Rada s novým počítačem

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Rada s novým počítačem

Příspěvek od Habron »

Kolegové, vím, že je mezi vámi dost lidí, co mají zkušenosti s počítačnickým hardwarem a proto se na vás obracím s jednou prosbičkou.

Potřebuju pracovní počítač, pokud možno co nejlepší. Dělám na tom konstrukce a CADy a potřebuju zase něco lepšího. Náš člověk přes IT je nebetyčné hovad*, už jsem za ním byl, ale moc mi neporadil.

Chci se hlavně zeptat, jaký procesor + desku byste mi doporučovali. Potřebuju opravdu slušnej výpočetní výkon. Když se počítá nějaká simulace, tak to je dost poznat.
Co ty dvoujádrový procesory od AMD? Má s tím někdo zkušenost?

Rozhodně mi byla doporučena g. karta Matrox Millennium P650, tak asi tu, ne?

Pak taky nechci, abych platil těžký peníze za horký novinky, když si výkonostně příliš nepomůžu. Prostě potřebuju spoustu výkonu za rozumný peníz.

Děkuji za všechny vaše rady a názory.
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

S dvoujadrovejma AMD zatim zkusenosti nemam, ale nekolik let uz pouzivame dvouprocesorovy stanice postaveny na AMD a pohoda. Ted se sami chystame na dvouprocesorovej stroj s dvoujadrovejma AMD (takze 4 jadra). K pouziti vice jader je dulezity se informovat u vyrobce Tveho CAD programu, pokud je pro to optimalizovany, prinese Ti to hodne, pokud neni, neprinese to skoro nic a vyplati se koupit jednojadrovy procesor. Velice dobry zkusenosti mame s deskama Tyan. Kupujeme ale jen jejich serverove verze. Pri stavbe takovy hracky je potreba dat si pozor i na case a zdroj (i kdyz nas pripad je trochu vyjimka, pocitac pocita vetsinou 24h denne 7 dni v tydnu, takze narocnej provoz). Grafiky od Matroxe sme driv pouzivali taky, ale po tom, co nam zacalo zalezet na rychlosti vizualizace modelu a moznosti pro urychleni programovat casti kodu primo do graficke karty, sme je museli opustit. Kvalita jejich zobrazeni je super, moznosti pripojeni vice monitoru taky, jen ta rychlost neni nic moc. Ale jde o to, co po grafice pozadujes. Pro cloveka, ktery dela jen staticke vizualizace je podle meho nazoru Matrox porad dobra volba.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Rozhodně hry na tom hrát nebudu, a ani mě nezajímá, jestli ta grafika je rychlá více, nebo jen průměrně.
Zatím zjišťuju, jestli ten náš vývojový systém podporuje dvojjádrové procesory.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

ja jsem priznivcem Intelu takze ja bych urcite volil nejako HT verzi P4 nebo spis D . Myslim ze vypocetni vykon a stabilita je lepsi nez u AMD. Ta grafika je na 2D aplikace opravdu dobra. Myslim ale ze uplne nejdulezitejsi na CAD je dostatek pameti, takze muj odhad tak 1gb v dual chanel a bude to delat divy. Skrin bych doporucil nejaky Chieftec a zdroj nejlepe Fortron 400W( ten by na CAD mel stacit)
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Brainman píše:ja jsem priznivcem Intelu takze ja bych urcite volil nejako HT verzi P4 nebo spis D . Myslim ze vypocetni vykon a stabilita je lepsi nez u AMD. Ta grafika je na 2D aplikace opravdu dobra. Myslim ale ze uplne nejdulezitejsi na CAD je dostatek pameti, takze muj odhad tak 1gb v dual chanel a bude to delat divy. Skrin bych doporucil nejaky Chieftec a zdroj nejlepe Fortron 400W( ten by na CAD mel stacit)
Stabilita Intelu i AMD je naprosto stejna. Na aplikace, kde je obsazeno velke mnozstvi aritmetickych vypoctu je jednoznacne vykonnejsi AMD. Intel je pro zmenu vetsinou rychlejsi napr. pri zpracovani videa, kde se ve velke mire pouzivaji celociselne vektorove operace. 1 GB pameti uz bych u noveho stroje pro tyto aplikace rozhodne neveril. Prijde mi to jako hodne malo.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Popravdě, zatím jste mi to moc neulehčili :-) ale určitě tam bude víc než 1024MB paměti.

Stále ještě nevím, jestli AMD nebo INTEL a jestli raději třeba 3,4 GHz s jedním jádrem, nebo "jen" 2,8GHz s dvojitým jádrem ...

A nebo jestli třeba ještě chvilku počkat ?
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Problem »

Já bych doporučoval procesor: AMD Athlon 64 3000+ Venice BOX, 939 stojí kolem 4000 kč.
Grafickou kartu rovněž: Sapphire Atlantis ATI Radeon X1600 Pro 256MB za obodbných 4000 kč.
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Ja bych na CAD volil AMD. Pokud je ten CAD optimalizovanej pro vic procesoru (myslim, ze by mel mit), muzes pocitat, ze kdyz mas 2 jadra, kazde o kmitoctu x, tak vykon odpovida zhruba jednomu jadru o kmitoctu 1.8*x. Takze myslim, ze Athlon 64 X2 by byla dobra volba. Jde uz jen o to, kolik penez do toho muzes (chces) dat a podle toho vybrat vykon.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Kolik peněz to je složitá otázka. Musím to ještě probrat z finančního hlediska, protože už dost nutně potřebuju nový LCD, takže ještě nevím, kolik mi daj na počítač.

