Problém so štartovaním

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Problém so štartovaním

Příspěvek od GHOST »

No včera ráno ma nepríjemne potešilo zistenie, že moja Nessi neštartuje. Keď otočím kľúčik len cvakne a dost. Nestiahne ani kontrolky a sťahovanie okien i ostatná elektronika fachčí takže batéria to nieje. Medzitým som potreboval niekam ísť, tak mi prišiel helfnúť kolega že prinajhoršom ju potlačí ale na naše prekvapenia nakopla sama. No a potom,keď som sa vracal z Popradu,stavil som sa na benzínke,natankoval, sadnem do auta a trt. Som myslel že ma rozhodí. Kde to môže byť? Dúfam že nie štartér a je to tak maximálne zahádzané bordelo. Ešte som to od kúpy nemal rozhodené. Dík
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja som na espere raz takto prisiel o 5tisic. Proste som zastavil rped pneuservisom a ked som chcel nastartovat len sa roztocil starter ale miesto zvuku tociaceho sa motora to len cinkalo. Kedze sa mi to nstalo doma, tak som nemal sancu s tym nieco spravit (ani dom abez dostatku casu by som s tym nic neporiesil) a tak jedine vymenit za iny (pouzity) v servise (bol hned vedla :) ). Este neviem co tomu bolo ten starter som este ani neumyl.
Ak to len cvaklo znamena to ze sa neroztocil starter ale asi sa vysunuly zuby do zaberu. A kedze to potom islo tak to tipujem bud na zaoxidovane kontakty na starteri, zlomene kable alebo opotrebovane kontakty priamo v starteri. Este je tu neprijemna moznost (videl som na skodovke) ulomeneho dortu z vinutia takze v niektorej polohe sa starter proste nechyti. Ale bez rozobratia to nezistis.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..svetla zostanu svietit ked startujesh ..???
(taq to nebude baterka..)

..dosli asi uhliky v startery..
..bezna zavada..
treba nove..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Hm čosi podobné som si myslel... ešte ma trápy jedna maličkosť kde je na nexii štarter a ako sa k nemu dostanem? Inak dík za rady :)
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Super diky moc :PP: Zajtra idem na to! Inak voľakedy mi čosi podobné robila rapida a nemohol som naštartovať. Keď som otvoril štarter skoro som zomrel keď som videl za deci uhlíkového prachu :)
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

a ešte otázka : aké je riziko poškodenia ak roztláčate auto typu nexia? :?:
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ziadne alebo aspon rovnake ako ked podradujes pripadne zaradujes pri iducom aute. :)
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

No tak maasi porazi :(( neviem sa dostat zvrchu k starteru a jamu momentalne nemamn k dispozicii. Da sa uskutočniť výmena uhlíkov na parkovisku? Musim vyhodit sanie? to by som nerád :roll: ale tak ci tak to musim zmáknuť do konca týždňa lebo odchádzam a sťahujem snúbenicu z privátu domov. Mohol by mi niekto please napísať návod jak pre blbého? :shock: dík Na škodováckom bola vzadu len taká krytka,pod ktorou boli uhlíky,takže manipulácia aj prístup super :(
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
olin
Příspěvky: 47
Registrován: pon bře 13, 2006 19:16
Bydliště: Trutnov

startér

Příspěvek od olin »

měl jsem podobný problém se startováním,nexii jsem pak roztlačoval asi 4x a dobrý,závada byla na spouštěči startéru,oprava stála asi 100Kč,spouštěč se musel vyměnit na původním startéru,jinak jsem startér vyndával asi 3x a vždy ze spoda,je na dvou šroubech,ale jeden má má blbý přístup,musel jsem si lehnout pod zvednutý předek a použít dlouhý nástavec na golu a nasadit ořech jakoby zvrchu, po třetí už jsem to měl asi za 15min.
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

No tak na asi fakt klepne. Potrebujem do večera ten štarter spraviť, odnesiem ho do servisu. Tam mi pol hodku testuju batériu a povedia fatalnu blbosť odveci: alternátor to nieje. No to som fakt netušil. Vzápätí sa dozvedám že je to v štartéry a že bude ho najlešie vymeniť a je pokoj. Cena: 3500sk. Ani naňho nepozrel,vraj je motor horúci! Tak asi radšej investujem do nejakej 45ky budem tých odrbávačov kynožiť.
Nieje nejaký zázračný spôsob,ako ho oživiť, bez demontáže štartéra? Dík :lol:
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

GHOST píše:No tak na asi fakt klepne. Potrebujem do večera ten štarter spraviť, odnesiem ho do servisu. Tam mi pol hodku testuju batériu a povedia fatalnu blbosť odveci: alternátor to nieje. No to som fakt netušil. Vzápätí sa dozvedám že je to v štartéry a že bude ho najlešie vymeniť a je pokoj. Cena: 3500sk. Ani naňho nepozrel,vraj je motor horúci! Tak asi radšej investujem do nejakej 45ky budem tých odrbávačov kynožiť.
Nieje nejaký zázračný spôsob,ako ho oživiť, bez demontáže štartéra? Dík :lol:
Do servisu nee
K elektrikářovi joo :D
V daewoo servisu jsou o 50% drazší, než ten elektrikář který pro ně ty startéry repasuje ;)
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“