Espero a defekt

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Espero a defekt

Příspěvek od peter NR »

Teda mal som celkom po nálade, asi pred 2 hodinami - už sa INTENZíVNE STMIEVALO - som dostal defekt... Kufor plný náradia a vecí, na ceste zľadovatelá vrstva... Ten kórejec, čo vymyslel to uloženie rezervy mal šťastie, že nešiel okolo...... :lol: musel som celý obsah kufra vykladať na cestu - bol som nadšený...
Fakt blbé riešenie.
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

mozno ho za too vyarzili a robi teraz v Kii, nabehni tam aj dam mu na drzku :lol: :lol: :lol:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

eMKa Slovensko píše:mozno ho za too vyarzili a robi teraz v Kii, nabehni tam aj dam mu na drzku :lol: :lol: :lol:
aaaaale, nechám ho žiť............. :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Ma to svy vyhody i nevyhody. Rezervo v kufru je porad jako novy, kdyz ho mas pod kufrem tak je plny blata a ja nevim ceho jeste a za 1 rok vypada jako kolo z nejakeho vraku. I prez ty trable s tim vykladanim jsem rad ze ho mam v kufru. ;)
Toho korejce nechte zit. :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Šak si ho nedávaj pod podlahu kufra, ale si ho nechaj rovno v kufri... :lol: :lol: :lol:
Ja ho tak mám stále a som spokojný...

Ale rozdiel je v tom, že v mieste pre rezervu mám nádrž LPG. :D :D :D
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

RoSta píše:Šak si ho nedávaj pod podlahu kufra, ale si ho nechaj rovno v kufri... :lol: :lol: :lol:
no, vážne uvažujem, že zoženiem nejakú dojazdovku a nájdem jej čestné miesto v kufri, tak aby sme si nezavadzali - problém je totiž v tom, že tak dvakrát do týždňa ho potrebujem naložiť...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

No to aj ja! Ale ak sa nemýlim, v Espere nie je dovolená dojazdovka? Alebo sa mýlim? Čo viem priamo od policajtov, keď ma kontrolovali, tak som sa opýtal, ako je to s rezervou, či musí byť zhodná so zvyškom na aute, to ako výrobca, typ, dezén. A odpoveď znela že musí mať dostatočne hlboký dezén, ale inak môže byť rozdielna. Ale nie rozmery, to mi nepotvrdil. Tak ako to je. Ja pri mojom šťastí musím mať všetko podľa pravidiel...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrCBR »

RoSta píše:No to aj ja! Ale ak sa nemýlim, v Espere nie je dovolená dojazdovka? Alebo sa mýlim? Čo viem priamo od policajtov, keď ma kontrolovali, tak som sa opýtal, ako je to s rezervou, či musí byť zhodná so zvyškom na aute, to ako výrobca, typ, dezén. A odpoveď znela že musí mať dostatočne hlboký dezén, ale inak môže byť rozdielna. Ale nie rozmery, to mi nepotvrdil. Tak ako to je. Ja pri mojom šťastí musím mať všetko podľa pravidiel...
No nejlepsi je kdyz jako rezervu mate celorocni. Sice to neni zadna slava, ale aspon se da pouzit i v zime (muj pripad). Pichnul jsem jednu zimni a ta celorocni mi prisla opravdu vhod. Hlavne at tam nemate gumu s danym smerem otacenim, protoze ji tak muzete dat jen na jednu stranu auta, ale co kdyz pichnete gumu na druhe strane ? :-)
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

rezerva v kufri je vzdy lepsia ako kedyze je zospodu. nedavno som menil koleso na Fieste (rocnik okolo '99) a museli mi pri tom asistovat. pretoze koleso je polozene na 2 trubkach a to cele je zavesene na takom haku a ked ho chces naspet zavesit tak musis strcit ruky pod auto a tlacit to cele dohora, no niekto musi zase nastavit ten hak aby isiel presne tam kam ma a mne sa to podarilo asi po 5-10 minutach. je to o nervy ked sa nechce zachytit a dost to vysiluje cloveka. takto len hodim koleso do kufra a mozem veselo ist.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

podobne to maju aj s120, chvalabohu ma defekty z daleka obchadzaju a nemal som este ani jeden
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

