Rada s novým počítačem

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

DREAM píše:nevim raid je pro tebe zbytecnej .. na tvoji praci staci normalni komp ... zas to neprehanejte .. na co pro nej 10 nebo 15k rpm disky ...

kup si opterona, 2x1GB ram 433 , 320 hdd novej seagete (je to jedno .. kazdej ma radsi neco .. jen maxtory meli ted problems s nf4) , grafiku nejakou za 15 kil pcie ATI, desku nejakou MSI s nf4, nec3540 treba, bednu si vyber a mas to..a je to za babku,jeste ti zbyde na 20´´ Fujistsu LCD 1600x1200 za 12 litru .. nebo podobny model (1600x1200 rullez) k tomu nejaky crt co mas ted a prehazovat si panely programu v CADu na ten druhej monas (ultramon) ..ale to je jasny

nevidim v tom zadnej problem..nemusis slozite kombinovat .. kdyztak ti sem zejtra hodim presnou sprecifikaci .. delam to 20let a jsou to hracky..
uznavam neviem ci mu treba take rychle disky ako SCSI (pouzivaju sa v strihu)
ale s tou grafikou nesuhlasim. Tu nie je nad cim rozmyslat jednoznacne MATROX
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

v čem je ten Matrox tak vyjímečnej krom neuvedení novýho modelu 3 roky a výprodeje podprůměru za brutus ceny ? Já mam pocit, že doby kdy se grafárny lišily ve 2D zobrazení odešly v roce 2000 a dneska ukazujou ve 2D všechny stejně. Rozdíl je akorát při výpočtech ve 3D hrách ale nevim jak moc CADy využívaj na výpočty grafárnu. Sám používam lightwave a kromě OpenGL náhledu je grafika na nic, všechno jede na CPU. Akorát bych si pohlídal aby umělůa ta grafárna pořádný ropzlišení v pořádnejch frekvencích. Ideálně asi 1600x1200 ve 150 Hz :-), na LCD je to vlastně jedno.
A s diskama taky mam pocit, že někteří choděj s kanonem na mouchu. Kdysi jsem střihal video na 2x Barracuda SCSI (to bylo tehdá něco 2x 4GB) a dnešní obyč disk IDE 7200ot (paralel, seriovouATu ještě nemam) je daleko pouzžitelnější. Běžně používam už asi 3. rok WD 80 GB JB (8MB cache) a no problém. Před tim jsem měl asi 4 Seagaty a taky no problem.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

2 DREAM: chlape, delas pc 20 let, kolik ti je? ja myslel ze jako me? (29)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

OK, OK, díky za rady, ale potřebuju něco lepšího, než mám teď. To je: Pentium 4 3GHz, 1024 MB DDR, deska nějaká MSI, 200GB WD disk serial ATA, a ATI Radeon 9600 (asi snad 128 MB paměti) a nestačí mi to, když se počítá trošku složitější design, tak si můžu zajít uvařit kafe. I když je to doporučená konfigurace k systému, co používáme ... Myslel jsem si, že procesorem s double core a 2 GB DDR bych si pomohl, ale teď jsem z toho všeho nějak mimo.
V současnosti mám LCD panel VievSonic 20 a 1/4 " a asi už nutně potřebuju druhý, protože když je trošku složitější design, tak mi už překáží menu a tool bary (jak se tomu hezky říká panely nástrojů).

Používám to na elektrikářskej CAD (design desek plošných spojů).

Omlouvám se, že mám občas dost hloupý dotazy, ale moc se v tom už neorientuju. Vypadl jsem z toho někdy před 7 rokama, kdy jsem dostudoval a zapojil se do pracovního procesu. Teď nosím v hlavě katalogy různejch čipů a polovodičů, ale nevím, co je nejnovější trend ve výpočetní technice :oops: .
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

tak hlavně zjisti, jestli ten tvuj CAD umí využít víc procesorů nebo alespoň víc vláken, pak by možná pomoh jenom lepší intel (fuj) s HT
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

milosh píše:2 DREAM: chlape, delas pc 20 let, kolik ti je? ja myslel ze jako me? (29)
Ale v deviti postavil první klopný obvod s 2 tranzistory :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