Jinak dík za všechny postřehy.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nevim, co presne delas, ale u LCD radsi varuju pred barevnym podanim, mnohdy to neni nic moc a z tohoto pohledu je porad CRT asi o malicko lepsi volba.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

No, víš, ono na ten náš designový systém je celkem jedno, jestli je tahle čára fialová, nebo trošku jiná fialová. Používám současně tak max. 30 barev na obrazovce.
Kamarád dělá grafiku, tak vím, jak na ty LCD panely nadává. Sám jsem se po přechodu na LCD snažil vyrovnat barvy tak, aby to vypadalo jako na starým CRT, ale nepovedlo se ni to. Navíc nemám na stole místo :D Potřebuju NUTNĚ mít dvě obrazovky - jednu velkou kreslicí plochu a velký CRT by mi zabralo celý stůl a kde bych pak měl moje oblíbené hory papírů :-)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ac jsem odkojeny na atlonu, pro tuto variantu doporucuji P4, vykon se u athlona pozna hlavne ve hrach ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

PavelZ píše:
Brainman píše:ja jsem priznivcem Intelu takze ja bych urcite volil nejako HT verzi P4 nebo spis D . Myslim ze vypocetni vykon a stabilita je lepsi nez u AMD. Ta grafika je na 2D aplikace opravdu dobra. Myslim ale ze uplne nejdulezitejsi na CAD je dostatek pameti, takze muj odhad tak 1gb v dual chanel a bude to delat divy. Skrin bych doporucil nejaky Chieftec a zdroj nejlepe Fortron 400W( ten by na CAD mel stacit)
Stabilita Intelu i AMD je naprosto stejna. Na aplikace, kde je obsazeno velke mnozstvi aritmetickych vypoctu je jednoznacne vykonnejsi AMD. Intel je pro zmenu vetsinou rychlejsi napr. pri zpracovani videa, kde se ve velke mire pouzivaji celociselne vektorove operace. 1 GB pameti uz bych u noveho stroje pro tyto aplikace rozhodne neveril. Prijde mi to jako hodne malo.
ja mluvil o dual chanel tj. fyzicky 2Gb ale chova se to jako 1Gb s dvojnasobnou propustnosti. Kdyz to nechces hodis si je do druhych slotu a mas 2Gb
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Brainman píše:
PavelZ píše:
Brainman píše:ja jsem priznivcem Intelu takze ja bych urcite volil nejako HT verzi P4 nebo spis D . Myslim ze vypocetni vykon a stabilita je lepsi nez u AMD. Ta grafika je na 2D aplikace opravdu dobra. Myslim ale ze uplne nejdulezitejsi na CAD je dostatek pameti, takze muj odhad tak 1gb v dual chanel a bude to delat divy. Skrin bych doporucil nejaky Chieftec a zdroj nejlepe Fortron 400W( ten by na CAD mel stacit)
Stabilita Intelu i AMD je naprosto stejna. Na aplikace, kde je obsazeno velke mnozstvi aritmetickych vypoctu je jednoznacne vykonnejsi AMD. Intel je pro zmenu vetsinou rychlejsi napr. pri zpracovani videa, kde se ve velke mire pouzivaji celociselne vektorove operace. 1 GB pameti uz bych u noveho stroje pro tyto aplikace rozhodne neveril. Prijde mi to jako hodne malo.
ja mluvil o dual chanel tj. fyzicky 2Gb ale chova se to jako 1Gb s dvojnasobnou propustnosti. Kdyz to nechces hodis si je do druhych slotu a mas 2Gb
cože ???? já mam u Athlona 2x 512 MB v dualchenllu a je to normální 1GB RAM s dvojnásobnou propustností. To je nesmysl aby se ti zmenšovala kapacita. Ta je stejná akorát přístup do tý paměti nejni po 64 ale po 128 bytech
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Brainman píše:
PavelZ píše:
Brainman píše:ja jsem priznivcem Intelu takze ja bych urcite volil nejako HT verzi P4 nebo spis D . Myslim ze vypocetni vykon a stabilita je lepsi nez u AMD. Ta grafika je na 2D aplikace opravdu dobra. Myslim ale ze uplne nejdulezitejsi na CAD je dostatek pameti, takze muj odhad tak 1gb v dual chanel a bude to delat divy. Skrin bych doporucil nejaky Chieftec a zdroj nejlepe Fortron 400W( ten by na CAD mel stacit)
Stabilita Intelu i AMD je naprosto stejna. Na aplikace, kde je obsazeno velke mnozstvi aritmetickych vypoctu je jednoznacne vykonnejsi AMD. Intel je pro zmenu vetsinou rychlejsi napr. pri zpracovani videa, kde se ve velke mire pouzivaji celociselne vektorove operace. 1 GB pameti uz bych u noveho stroje pro tyto aplikace rozhodne neveril. Prijde mi to jako hodne malo.
ja mluvil o dual chanel tj. fyzicky 2Gb ale chova se to jako 1Gb s dvojnasobnou propustnosti. Kdyz to nechces hodis si je do druhych slotu a mas 2Gb
Je to, jak psal Krtek, at mas pamet dual-channel nebo single-channel, na velikosti to nic nemeni. Mas v tom trochu zmatek ;-). I kdyz uz ani tech 64/128 bitu neni uplne presne (to bez diskuse platilo u Athlonu XP a jeho generace). U Athlonu 64 jde o to, jestli se pouziva jeden nebo dva HT kanaly. I kdyz s pameti je to u 3D modelovani trochu ujety, sami neco takovyho delame a hracka s 4GB fyzicke pameti a 28GB virtualni pameti pod Linuxem 64-bit porad jeste neni idelani ;-).
Odpovědět

Zpět na „POKEC“