Spotreba v zime a v meste

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

palikx píše:sorry lidi ale nezda se vam tech temat kolem spotreby trosku hodne?
Totú tému som otvoril kvôli tomu, že sa mi moja spotreba zdala až príliš vysoká, tak som chcel zistiť ako sú na otm ostatný.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jasne ja to sice chapu ale vzdyt uz tu jedno tema se spotrebou je.ale to neres kdyz sem pisete tak je to asi dobre
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Luboš

Spotreba v zime a v meste

Příspěvek od Luboš »

Mám Kalos 1.2L asi 7000 km. Jazdím denne do zamestnania 5 km jedným smerom. V dobe od januára do konca februára 2006 som mal spotrebu 7 až 7.2 L. Po výmene filtra vzduchu za športový - 6.2 L.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Vysvetlí mi prosím pekne niekto, čo to znamená športový filter??????
A ako môže mať niečo také taký vplyv na spotrebu???
A čo taká sranda stojí, či to má ekonomický efekt??? Alebo to má aj iné výhody???
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Sportovní filtr je takový filltr na sání, který klade menší odpor vzduchu nasávanému do motoru, tudíž se do motoru dostane víc vzduchu a tudíž řídící jednotka dodá i víc paliva a lépe to jede, někdy může klesnout i spotřeba při normální jízdě. Je však otázka, jestli se s větší propustností nezvětší i množství svinstva v nasávaném vzduchu. Říká se, že optimalizace v množství vzduchu dodaného do motoru může zvednout výkon tak max. o 5% , je však otázke zda-li jen samotný sportovní filtr bez dalších úprav v sání bude mít až takový vliv na výkon, osobně se domnívám, že ne a tak stačí pro běžný provoz používat standartní (čistou) vložku v sání a výsledek je podobný. Těch pár koníků stejně nikdo v provozu nepozná a celé je to dle mě založené na psychice řidiče (podobně jako v medicíně "placebo")
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Pochybujem, že samotná montáž športového filtra znížila spotrebu o liter.

Inak akú spotrebu v meste máte niekto s 1,4 8V?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No a abych udělal ostatním radost, měl jsem při jízdách po Praze koncem ledna s Nubirou 2,0 kombi spotřebu lehce přes 12 lt. :cry: :cry: , ale zase teď naposled jsem jel přes 500km (Praha- Harachov- zpět, byla v tom dálnice (130-150) Pak cca 120km krátké jízdy se studeným motorem po Praze a do Rakovníka a zpět) a spotřeba byla 8,2 tak nevím co si o tom myslet :?: :?: :?: Osobně si myslím, že ten 2,0 má rád dálnice a delší cesty, naopak mu nesedí krátké jízdy se studeným motorem!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no to asi zadnemu motoru nesvedci jen kratke trasy.ja jezdim ted taky jen malo a tak mam asi 6,5 l coz je hooodne. :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ja keď so sovjím 1,4 8V jazdím krátke trasy po meste tak ručička palivometra klesá proklatě ryhle.
Na dlhé trasy má naopak výdrž a autíčko papá okolo 6. Po meste nie je problém jazdiť za 10 a viac (aj v lete).
Luboš

Spotreba v zime a v meste

Příspěvek od Luboš »

Športový filter je vyrobený z iného materiálu, napr. bavlny napustenej špeciálnym olejom. Ja som ho kúpil v Trenčíne za 450 Sk, plus hliníková trubka D 60mm s kolenom za 800 Sk. Povodý filter aj s komorou som vybral. Dľžku poturbia som upravil tak, aby sa to tam zmestilo. Aj ja som očakával malý účinok. Pozrel si niekto z Vás akým otvorom nasáva motor vzduch ? Ja som si tú prácu dal a rozhodol som sa filter vymeniť.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba v zime a v meste

Příspěvek od mipo »

Luboš píše:Športový filter je vyrobený z iného materiálu, napr. bavlny napustenej špeciálnym olejom. Ja som ho kúpil v Trenčíne za 450 Sk, plus hliníková trubka D 60mm s kolenom za 800 Sk. Povodý filter aj s komorou som vybral. Dľžku poturbia som upravil tak, aby sa to tam zmestilo. Aj ja som očakával malý účinok. Pozrel si niekto z Vás akým otvorom nasáva motor vzduch ? Ja som si tú prácu dal a rozhodol som sa filter vymeniť.
To by som si rád pozrel, nechceš prísť na zraz? Alebo aspoň nahoď fotky. Dík.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No tak to že sportovní filtr sníží spotřebu o jeden litr se mi taky nechce věřit to že lehce klesne se stává ale né o tolik a ještě navíc v zimě . Můj názor na sportovní filtry je že já si ho do svého auta nikdy nedám jelikož jeho funkce je založena na větší propustnosti a tím pádem i více nečistot do motoru a můžou mi prodavači i výrobci tvrdit že to motoru neublíží jak chtějí :?
Odpovědět

Zpět na „KALOS“