Doba zajíždění nového auta

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
felp
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 21, 2006 18:29

Doba zajíždění nového auta

Příspěvek od felp »

Ahoj všichni,

chci se zeptat jak dlouho tak trvá (kolik km) než se auto zajede a podává plný výkon? Mám teď najeto cca 900 km. Nějaký zlepšení už cejtit je ale furt se mi zdá, že to nejni ono. Zatim to auto moc nehonim, ale občas na to trochu šlápnu 8) .

Díky.
Chevrolet Kalos 1.4 16V Premium - r.v. 2005
Chevrolet Trans Sport 3.4i V6 - r.v. 1998
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

co ja jsem nekde slysel tak tusim 3000km a do 1500km by se prej nemelo jezdit vic jak 90km/h no nevim coje na tom pravdy, to rikali kamosovi co mel novou mazdu 323 :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Na rychlosti asi moc nezáleží , hlavně nepřetáčet , ale dneska už to není jako dřív , už se vlastně ani zajíždět nemusí , spíš normálně jezdit a po cca 3000KM trošku prohnat aby nezlenivělo.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Už sa to tu tak trochu riešilo https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=3161
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Motor vozidla je "postaven" tak,že není třeba po ujetí asi 500 km brát ohledy,pokud člověk nejezdí v extrémních podmínkách.Větší nebezpečí hrozí z krátkých jízd,kdy nedojde k prohřátí motoru.Olej je silně znehodnocován kondezátem vody a je třeba jej dříve vyměnit.Po ujetí 300 km jsou usazena i ložiska v kolech a jiné různé třeci ploch a plošky.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Oldřich Novák
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 29, 2006 10:28
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Oldřich Novák »

Ahoj všichni.Tak mám stejného Kalose jako Hynek ale motor 1.2.Myslim že je tam chyba Kalos 1.1 se nedělal,ale to nic.Ja mám najeto 14000km a citil jsem zlepšování jízdnich vlastností skoro do 10000,a to lsem ho extra nešetřil a občes i trochu prohnal.Jak už jsem tadz psal o CHECKU tak po výměně EGR ventilu v pohodě,už se nerozsvítil no uvidíme je to teprve 3 tydny.
At nám jezdí a svítí jenom to co má.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jasně dneska se auta už nezajíždí jako dřív normálně jezděte jen to nerdžte ve zbytečně vysokejch a nebo nízkejch otáčkách jinak tak do deseti tisíc si motor sedá a stále se zlepšuje ;)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“