Spotreba v zime a v meste

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Spotreba v zime a v meste

Příspěvek od mipo »

Akú máte spotrebu v poslednej dobe? Hlavne by ma zaujímala v meste na krátke vzdialenosti, prípadne ako rýchlo sa vám zohreje a vychladne motor.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

ja mam asi 10-10.5l momentalne, motor sa mi teda moc nezahreje, pravdu povedat, tak po prvu, dopoly druhej ciarocky ci ako to tam je. a v tejto totalnej kose nejazdim, bolo by asi o liter viac.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Spotreba v zime a v meste

Příspěvek od Mirek »

mipo píše:Akú máte spotrebu v poslednej dobe? Hlavne by ma zaujímala v meste na krátke vzdialenosti, prípadne ako rýchlo sa vám zohreje a vychladne motor.
Teď v té hnusné kose mám spotřebu asi o litr vyšší (8,5 l), jezdím pořád stejně - denně 20 km do práce a zpět. Vyjíždím z garáže, kde je okolo 0 st. C, motor se zahřeje až po asi 10 km. Když dám větrák na 4 (+ topení naplno, samozřejmě), teplota "motoru" viditelně klesne.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Priznám sa, že už viac ako mesiac nesledujem spotrebu. To aby som sa nenaštvala... Jazdiť potrebujem, tak je asi jedno, či to žerie 8 alebo 10l. Aspoň mám kľudnejší spánok. :)
Začnem zasa až ked budú prijateľnejšie teploty a aj spotreba bude optimistickejšia.
Čo sa týka toho zahrievania: kúrenie zapínam až ked je motor teplý, tak cca 6 km stačí na zahriatie (z vonkajšej teploty) a chladne rýchlo ... ako šľak :).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

LIFELIKE píše:Priznám sa, že už viac ako mesiac nesledujem spotrebu. To aby som sa nenaštvala... Jazdiť potrebujem, tak je asi jedno, či to žerie 8 alebo 10l. Aspoň mám kľudnejší spánok. :)
Začnem zasa až ked budú prijateľnejšie teploty a aj spotreba bude optimistickejšia.
Čo sa týka toho zahrievania: kúrenie zapínam až ked je motor teplý, tak cca 6 km stačí na zahriatie (z vonkajšej teploty) a chladne rýchlo ... ako šľak :).
Já mám topení trvale zapnuté na max. Asi to není dobře, měl bych ho zapínat jako ty tj. po zahřátí motoru. Ale starého psa novým kouskům nenaučíš :)
Spotřebu taky nijak zvlášť nesleduju, ale vždycky beru plnou nádrž a nuluju počítadlo ujetých kilometrů. Na jednu nádrž najedu obvykle něco málo přes 500 km. Ovšem naposledy to bylo jen 450 km, takže hned vidím, že se spotřeba změnila.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobré nad ránem :D Za 90 -12 ;)
Souhlas co psala LIFELIKE i Mirek.Jinak ale mám teplou garáž tak je Koloušek vždy ohřátý takže topení když dám na druhou rychlost tak to stačí i když je teď 10-15 st.Na tu spotřebu by to chtělo počítač! Uvidíme po srazu třeba chytnu inspiraci.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

Mirek píše: Já mám topení trvale zapnuté na max. Asi to není dobře, měl bych ho zapínat jako ty tj. po zahřátí motoru. Ale starého psa novým kouskům nenaučíš :)
Spotřebu taky nijak zvlášť nesleduju, ale vždycky beru plnou nádrž a nuluju počítadlo ujetých kilometrů. Na jednu nádrž najedu obvykle něco málo přes 500 km. Ovšem naposledy to bylo jen 450 km, takže hned vidím, že se spotřeba změnila.
Ja si naopak myslim,ze je mit lepsi topeni mit porad na max nez ho zapinat az po zahrati motoru.Jak psal LIFELIKE tak teplota motoru po zapnuti topeni vyrazne klesne a takovy vykyv teploty uricte nedela motoru dobre.Takze je lepsi,kdyz proudi sice diky topeni nizsi teplota v okruhu ale za to konstantni.Ale to je jen muj laicky nazor :)
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Smells píše:Jak psal LIFELIKE tak teplota motoru....

:lol: ze jak psal :lol: LifeLike je ona :D nie on :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Blue Lanos píše: :lol: ze jak psal :lol: LifeLike je ona :D nie on :D
Ďakujem Blue... :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Smells píše: Ja si naopak myslim,ze je mit lepsi topeni mit porad na max nez ho zapinat az po zahrati motoru.Jak psal LIFELIKE tak teplota motoru po zapnuti topeni vyrazne klesne a takovy vykyv teploty uricte nedela motoru dobre.Takze je lepsi,kdyz proudi sice diky topeni nizsi teplota v okruhu ale za to konstantni.Ale to je jen muj laicky nazor :)
To v pohode, ale reč bola o spotrebe v meste a teda na krátke vzdialenosti. V podstate to kúrenie väčšinou ani nezapínam, nech sa motor čo najkôr zohreje...veď aj tak nepotrebujem to auto v tom prípade vykúriť. Ty pádom je motor teplý skôr a mám menšiu spotrebu. Iné je, ked idem mimo mesto a to ho zapínam pri priebežnom zohrievaní.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

LIFELIKE ... omlouvam se ale pres ty dratky co nas spojuji se svetem se jaxi pohlavi poznat neda :-)
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

spotrebu mám asi 8.5 a kúrenie mám stále na max.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

pohlaví???

Příspěvek od Tompetr »

Smells píše:LIFELIKE ... omlouvam se ale pres ty dratky co nas spojuji se svetem se jaxi pohlavi poznat neda :-)
no já myslím, že si stačí jen pozorněji přečíst, že Lifelike píše v ženském rodě :lol:

co se týče spotřeby tak já jsem napočítal 9,9 l, ale to bylo v období kolem vánoc, kdy každý den napadlo nových 30 cm sněhu a už jen vyjet a nebo zaparkovat byl docela boj. Při -25° C šlapal Kalousek jako hodinky. Jenom se mi zdálo, že v něm nějak více vrže a rachotí ;) ale tím si hlavu nelámu. Taky mi v zimě praskají kloby o něco víc :roll:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

sorry lidi ale nezda se vam tech temat kolem spotreby trosku hodne?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Těch témat nejenom kolem spotřeby je mnoho,protože každý který potřebuje ostatní oblažit svojí geniální myšlenkou(mě nevyjímaje) je líný se probírat předešlými tématy,které již byly vytvořeny.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „KALOS“