Rada s novým počítačem

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Ještě takový drobný dotaz k disku(diskům). Považoval jsem za samozřejmost, že tam dám WD, ale tady mě dva lidé už varovali, že abych to nedělal, jinak budu jen reklamovat. Tak jak je to teda ???
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Co do spolehlivosti je ted vcelku jedno, jestli koupis WD nebo Seagate, je to tak na stejno. I kdyz je pravda, ze nekdy jsou obdobi, kdy jeden nebo druhej ma nejake castejsi problemy. Do Samsungu bych nesel, ten ma prece jen trochu problemy s kompatibilitou (je teda pravda, ze vic se to projevuje na Applu nez na PC, ale i tak, nejaky problem tam je). Nase volba byla jednoznacna, pozadovali sme maximalni vykon a uz se nam nechtelo nakupovat SCSI disky, takze sme uz nekolikrat zvolili WD Raptor (jedinej 10000 rpm SATA disk), stripovany po 2 a na data 4xWD 200GB, PATA. Je pravda, ze ted po tom co ty 200GB bezi uz 6 nebo 7 let 24h/7dni nonstop tak jeden obcas zazlobi, takze mam pro nej pripravenou nahradu. Ale myslim, ze to je slusnej vysledek. Ty Raptory nemaji vubec zadny problem, je ale pravda ze tyhle posledni bezi nonstop asi jen 3 roky. Ale je pravda, ze kazdy disk mame v chladicim obalu v 5.25 pozici.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Díky za odpověď.

Já se pohybuju v trošku jiné, spíš spotřebitelské, kategorii.
Tohle počitadlo poběží max. 10 hodin denně a povětšinou jen v pracovní dny.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

PavelZ píše:
Brainman píše:
PavelZ píše: Stabilita Intelu i AMD je naprosto stejna. Na aplikace, kde je obsazeno velke mnozstvi aritmetickych vypoctu je jednoznacne vykonnejsi AMD. Intel je pro zmenu vetsinou rychlejsi napr. pri zpracovani videa, kde se ve velke mire pouzivaji celociselne vektorove operace. 1 GB pameti uz bych u noveho stroje pro tyto aplikace rozhodne neveril. Prijde mi to jako hodne malo.
Ja se strasne stydim za to co jsem napsal, ja kdyz jsem to cetl tak jsem se hanbou malem propadl. Samozrejme mate pravdu, ja nevim kde se mi to v te hlave vzalo :oops: :oops: :oops: :oops:

ja mluvil o dual chanel tj. fyzicky 2Gb ale chova se to jako 1Gb s dvojnasobnou propustnosti. Kdyz to nechces hodis si je do druhych slotu a mas 2Gb
Je to, jak psal Krtek, at mas pamet dual-channel nebo single-channel, na velikosti to nic nemeni. Mas v tom trochu zmatek ;-). I kdyz uz ani tech 64/128 bitu neni uplne presne (to bez diskuse platilo u Athlonu XP a jeho generace). U Athlonu 64 jde o to, jestli se pouziva jeden nebo dva HT kanaly. I kdyz s pameti je to u 3D modelovani trochu ujety, sami neco takovyho delame a hracka s 4GB fyzicke pameti a 28GB virtualni pameti pod Linuxem 64-bit porad jeste neni idelani ;-).
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

PavelZ píše:Stabilita Intelu i AMD je naprosto stejna.
To je zrejme pravda, jenze o cipsetu na zakladni desce to rozhodne neplati (a bez cipsetu je v podstate jedno, jak je CPU dobre). Konkretne pro AMD procesory je myslim nejbeznejsi cipset nForce nebo VIA, kazdy ma problemy s necim jinym, at uz v minulosti, tak dnes (konkretne nForce4 a HDD zn. Maxtor neni vubec stastna kombinace).

Pokud tazatel nespecha, tak at si radsi pocka par mesicu na Intel s jadrem Conroe, ktery spolehlive a jednoznacne jak cenove, tak vykonostne zadupe do zeme vse, co dnes zname a je jedno, jestli to je AMD nebo Intel a mato x jader... 8)

Jinak na CADovani jsou 2GB RAM urcite lepsi volba, nez 1GB. Grafika by mela stacit, cokoliv od Matroxe je zrejme idealni pro tento druh pouziti.

Taky neni od veci premyslet do budoucna, jestli se opravdu par mesicu nevyplati pockat nejen na CPU, ale taky na gr. kartu, ktera bude mit DirectX10 certifikat (coz zadna dnesni nema), nebot ho bude zrejme vyzadovat prichazejici novy OS od M$. Jinak Matroxacke cipy tusim splnuji maximalne DX9.0 (a to si jeste nejsem jisty, jestli zcela). ATI i nVidia prodava dnes vse DX9.0c kompatibilni...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

VIA chipset bych radsi vynechal, na takovouhle aplikaci bych radsi volil nForce 4 Pro. Abych se priznal, tak s disky Maxtor skoro zadne zkusenosti nemam. Zkusil sem je kdysi davno a zklamaly me tak intenzivne, ze uz sem na ne od te doby neshal (i kdyz chapu, ze ted uz ty disky budou urcite nekde jinde).

