Typ motoru

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Kolopo píše:
Kessler píše:
Lukas.185 píše:když už v podstatě dokladově nejsem majitelem vozidla
Tak to možná bude chtít notářsky ověřenou plnou moc od majitele, nebo aby si tam majitel zašel sám...záleží na konkrétním úředníkovi/úřednici, jak moc bude/nebude prudit...
A já si myslel, že i když si to prodal a na někoho odhlásil, tak do doby než si to na sebe nepřehlásí tak je auto v registru psaný furt na Tebe? ikdyž Ti to zaplatil a máte nějakou kupní smlouvu na kusu papíru? si myslim :?:
Tak teď fakt nevim...proto jsem napsal "možná" ;) Asi bude fakt nejlepší tam cinknout a zeptat se na to...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Reklama
 

Lukas.185
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 02, 2006 15:49

Příspěvek od Lukas.185 »

Když odhlásíš auto na někoho jinýho a ten ho nepřihlásí, tak už nemůžeš bejt jeho majitel. To jako chceš říct, že když prodáš auto, ten druhej ho nepřihlásí a způsobí s nim třeba nějakou škodu nebo zaviní malér, tak za to budeš odpovědnej pořád ty jako majitel? To je přece nesmysl, doufám, že se nemýlim.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Lukas.185 píše:Když odhlásíš auto na někoho jinýho a ten ho nepřihlásí, tak už nemůžeš bejt jeho majitel. To jako chceš říct, že když prodáš auto, ten druhej ho nepřihlásí a způsobí s nim třeba nějakou škodu nebo zaviní malér, tak za to budeš odpovědnej pořád ty jako majitel? To je přece nesmysl, doufám, že se nemýlim.
Tak to sa mylis, pretoze napriklad na to, aby si zrusil zakonnu poistku, musis mat fotokopiu technicaku, kde je uvedene, ze novy majitel si auto uz prihlasil. Poistku platis do toho dna, v ktory si ho novy majitel prihlasi. Kym ho neprihlasi, nezrusia Ti ani poistku a za vsetko zodpovedas este ty... Aspon v mojom pripade to tak bolo...
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Stačí, když to odhlásíš na jiného majitele. V tom okamžiku už ty přestáváš být majitelem, a co on dělá sám, to je jeho věc.
Teoreticky přestáváš být majitelem v okamžiku podpisu a nbytí právní moci kupní smlouvy (i když tam většinou bývá uvedeno, že odhlášení zajistí předchozí majitel, v případě že se nejedná o prodej prostřednictvím bazaru).

Na to, aby jsi zrušil zákonou pojitku, nemusíš odhlašovat auto. Prostě pojistku vypovíš a je to. Jak byste to chtěli řešit, kdybyste chtěli přejít k jiné pojišťovně ???
Lukas.185
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 02, 2006 15:49

Příspěvek od Lukas.185 »

Samozřejmě, povinný ručení si můžeš zrušit naprosto kdykoli, ale to s tim nemá vůbec nic společnýho
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Habron píše:Na to, aby jsi zrušil zákonou pojitku, nemusíš odhlašovat auto. Prostě pojistku vypovíš a je to. Jak byste to chtěli řešit, kdybyste chtěli přejít k jiné pojišťovně ???
Ja ked som predaval auto, tak mi poistku v Allianzi nechceli zrusit. Dal som im kopiu technicaku, kde bolo uvedene, ze som auto odhlasil. Zrusili mi to az vtedy, ked som doniesol kopiu od noveho majitela, kde mal uvedene prihlasenie. :roll: Ale to uz odbocujeme od temy..
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Bady píše:
Habron píše:Na to, aby jsi zrušil zákonou pojitku, nemusíš odhlašovat auto. Prostě pojistku vypovíš a je to. Jak byste to chtěli řešit, kdybyste chtěli přejít k jiné pojišťovně ???
Ja ked som predaval auto, tak mi poistku v Allianzi nechceli zrusit. Dal som im kopiu technicaku, kde bolo uvedene, ze som auto odhlasil. Zrusili mi to az vtedy, ked som doniesol kopiu od noveho majitela, kde mal uvedene prihlasenie. :roll: Ale to uz odbocujeme od temy..
Samozřejmě, že vycházím ze zkušeností tady, u nás, v ČR ;)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“