Pomoc s otáčkami

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
aisy
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 25, 2006 07:52

Pomoc s otáčkami

Příspěvek od aisy »

Ahojte,
mám taký problém, keď si vyradím(neutrál) ak mi motor stále hučí takmer pri 3 otáčkach, po asi minúte klesne medzi 1 a 2 a tam kmitá, vyzerá to, ako keď niekto túruje, pritom nemám nohu na pedále. Na križovatke si všetci okolo myslia, že chcem súťažiť či čo. Aj pri zaradení sa v poslednej dobe motor chová nejak divne, sem tam počujem výkyvy(klesanie a stúpanie otáčok) aj počas zaradenej rýchlosti, pritom s nohou nič nerobím. Prosím ak je tu niekto odborník, alebo má nejáke skúsenosti, sem s nimi, vopred ďakujem

Dada :!: :?:
Reklama
 

floppy
Příspěvky: 29
Registrován: stř bře 22, 2006 21:12
Bydliště: Holíč

Re: POMOC S OTÁČKAMI

Příspěvek od floppy »

aisy píše:Ahojte,
mám taký problém, keď si vyradím(neutrál) ak mi motor stále hučí takmer pri 3 otáčkach, po asi minúte klesne medzi 1 a 2 a tam kmitá, vyzerá to, ako keď niekto túruje, pritom nemám nohu na pedále. Na križovatke si všetci okolo myslia, že chcem súťažiť či čo. Aj pri zaradení sa v poslednej dobe motor chová nejak divne, sem tam počujem výkyvy(klesanie a stúpanie otáčok) aj počas zaradenej rýchlosti, pritom s nohou nič nerobím. Prosím ak je tu niekto odborník, alebo má nejáke skúsenosti, sem s nimi, vopred ďakujem

Dada :!: :?:
Na Nexii mi to robí vždy, keď dobíjam baterku. Zrejme sa zresetuje ECU. Potom treba vymontovať cievku volnobehu (na sacom potrubí, pri snímači polohy klapky), vyčistiť ju a keď to zmontuješ, tak by to malo šlapať.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no tohle je problem felicii a oktavek s elektronickou klapkou kterou kalos ma taky.uz tam neni klasicky krokovy motorek.a zatim nemam konkretni zkusenosti ale vycistit klapku lze ale chce ji to i resetovat a nejsem si jist jestli to jde odpojenim baterie ale zkus to.snad se nam to podari co nejdrive zjistit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
aisy
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 25, 2006 07:52

Dakujem

Příspěvek od aisy »

Dakujem Vam lidi, no ja som tak zdatna v suciastkach automobilu asi ako hus do piva. Takze asi navstivim servis. papa

dada
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Jo tak to je nejlepsi reseni.jinak sem mel vcera naaaaahodou kalose a jde resetovat pouze diagnostikou.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „KALOS“