Espero a defekt

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Co se týče kvality rezervy a jestli je letní/zimní/celoroční nebo směrová/nesměrová, tak to bych neřešil...já mám 16 let starou origoš rezervu KUMHO a doufám, že ji nikdy nebudu potřebovat, protože má na boku díru (ne skrz)...asi bych na ní ujel sotva kilometr... :P
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

mrk píše:... takto len hodim koleso do kufra a mozem veselo ist.
no, keď máš tolko vecí do kufra ako ja včera na ceste, tak to nieje len tak - hodím a idem... :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Skoda ze espero nema kufor taky vysoky, zeby sa don vosla rezerva nastojaka.
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

eMKa Slovensko píše:podobne to maju aj s120, chvalabohu ma defekty z daleka obchadzaju a nemal som este ani jeden


ALe tie lampy sa vyhnut nexcu co? :lol: :lol: :lol:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrCBR »

Takže, celoročne vhodná tzv. celoročná pneumatika neexistuje, je to len pneumatika s množstvom kompromisov a vlastne nie je vhodná ani na leto, ani na zimu (ale ako rezerva ujde)... :D :D :D
Ja mám rezervu M+S, čiže vhodnú na zimu, dokonca smerovú... Vôbec neriešim, na ktorej strane dostanem defekt. Je to REZERVA, aj keď u mňa úplne nová Good Year Ultra grip (číslo asi 5), dlho som si ju neobzeral, ale viem a to som aj rád, že nemá ešte prejdený ani meter ;)
Smerová pneumatika, podľa odborníkov, má zaručené propagované vlastnosti len vtedy, ak sa namontuje v smere, na ktorý je NAVRHNUTÁ.
Nemôžeš ale nesprávnou montážou na vozidlo (nie disk) spôsobiť jej deštrukciu alebo niečo podobné, to som si istý! Pracoval som pre automobilový priemysel a tam sú iné bezpečnostné pravidlá.
Takže smerová nesmerová, je vhodná aj ako rezerva, ak nie je poškodená. V podstate je aj tak úplne iná, ako pneumatika na druhej strane nápravy a preto treba ísť čo najskôr do pneuservisu a nie premávať sa aj na rezerve, ako keby sa nič nedialo...
No mas pravdu v tom, ze celorocni neni moc dobra na leto ani na zimu, ale v zime ma oproti klasicke letni jednu VELKOU vyhodu a tou je smes z ktere je vyrobena. Klasicka letni pres zimu ztvrdne, ale celorocni aspon ne a rozhodne lip odvadi vodu a snih.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Stojím si za svojim... :D
Tzv. CELOROČNÁ je v lete moc MÄKKÁ a v zime moc TVRDÁ... 8)
Dokonca aj zimné s tým majú problém a preto to teraz riešia SILICOU, či ako sa to volá...

ZIMA je tvrdá...

A neviem, prečo by mala mať lepší odvod vody, letné sú v tomto lepšie...
Celoročná má kompromisný aj dezén...

To všetko sa jednoducho nedá ofajčiť...
A preto sa vyrábajú špecializované gumy...

Ale k téme, REZERVA môže byť akákoľvek (nepoškodená), lebo by si mal ísť hneď do najbližšieho pneuservisu (otvoreného)... :lol:

A určite máš pravdu, keď dáš ako rezervu tzv. celoročnú a nie letnú, hlavne teda v zime. ;)
Otázka je, aké máš ostatné... :lol: :lol: :lol:

Ja si v zime vozím aj reťaze, pre istotu...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“