S pocitaci je problem v tom, ze vzdycky je neco, co bude k dispozici "uz za chvili" a podle vsech dostupnych informaci to "vsechno, co je ted k dispozici zadupe do zeme". Pokud ten stroj potrebuje pro praci, tak se musi rozhodout, co je ted k dispozici a z toho vybrat a nakoupit.

S grafikou bych asi zustal u toho Matroxe, je pravda, ze sice nepodporuje takove pokrocile vlastnosti jako nVidia nebo Ati, ale kdyz si zkusim jak kresli uz hodne stara G450 na kvalitnim CRT monitoru a pak to zkusim s Ati, tak mam dojem, ze ta G450 je na tom porad lip.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

dej cenu..hodim ti sem setavu...

kazdopadne nf4 , amd opteron , 2x 1GB, grafika je jedno, 2x monas , par sata disku a je to..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Pánové, ono to není vůbec jednoduchý, udělal bych to spíš naopak, hoďte sestavu a za jakou cenu a já zjistím, jestli na to najdu prostřdky ;)
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

to jednoduchy je...
hodim ti sestavu za 8 s 64bit procakem,ale treba i za pade
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

to není jednoduchý. Já vůbec nevím, kolik za to mám utratit. Nechci zas tak moc, aby šéf neměl pocit, že na svoje hračky potřebuju čím dál víc peněz, ale zase na tom nechci zbytečně šetřit. Tak pro začátek +/- 30 bez dph ?

Ale pokud máte pocit, že je to málo, tak není problém jít s cenou výš ;)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Počítač si stavím spíš pro zábavu, ale snažím se vždy použít ty nejlepší komponenty a nikdy jsem neměl problém. Nyní používám MSI Geforce 4, AMD Athlon 2,5 GHz, paměť značkovou boxovanou s chladiči certifikovanou pro dual chanel. Disky preferuju Seagate, WD ani Maxtor mi nesmí na oči. Grafika od Ati. Ale je to spíš pro výkon v 3D na CAD je asi lepší Matrox.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

ku grafike:
na taku pracu je lepsia karta MATROX ako si napisal. Nemusis mat novinku za velke peniaze ale dobre su aj starsie modely.
ku HDD:
mas pravdu WD je smejd. Robim s video a uz mi odisli 3 HDD od WD. Boli sice starsie, ako je teraz s kvalitou to netusim, pretoze uz tu znacku nekupujem. Na tvojom mieste by som porozmyslal nad dajakym SCSI diskom.
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak vzhledem, že tomu už vůbec nerozumím, tak jsem si právě myslel, že disky by skoro určitě měly být v SATA RAID poli, aby ten přenos dat byl rychlý.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Do pole muzes dat "jakykoliv" disky, kdyz chces maximalni vykon a minimalni zatizeni procesoru a zaroven nekoukas na penize, koupis SCSI RAID radic a 15000 rpm SCSI disky, velice dobrou zkusenost mam se Seagate. Trochu nizsi vykon, porad velmi dobrou zatez procesoru a min penez Te bude stat kdyz si koupis SATA RAID radic od nejakeho renomovaneho vyrobce (hardware RAID, ne software RAID jako je na desce, napr. od Adaptecu) a k tomu 10000 rmp WD Raptor. Zhruba stejnej vykon a jen o neco horsi zatez procesoru dostanes, kdyz pouzijes RAID na desce a ne nej daz zase WD Raptor. Nejhorsi parametry mas, kdyz pouzijes radic na desce a normalni 7200 rpm disky (o 5400 rpm uz ani neuvazuju). U vseho to jeste ovlivni velikost cache disku - nejcasteji 2, 8, 16 MB. S tim, ze to prvni vyjde nejdraz, to posledni nejlevneji.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

nevim raid je pro tebe zbytecnej .. na tvoji praci staci normalni komp ... zas to neprehanejte .. na co pro nej 10 nebo 15k rpm disky ...

kup si opterona, 2x1GB ram 433 , 320 hdd novej seagete (je to jedno .. kazdej ma radsi neco .. jen maxtory meli ted problems s nf4) , grafiku nejakou za 15 kil pcie ATI, desku nejakou MSI s nf4, nec3540 treba, bednu si vyber a mas to..a je to za babku,jeste ti zbyde na 20´´ Fujistsu LCD 1600x1200 za 12 litru .. nebo podobny model (1600x1200 rullez) k tomu nejaky crt co mas ted a prehazovat si panely programu v CADu na ten druhej monas (ultramon) ..ale to je jasny

nevidim v tom zadnej problem..nemusis slozite kombinovat .. kdyztak ti sem zejtra hodim presnou sprecifikaci .. delam to 20let a jsou to hracky..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Odpovědět

Zpět na „POKEC“