DREAM píše:nevim raid je pro tebe zbytecnej .. na tvoji praci staci normalni komp ... zas to neprehanejte .. na co pro nej 10 nebo 15k rpm disky ...
RAID nemusi byt zbytecnej, jde o to, jak je jeho aplikace pametove narocna. Je pomerne cenove nevyhodne uspokojit aplikaci jen pameti RAM a prave RAID Ti pak da citelne rychlejsi swap a pri vypoctech, ktere sahaji do pameti hodne rozprostrene tu rychlost disku hodne poznas.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Krtek píše:tak hlavně zjisti, jestli ten tvuj CAD umí využít víc procesorů nebo alespoň víc vláken, pak by možná pomoh jenom lepší intel (fuj) s HT
S tim HT Intelem bych nebyl uplne optimistickej. Kamarad ho testoval a na beh vice kancelarskejch aplikaci je to super, ale jak se zacnou poustet nejaky narocnejsi aplikace, tak uz to prej docela kulha, proste nejsou tam dve kompletni sady jednotek, takze uz to pak nevychazi. Kdyz neco tak dual procesor, at Intel nebo AMD.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Habron píše:OK, OK, díky za rady, ale potřebuju něco lepšího, než mám teď. To je: Pentium 4 3GHz, 1024 MB DDR, deska nějaká MSI, 200GB WD disk serial ATA, a ATI Radeon 9600 (asi snad 128 MB paměti) a nestačí mi to, když se počítá trošku složitější design, tak si můžu zajít uvařit kafe. I když je to doporučená konfigurace k systému, co používáme ... Myslel jsem si, že procesorem s double core a 2 GB DDR bych si pomohl, ale teď jsem z toho všeho nějak mimo.
V současnosti mám LCD panel VievSonic 20 a 1/4 " a asi už nutně potřebuju druhý, protože když je trošku složitější design, tak mi už překáží menu a tool bary (jak se tomu hezky říká panely nástrojů).

Používám to na elektrikářskej CAD (design desek plošných spojů).

Omlouvám se, že mám občas dost hloupý dotazy, ale moc se v tom už neorientuju. Vypadl jsem z toho někdy před 7 rokama, kdy jsem dostudoval a zapojil se do pracovního procesu. Teď nosím v hlavě katalogy různejch čipů a polovodičů, ale nevím, co je nejnovější trend ve výpočetní technice :oops: .
Kdyz uz ted mas Pentium 4 3 GHz tak je dvoujadrovej procesor asi rozumna volba, protoze jen frekvenci uz to moc neurychlis. Zkousel sis pri praci CADu spustit "Spravce uloh", zalozku "Vykon"? Tam by si mel videt, kolik Ti to pri tom slupne pameti a da Ti to predstavu, kolik by to chtelo koupit, aby to bezelo optimalne.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

milosh píše:2 DREAM: chlape, delas pc 20 let, kolik ti je? ja myslel ze jako me? (29)
nepsal jsem ze stavim 20 let,ale ze 20let delam do kompu..jinak je me 30

EDIT:
aha tak ted ctu co mas ted..tak to kup dvopujadrovy AMD (zalezi jestli to vyuzije aplikace), 2x1GB RAM a vse ostatni pouzij ze staryho kompu.. system si muzes dat na nejakyhio RAPTORA ( HDD WD RAPTOR 74GB, WD740GD, 8MB, 10000rpm, SATA/150) a mas po problems..


tady moje navrzena sestava (predpoklad, vykonnec procak (pretaktovat),hodne mista , comp nebude na hrani:

Obrázek

je to rychlej nastrel .. myslim,ze na 2.6GHz se dostanes a to da naprdel intelu jak nic.. , kdyz bys nechtel monas (moje doporuceni - ja vim ,chce CAD a tam LCD ne :-))) ,tak si muzes dat 2x1GB RAM atd..atd.. jinak ten monas se da sehnat i za 12 ne za 15 ..takze cena by byla 32 +- vsude kam prijdes.. case si taky muzes vymenit..treba za chiefa nebo aopen s poradnym zdrojem



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

kdyz budes vedet vic o ty sestave, tak si dej http://www.frostcomputers.cz a podle kodu najdes zbozi.. (predesilam,ze to neni muj obchod...
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Pokud tam bude dual core a Raptor (ne-li dva), sel bych radsi do 450W zdroje.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Děkuju všem, co mi napsali něco k věci. Ještě jsem napsal výrobci našeho systému a uvidíme tedy, až se ozve.
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

Krtek píše:v čem je ten Matrox tak vyjímečnej krom neuvedení novýho modelu 3 roky a výprodeje podprůměru za brutus ceny ? Já mam pocit, že doby kdy se grafárny lišily ve 2D zobrazení odešly v roce 2000 a dneska ukazujou ve 2D všechny stejně. Rozdíl je akorát při výpočtech ve 3D hrách ale nevim jak moc CADy využívaj na výpočty grafárnu. Sám používam lightwave a kromě OpenGL náhledu je grafika na nic, všechno jede na CPU. Akorát bych si pohlídal aby umělůa ta grafárna pořádný ropzlišení v pořádnejch frekvencích. Ideálně asi 1600x1200 ve 150 Hz :-), na LCD je to vlastně jedno.
A s diskama taky mam pocit, že někteří choděj s kanonem na mouchu. Kdysi jsem střihal video na 2x Barracuda SCSI (to bylo tehdá něco 2x 4GB) a dnešní obyč disk IDE 7200ot (paralel, seriovouATu ještě nemam) je daleko pouzžitelnější. Běžně používam už asi 3. rok WD 80 GB JB (8MB cache) a no problém. Před tim jsem měl asi 4 Seagaty a taky no problem.
prestuduj si TVFREAK na stranke www.tvfreak.cz
nebudeme sa hadat
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Odpovědět

Zpět na „POKEC“