Konečne mám Kalos

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Konečne mám Kalos

Příspěvek od mipo »

Sa vám musím pochváliť - od dnes som hrdým majiteľom červeného sedanu Chevrolet Kalos!!!
Mám za sebou prvých peťdesiat kilometrov a zatiaľ som nadmieru spokojný.

Ozaj, čo by ste mi poradili pri zabiehaní motora?
Reklama
 

Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: Konečne mám Kalos

Příspěvek od karstn »

mipo píše:Sa vám musím pochváliť - od dnes som hrdým majiteľom červeného sedanu Chevrolet Kalos!!!
Mám za sebou prvých peťdesiat kilometrov a zatiaľ som nadmieru spokojný.

Ozaj, čo by ste mi poradili pri zabiehaní motora?
Gratulace. Nebyl jsi včera v Třinci?Jrdnoho nového červeného sedana jsem si tu všimnul ale značku jsem neviděl.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Hlavne na nej dej vetsi kola, protoze ty 13" se kteryma se to prodava to je sileny :D

Jinak gratuluji ke koupi, at ti slouzi 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

karstn píše:Gratulace. Nebyl jsi včera v Třinci?Jrdnoho nového červeného sedana jsem si tu všimnul ale značku jsem neviděl.
Nie, zatiaľ som neopustil Žilinu.
milosh píše:Hlavne na nej dej vetsi kola, protoze ty 13" se kteryma se to prodava to je sileny :D
Neboj! Už z predajne na ňom mám 14'' disky s pneu 185/60 R14.

Inak akú má Kalos spotrebu v meste, keď je ešte v zábehu? Od včera som najazdil cca. 100km a štvrť nádrže je preč!!!-(
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

No motor v zabehu ma onieco vyssiu spotrebu, ale druha vec je že tie ukazovatele benzinu niesu moc presne, ak chces vediet skutocnu spotrebu tak jedine podla plnej nadrze a kontrolky malo benzinu (ta je približne presna, kukni manual kolko ukazuje)
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

phalanx píše:No motor v zabehu ma onieco vyssiu spotrebu, ale druha vec je že tie ukazovatele benzinu niesu moc presne, ak chces vediet skutocnu spotrebu tak jedine podla plnej nadrze a kontrolky malo benzinu (ta je približne presna, kukni manual kolko ukazuje)
Kontrolka začne svietiť pri 7,5 litroch.

Neviete niekto, aký má Kalos dojazd? V príručke to nemôžem nájsť.
Návštěvník

Kalos

Příspěvek od Návštěvník »

Mám také Kalose, už půl roku a spokojenost je velká.
Černá barva tomu dala eleganci a je to auto, za kterým se kdekdo ohlédne.
Spotřeba 7,5l, město + dálnice.
Dnes, po 13tis km, bych nevolil jinak, možná Lacetti sedan, ale to je z jedné líhně, aspoň máme na silnicích něco jiného, než škodovky.
Je to kvalitní, levné auto, s dobrou výbavou.
Petr XX

Příspěvek od Petr XX »

To je k příspěvku dole, nejsem anonym
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Dojezd záleží na lehkosti tvé nohy ;) Kontrolka paliva se mi rozsvěcí okolo 8,5 l, takže jestli dobře počítám tak ještě v klidu zvládneš tak 100-130 km
mipo píše:
phalanx píše:No motor v zabehu ma onieco vyssiu spotrebu, ale druha vec je že tie ukazovatele benzinu niesu moc presne, ak chces vediet skutocnu spotrebu tak jedine podla plnej nadrze a kontrolky malo benzinu (ta je približne presna, kukni manual kolko ukazuje)
Kontrolka začne svietiť pri 7,5 litroch.

Neviete niekto, aký má Kalos dojazd? V príručke to nemôžem nájsť.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalos

Příspěvek od mipo »

Anonymous píše:Mám také Kalose, už půl roku a spokojenost je velká.
Černá barva tomu dala eleganci a je to auto, za kterým se kdekdo ohlédne.
Spotřeba 7,5l, město + dálnice.
Dnes, po 13tis km, bych nevolil jinak, možná Lacetti sedan, ale to je z jedné líhně, aspoň máme na silnicích něco jiného, než škodovky.
Je to kvalitní, levné auto, s dobrou výbavou.
Po štyroch dňoch som nadmieru spokojný a neustále ma Kalos prekvapuje. Príde mi ako to najlepšie, čo som si mohol zo segmentu lacnejších áut vybrať.
Spotreba sa už začína s postupne zvyšujúcim sa počtom kilometrov upravovať k lepšiemu.

Aké by ste mi dali rady ohľadom zábehu motora? Zatiaľ jazdím s ľahkou nohou, ale časom začnem s občasným vytáčaním, aby motor nezlenivel:-)
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Podle mě se s novým autem jezdí s citem, ale rozhodně bych ho moc nešetřil. Jezdi tak, jak bys chtěl jezdit.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Habron píše:Podle mě se s novým autem jezdí s citem, ale rozhodně bych ho moc nešetřil. Jezdi tak, jak bys chtěl jezdit.
Takt si myslim. Moc ten motor netrapit, takze ho netahat v nizkejch obratkach, casto radit a kdyz je to po rovince nebo mirne z kopce, tak ho obcas i vytocit do obratek, i kdyz ne uplne na maximum.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

PavelZ píše:...netahat v nizkejch obratkach...
Asi je to sprostá otázka, ale čo sú pre Kalos 1,4 8V nízke otáčky a čo optimálne?
Pýtam sa, lebo som zvyknutý na dieslaky a na mojej starej 105ke sa nedalo vytočiť viac ako 3200, lebo potom prevodovka neznesiteľne hučala:-) Ďakujem.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

nízký otáčky u benála jsou tak pod 2k a vyskoký bych netočil v záběhu nad 4500. Po zajetí neni problém ject trvale na 6000 otáček.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Krtek píše:nízký otáčky u benála jsou tak pod 2k a vyskoký bych netočil v záběhu nad 4500. Po zajetí neni problém ject trvale na 6000 otáček.
Asi tak nejak, 5 bych mozna radsi radil az nad 2500. A myslim ze obcas ho z kopecka (kdyz motor nemusi zabirat) vytocit az k 5500 (ale asi az tak po 3000km, kdyz uz se motor aspon trochu obrousi a jen vyjimecne, pokud ma teda stejne jako moje Nubca max na 6500).

Jo a podle mych zkusenosti s 2 Daewoo se motor zabehne zhruba po 20 000 km.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“