Typ motoru

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Lukas.185
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 02, 2006 15:49

Typ motoru

Příspěvek od Lukas.185 »

Můžete mi prosím někdo poradit? Mám Nexii dovezenou ze SRN a přihlášenou na české doklady, takže mám přeražené číslo (vše přes úřady). Jenže mám v techničáku typ motoru G15 MF (8 ventil) a v autě mám ten druhej typ (16v). Nikdo si toho nevšimnul a já sem si myslel, že to není problém, protože číslo motoru se už neeviduje. Jenže teď sem auto prodal, odhlásil na nového majitele, ale ten neprošel evidenční kontrolou, protože nesouhlasí typ motoru a nemůže to přihlásit. A teď pokud to nějak nevyřešim, chce zpátky peníze a auto(který má už přes měsíc a moch ho sprasit a povyměňovat si na něm co chtěl) mi chce vrátit. Nevíte jak to mám udělat, předpokládám, že typ motoru, mi na úřadě jen tak nezměněj. Nevíte prosím někdo co s tim? Je to průser Lukáš
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..a cislo motoru sediii..??

ja co mam 16V ..v garazi , ten ma typ A15MF
Lukas.185
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 02, 2006 15:49

Příspěvek od Lukas.185 »

Nesedí, ale to nevadí, to nemusí sedět, protože už se neeviduje, když si ho necháš vyškrtnout. Povinné je pouze číslo karoserie VIN. Ale typ motoru potřebuje sedět. To znamená, že já mám v papírech G15 MF, ale v autě A15 MF. A teď to potřebuju ňák vyřešit.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Lukas.185 píše:Nesedí, ale to nevadí, to nemusí sedět, protože už se neeviduje, když si ho necháš vyškrtnout. Povinné je pouze číslo karoserie VIN. Ale typ motoru potřebuje sedět. To znamená, že já mám v papírech G15 MF, ale v autě A15 MF. A teď to potřebuju ňák vyřešit.
Co přestavba???
Nebo raznice :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

To není problém. Stačí vzít protokol z evidenčky, kde bude napsané skutečné číslo, pak zajít na magistrát, vyplnit formulář "Žádost o změnu údajů v technickém průkaze", doložit ten protokol, zaplatit 50,- a oni to přepíšou...já jsem měl v techničáku 15NG5 a na motoru G15CF a normálně mi to takhle přepsali...na počkání...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Lukas.185
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 02, 2006 15:49

Příspěvek od Lukas.185 »

A nechtěli po Tobě ani vyjádření od výrobce, že jsou ty motory záměnný? Přece je tam ten rozdíl 11kW ve výkonu.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Nechtěli nic...vlastně pracovali jenom s těma dokumentama co jsem napsal: velkej techničák, protokol z evidenčky, taky myslím malej techničák chtěli...ani se neptali jak je to možný, prostě nic...navíc výkon není napsaný ani na tom protokolu...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

To je nějaký divný. Číslo motoru není potřeba. Zrovna před týdnem jsem přehlašoval auto a bylo potřeba jen: potvrzení z STK, že číslo karoserie sedí s velkým TP, velký TP, malý TP, potvrzení o pojištění, staré SPZ, kupní smlouvu. To je vše. A to, že místo 1.6 napsané v techničáku, máme v sedanu 2.0 je absolutně nezajímalo.

Možná nejlépe bude, když tam (na dopravní inspektorát - nebo registraci vozidel - čert ví, jak se to teď jmenuje) zavoláš a zeptáš se jich co a jak. Vysvětlíš jim situaci a oni ti určitě porádí a řeknou co chtějí a co máš udělat, aby bylo vše o.k.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Tak pozor...nesmí se zaměňovat výrobní číslo motoru a typové označení. Tady je řeč o typovém označení, které při přehlášení sedět musí.
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Já to právě pochopil, že jde o výrobní číslo motoru...Jestliže jde o typové označení, tak v tom případě bych volil cestu dotazu (viz druhá část příspěvku). Člověk tím nic nezkazí a navíc mu přímo řeknou, jak to chtějí.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Lukas.185
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 02, 2006 15:49

Příspěvek od Lukas.185 »

Tak to sem sám zvědavej co mi řeknou, doufam hlavně že s tim de něco udělat, když už v podstatě dokladově nejsem majitelem vozidla. Možná by pomohlo místo patřičných dokladů pozvat slečnu úřednici na večeři. Nechám si to jako poslední možnost ;)
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Já si myslim, že změnit typ motoru by neměl bejt problém až na brzdy? který by pro 16V mohli bejt jiný! To ti na tom magistrátu ale řeknou, jaký jsou kritéria pro konkrétní typ auta. Např. když sem měl Škodovku 120L a chtěl sem tam dát motor z Favorita, musel bych tam dát 4pístkový brzdy, dozadu vlečný ramena, posilovač brzd atd. Ale teoreticky to šlo :) a u Nexie by podle mě moh bejt problém jen v těch brzdách? Zkoušet se to podplatit je pouze dočasný řešení, na další technický by s tim měl zase problém a to si dotyčnej kupující určitě zjistí :? Nehledě na to, že na evidenčku si myslim musí zajít kupující sám! tudíš by o tom podvůdku musel sám vědět a s tim by asi málokdo souhlasil, jestli to neprodáváš za hubičku.
Kolopo
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Lukas.185 píše:když už v podstatě dokladově nejsem majitelem vozidla
Tak to možná bude chtít notářsky ověřenou plnou moc od majitele, nebo aby si tam majitel zašel sám...záleží na konkrétním úředníkovi/úřednici, jak moc bude/nebude prudit...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Kessler píše:
Lukas.185 píše:když už v podstatě dokladově nejsem majitelem vozidla
Tak to možná bude chtít notářsky ověřenou plnou moc od majitele, nebo aby si tam majitel zašel sám...záleží na konkrétním úředníkovi/úřednici, jak moc bude/nebude prudit...
A já si myslel, že i když si to prodal a na někoho odhlásil, tak do doby než si to na sebe nepřehlásí tak je auto v registru psaný furt na Tebe? ikdyž Ti to zaplatil a máte nějakou kupní smlouvu na kusu papíru? si myslim :?:
Kolopo
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no .este moznost poziadat autorizovany servis, ci zastupcu predajcu Daewoo (GM)..

o vyjadrenie, ze motory G15MF a A15MF su navzajom zamenitelne,
a pouzitelne do ktoreho kolvek vozu Nexia, bez nutneho zasahu do konstrukcie vozidla.
..rozdiely v kW by som do takehoto vyjadrenia asi ani nedaval..
..a asi ani to ze je to 8V a 16V motor...

..toto vyjadrenie moze dat aj autorizovany servis, a dopravaci by ho mali akceptovat..
..ja mam v technicaku nieco ako..
ze vozidlo je schvalene a prevazkyschopne podla zakona cislo ..bla bla bla.. Ministersva Dop. Post a Telecom.

taqze ak by to predca len aj na zaklade toho vyjadrenia nexeli zapisat, tak nech si vyziadaju protokol z ministerstva..
( to ale je v SR, ako je to v CZ netusim )

..keby si mal Skodu 105 a dal by si tam motor zo 120, taq by ti asi problem pri prepise nerobili..ze.. :mrgreen:

..ale preco to teraz nexu zapisat je mi zahadou, ked v ty si to zapisane mal..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“