Vŕzgavý zvuk

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Vŕzgavý zvuk

Příspěvek od peter NR »

V poslednej dobe z času na čas badám taký vŕzgavý zvuk (alebo pískanie) od LP kolesa. Nieje to od motora lebo to robí nezávisle od otáčok motora- je to závislé od krútenia sa kolesa ale aj tak to má oveľa nižšiu frekvenciu. Zvuk je počuteľný pri otvorenom okne a začína pri 40-tke. Brzdy to nebudú lebo aj keĎ prišliapnem brzdu nič sa nezmení. Nepripomína vám to niekomu niečo. Díky za každý tip :?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Mne take nieco robilo na Oltcite [cest jeho pamiatke] ked sa o makku gumu suchala puklica. Ale ty asi nemas pulice co? .........a asi ani Oltcit co?? :roll: :oops:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

]Rebro[ píše:Mne take nieco robilo na Oltcite [cest jeho pamiatke] ked sa o makku gumu suchala puklica. Ale ty asi nemas pulice co? .........a asi ani Oltcit co?? :roll: :oops:
:lol: :lol: Takze nemam oltcit, puklice ani makke gumy... ale diky za snahu... fakt neviem co to moze robit, jazdim s hlavou vystrcenou z okna jak blbec... Mal som dolu kolesa, pozeral som na to ale nic nevyzera uvolnene ani vybite... ono najhorsie je je to zacne robit az pri 40 km/h. Rozmyslam ze pojdem za kamosom do pneuservisu dame to na zdvihak cele a skusim ho natocit... uvidime
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

ja som mal tiez divny zvuk, ze som cez leto chodil s gebulou von koli nemu. ale uz ide zima, tak to radsej nerob, bo ti zamrzne a odpadne. :lol: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=3718 SOm mal sice strngavy zvuk, ale aby si vedel kam to moze az viest :lol:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

No takže až dnes sa mi to konečne podarilo identifikovať :(

Vyzerá to na ložisko... ... ktoré má mimochodom pol roka a cca7tis. km.... :roll:
... asi ma šlahne, už sa na to teším...
Mimochodom - to ložisko má vôlu, myslíte, že by som to mohol skúsiť dotiahnuť - aký by tam mal byť moment???
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mě jednou kamínek z posypu zapadl mezi kotouč a ten krycí plech a dělal taky písk písk písk :lol: FAKT beze srandy. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jestli je to přední ložisko, tak ty mají vůli přímo v sobě, oni to jsou vlastně ložiska 2v1 :lol: a ty se dotahujou tzv. na krev :lol: seřizovat se dají jen zadní ložiska, alespoň u většiny aut, ale Espero jsem neviděl a Nubiru jsem taky vpředu rohozenou neměl :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Richard píše:Jestli je to přední ložisko, tak ty mají vůli přímo v sobě, oni to jsou vlastně ložiska 2v1 :lol: a ty se dotahujou tzv. na krev :lol: seřizovat se dají jen zadní ložiska, alespoň u většiny aut, ale Espero jsem neviděl a Nubiru jsem taky vpředu rohozenou neměl :D
Je to predné ložisko... a keď som nad tým rozmýšlal, tak to fakt nemá zmysel doťahovať - za predpokladu, že sme to dosť dotiahli pri montáži, teda "na krev"...
Kamienok to nieje - to som sa učil v autoškole... :lol:

Fakt - na jednej z dvoch jázd, ktoré som absolvoval sa mi stalo presne toto. ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“