vrzání od přední nápravy - help!!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Dreame, pokus se lokalizovat vůli v kloubu tyčky, opravdu je to znát pokud ten kloub i s kusem tyčky sevřeš v ruce a někdo ti zapéruje s autem. Mě to dělal jeden kloub a myslel jsem, že mi padaj kola :lol: :lol: vyměnit všechno je zbytečný vyhazování peněz. Dokonce jsem tu přední tyčku vyměnil bez sundání kola a heverování auta asi za 1/2 hodiny :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Richarde, tak to jsi šikula, já měnil zatím jednu tyčku na předku a neobešlo se to bez heveru a sundání kola (to bylo asi nejnepříjemnější na celé opravě), hotovo za 1/2 hodiny. Něco se mi začíná ozývat na zadku při plném zatížení, vidím to také na nějakou "kost".
Na polském www.allegro.pl mají nové tyčky i za 22 zł (170,-Kč), ale bankovní převody to značně prodražují.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak pokud nemáš auto na rampě, tak je u mě výměna kostí nemožná, mám sice 60kg i s postelí, ale pod auto, co je 10 čísel nad zemí se opravdu nevlezu, jinak je to paráda sundavat..... tak už jsem na to vrzání přišel.... poradili mi kluci v MountFieldu.... mám koupit bazén, napustit olejem, auto vykoupat a tak to dělat každý 2 dny... :cry:

Jo, a vychytávka na závěr....tady píšete, že bouchá jakoby zadek a přitom je to předek..... no a já blbec.... vrže mi jakoby předek..... a byl to..........taky předek.... ale i zadek, už nevržu, stačilo prostříkat ty příčný tyče závěsu na zadku.... a taky to šlo od předu.... je to jaxi pomotaný..asi začnu po silnici couvat...
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak pokud nemáš auto na rampě, tak je u mě výměna kostí nemožná, mám sice 60kg i s postelí, ale pod auto, co je 10 čísel nad zemí se opravdu nevlezu, jinak je to paráda sundavat..... tak už jsem na to vrzání přišel.... poradili mi kluci v MountFieldu.... mám koupit bazén, napustit olejem, auto vykoupat a tak to dělat každý 2 dny... :cry:

Jo, a vychytávka na závěr....tady píšete, že bouchá jakoby zadek a přitom je to předek..... no a já blbec.... vrže mi jakoby předek..... a byl to..........taky předek.... ale i zadek, už nevržu, stačilo prostříkat ty příčný tyče závěsu na zadku.... a taky to šlo od předu.... je to jaxi pomotaný..asi začnu po silnici couvat...
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

no zejtra jedu za mechanikem..stve me ,ze absolutne nevim co koupit...jinak bych to mel uz vymenenny..snad na to prijde..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

DREAM píše:no zejtra jedu za mechanikem..stve me ,ze absolutne nevim co koupit...jinak bych to mel uz vymenenny..snad na to prijde..
co jiny auto?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

jj..stejne me to tady nebavi :-))))))))) rysuje se bourana impreza + oprava 80,ale bylo by to gut..asi na to stejne nesezenu money..tak zustanu s vami no

jinak to auto jezdi skvele..to jen ja jsem psycho..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

DREAM píše:jj..stejne me to tady nebavi :-))))))))) rysuje se bourana impreza + oprava 80,ale bylo by to gut..asi na to stejne nesezenu money..tak zustanu s vami no

jinak to auto jezdi skvele..to jen ja jsem psycho..
me to tady taky nebavi, pisou se sem jen sami blbosti. Clovek tady se nic nedovi. Ja si kuli foru taky koupim jiny auto,uz sem nad tim premyslel, asi Dacii Logan 1,1 a cervenou.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Ja si kuli foru taky koupim jiny auto,uz sem nad tim premyslel, asi Dacii Logan 1,1 a cervenou.[/quote]

Přeji dobrý kup! 8)
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Brainmann se chce asi zabít , ale když už se budu chtít zabít tak to napálim ve ferari , ať je to aspoň zážitek............ :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Miroslav Wróbel
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 28, 2006 16:59
Bydliště: Karviná Nové-Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Wróbel »

Proč musíte seriozní téma tak degradovat na ty blbé kecy. Založte si keca forum a tam se můžete vyřádit. Fakt je to ubohé.
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Miroslav Wróbel píše:Proč musíte seriozní téma tak degradovat na ty blbé kecy. Založte si keca forum a tam se můžete vyřádit. Fakt je to ubohé.
Tohle forum a potazmo temata nedegraduji blbe kecy ale mimozemstani. Nikdo jiny se totiz takhle ptat nemuze. Podivej se treba na tem v Nexii s nazvem Sportovni vyfuk. IMHO zamer se na prispevky administratora :lol: pak pochopis
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

mimochodem to s tou Dacii byl jenom ftip, v zivote bych si TO nekoupil :oops:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Ján Babarík
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 09, 2006 16:45
Bydliště: Kalná nad Hronom

Buchot od nápravy

Příspěvek od Ján Babarík »

Aj mne sa ozýval buchot od zadnej nápravy po prejazde nerovností, takže som si lahol pod Nubirku, zdalo sa mi, že sú vybyté gumové uloženia priečnej stabilizačnej tyče cez ktoré je upevnená k nápravovému nosníku. Včera som ich vymenil a buchot zmizol. Robota je to tak na pol hodinky - sú to len dve skrutky. Treba ich pred odťahovaním dobre očistiť (zhora) a doporučujem strieknuť nejakým uvolňovačom. Ja som to včera podcenil a tak sa mi jednu podarilo ukrútiť (zhruba hodina roboty navyše s odvrtávaním skrutky, ale podarilo sa). Gumové uloženia stoja 45,-Sk jeden kus, takže za necelú stovku na materiál tichý prejazd nerovností - určite sa oplatí.
nubik
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

Neviem či to tu všetci privolavaju ,ale od včera mam problem aj ja:od prednej napravy počujem sem tam buchnutie a to pri zatočení do ľava do ostrejšej zákruty(nie vždy) a tiež niekedy keď prudšie pridam plyn.Pravdepodobne bude asi niečo z poloosou alebo homokinetickym klbom.Dnes som na to pozeral tak poloos ma na oboch stranach vôľu od klbu k prevodovke asi 0,3 cm,vo zvislom smere nemá žiadnu vôľu.Poraďte čo s tým.Má mať poloos nejakú vôľu alebo žiadnu?
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“