotel takovej kopec u nas a pak z kopce to nechal na trojku bez plynu,. aby se prej uplne spalilo to co tam zustalo, a ze to pak zmerime. Uz to ukazovalo uplne normalne k te hodnote 1, jak by melo, to jsem se dozvedel. Pak mi udelal ten test jak to napojil na baterku a jeste k vyfuku a tam prej byly hodnoty jak u noveho vozu, presne jak maji byt. Vyresetovali mi jednotku do nastaveni vychoziho a ze mam najet nejake kilometry a kdyz to bude ok, tak uz tam nemusim, jinak bych tam jeste musel. Jezdi to ted suprove, to je odpich jak prase, ale co se nestalo, prijedu domu , ted vecer a u garaze jsem prepnul na benzin a co nevidim CHECK se rozvitil :shock: malinko jsem pridal plyn a zhasl, tak ted nevim, proc to bliklo zase :roll: :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

asi nesmis jezdit na plyn :lol: :lol: sa urazil ked si ho prepol na benzin :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Blue Lanos píše:asi nesmis jezdit na plyn :lol: :lol: sa urazil ked si ho prepol na benzin :D
Obracene!!! bna plyn to je v pohode, benzin mu nevoni :cry:
a to me mechanik na te diagnotice vyprcal jak maleho kluka, kdyz se zeptal jak casto jezdim na benzin a ja mu rekl, ze za rok vyjedu 1 nadrz :idea: :idea: to jsem myslel, ze ho budu muset krisit :roll:
Tkaze jsem dostal za ukol minimalne 3 dny v mesici jezdit na beznzin, ze se pak ucpavaji vstriky :oops: :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“