mrk píše:rezerva v kufri je vzdy lepsia ako kedyze je zospodu. nedavno som menil koleso na Fieste (rocnik okolo '99) a museli mi pri tom asistovat. pretoze koleso je polozene na 2 trubkach a to cele je zavesene na takom haku a ked ho chces naspet zavesit tak musis strcit ruky pod auto a tlacit to cele dohora, no niekto musi zase nastavit ten hak aby isiel presne tam kam ma a mne sa to podarilo asi po 5-10 minutach. je to o nervy ked sa nechce zachytit a dost to vysiluje cloveka. takto len hodim koleso do kufra a mozem veselo ist.
Jo jo, tohle me taky jednou potkalo. Jenom jsem mel Fiestu ´95. System uchyceni rezervy tam byl uplne stejnej. Sam bych to nezvladl. Uz jsem i premyslel, do ktere skarpy s tim autem zajedu.
Od te doby trvam na tom, aby rezerva byla v kufru. Dostanu se k ni bez namahy. ;)
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

No ked som isiel raz z Malaciek mal som v kufri nalozeny motor z jedneho maleho traktora... Vaha to bola riadna... Len som trpol aby som cestou na vychod nedostal defekt a nemusel ten motor vyberat z kufra. V tedy by som asi privital keby bolo nahradne koleso pod autom. :lol:
Ale musim poklopat, ze uz mam 5 rokov Espero a defekt som este nedostal... Este vzdy vozim povodnu pneumatiku KUMHO :D
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

PetrCBR píše:
RoSta píše:No to aj ja! Ale ak sa nemýlim, v Espere nie je dovolená dojazdovka? Alebo sa mýlim? Čo viem priamo od policajtov, keď ma kontrolovali, tak som sa opýtal, ako je to s rezervou, či musí byť zhodná so zvyškom na aute, to ako výrobca, typ, dezén. A odpoveď znela že musí mať dostatočne hlboký dezén, ale inak môže byť rozdielna. Ale nie rozmery, to mi nepotvrdil. Tak ako to je. Ja pri mojom šťastí musím mať všetko podľa pravidiel...
No nejlepsi je kdyz jako rezervu mate celorocni. Sice to neni zadna slava, ale aspon se da pouzit i v zime (muj pripad). Pichnul jsem jednu zimni a ta celorocni mi prisla opravdu vhod. Hlavne at tam nemate gumu s danym smerem otacenim, protoze ji tak muzete dat jen na jednu stranu auta, ale co kdyz pichnete gumu na druhe strane ? :-)
Takže, celoročne vhodná tzv. celoročná pneumatika neexistuje, je to len pneumatika s množstvom kompromisov a vlastne nie je vhodná ani na leto, ani na zimu (ale ako rezerva ujde)... :D :D :D
Ja mám rezervu M+S, čiže vhodnú na zimu, dokonca smerovú... Vôbec neriešim, na ktorej strane dostanem defekt. Je to REZERVA, aj keď u mňa úplne nová Good Year Ultra grip (číslo asi 5), dlho som si ju neobzeral, ale viem a to som aj rád, že nemá ešte prejdený ani meter ;)
Smerová pneumatika, podľa odborníkov, má zaručené propagované vlastnosti len vtedy, ak sa namontuje v smere, na ktorý je NAVRHNUTÁ.
Nemôžeš ale nesprávnou montážou na vozidlo (nie disk) spôsobiť jej deštrukciu alebo niečo podobné, to som si istý! Pracoval som pre automobilový priemysel a tam sú iné bezpečnostné pravidlá.
Takže smerová nesmerová, je vhodná aj ako rezerva, ak nie je poškodená. V podstate je aj tak úplne iná, ako pneumatika na druhej strane nápravy a preto treba ísť čo najskôr do pneuservisu a nie premávať sa aj na rezerve, ako keby sa nič nedialo...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

ja mam zase uplne novu Hankook, vlastne, uz 1x pouzitu, ale defekt som mal od klinca, lebo som jazdil "na stavbu"
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Buďme rádi, že auta Daewoo mají rezervu v kufru. Měl jsem Peugeota 405 a tam je rezerva pod podlahou. Když jsem ji jednou potřeboval, byl jsem v gala, raději jsem dojel 5 km na prázdném zadním kole k pumpě, dofoukl a frčel do pneuservisu. Nechtěl jsem se válet na mokré silnici a mordovat se s kolem v držáku. To jsem měl šroub držící hák pohyblivý a rezervu v ochraném vaku. Šroub držící hák zarezne už po třech letech tak, že je nepohyblivý, rezerva po stejně dlouhé době vypadá jako z vraku. V Nubiře si rád vyložím kufr, pro tuto možnost vozím s sebou větší kus igelitu.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“