Palubní počítač namontován!!!!

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Musim sa branit, nereagoval som, ale tu temu som viackrat pozeral... Lenze- videl som palubovku z lanosa a ten pocitac by zrejme nepasoval a v lanosoch mate ine motory, takze boli by udaje z palubaka spravne?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No keby si bol vsetky tie linky co sme tam nahadzali kukol :lol: tak by si zistil, ze aj na Espero bratia zo ZSSR uz nieco maju :D
http://babelfish.altavista.com/babelfis ... OLDER%3d12
Obrázek

Daewoo Espero

the color modification of the screen of on-board computer - green
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

to som videl- to je ten, čo má Saša namontovaný, nie? Podľa toho čo on popisuje ma to až tak strašne nechytilo- tie lanosácke sa mi zdajú zaujímavejšie...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No prave s toho Sasa(oveho) popisu som nejaky zmeteny :D ze fakt teda neviem co tam ma... On to popisuje takym suchym dojmom, no ze mam palubak ide to nejako ale v pohode no.... :? mal a mam taky dojem :roll: preto je mozne, ze to ani teba nenatchlo.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Mám takový dojem,že můj popis funkce PP je vyčerpávající.Vzhledem k tomu,že mám auto s aut.převodovkou,tak některé údaje jsou jiné než u klasiky (při jízdě "bez plynu" neukazuje nulovou spotřebu,ale cca 2,5l okamžité spotř.na 100km).Je to ale zapřičiněno právě automatem.Jinak za ty peníze to je vyhovující palubák.Co jsem četl příspěvky nové,ohledně PP do Lanosu atp.,tak ty zobrazují asi víc údajů a jsou už v AJ.Myslím ale, že všechny PP made in USSR mají jeden velký nedostatek - neukazují dlouhodobou průměrnou spotřebu,ale jen okamžitou,ale právě vzhledem k ceně to je nedostatek přehlédnutelný.
Mám ho už namontován cca 4 měsíc, tak na případé dotazy rád zareaguju.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Saša píše:Mám takový dojem,že můj popis funkce PP je vyčerpávající.Vzhledem k tomu,že mám auto s aut.převodovkou,tak některé údaje jsou jiné než u klasiky (při jízdě "bez plynu" neukazuje nulovou spotřebu,ale cca 2,5l okamžité spotř.na 100km).Je to ale zapřičiněno právě automatem.Jinak za ty peníze to je vyhovující palubák.Co jsem četl příspěvky nové,ohledně PP do Lanosu atp.,tak ty zobrazují asi víc údajů a jsou už v AJ.Myslím ale, že všechny PP made in USSR mají jeden velký nedostatek - neukazují dlouhodobou průměrnou spotřebu,ale jen okamžitou,ale právě vzhledem k ceně to je nedostatek přehlédnutelný.
Mám ho už namontován cca 4 měsíc, tak na případé dotazy rád zareaguju.
Mal som malo info a teraz ked uz tie palubyky den co den sledujem a hlodam po ruskych sajtach tak uz co to viem.
Este sa vratim ku tomu tvojmu postrehu, ze neukazuje dlhodobu priemernu spotrebu. Aku ukazuje len priemernu a kolko by to malo ukazovat tu dlhodobu. Ja sa v tomto este len zorientovavam a nasavam info takze preto sa mozno pytam trocha od veci :oops: Dik
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Spotřebu mě ukazuje (a myslím že i ostatní PP) pouze okamžitou a to v l/100km nebo v l/hod. Nechápu proč je tam i ta spotřeba v l/hod. Ta okamžitá se chová tak, že třeba při rozjezdu je hodnota až na 30 - 40l/100km a při jízdě postupně klesá. Mění se s jkýmkoliv pohybem plynového pedálu. Pokud by to ukazovalo ten dlouhodobý průměr, tak by se hodnota měnila pouze minimálně vždy po nějaké době, jak by ji PP přepočítal.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
aramann

Příspěvek od aramann »

Saša píše:Spotřebu mě ukazuje (a myslím že i ostatní PP) pouze okamžitou a to v l/100km nebo v l/hod. Nechápu proč je tam i ta spotřeba v l/hod. Ta okamžitá se chová tak, že třeba při rozjezdu je hodnota až na 30 - 40l/100km a při jízdě postupně klesá. Mění se s jkýmkoliv pohybem plynového pedálu. Pokud by to ukazovalo ten dlouhodobý průměr, tak by se hodnota měnila pouze minimálně vždy po nějaké době, jak by ji PP přepočítal.
Tak zkuz nechat auto stát se zapnutým motorum na volnoběh. Pokud Ti PP funguje správně uvidíš hodnotu v l/hod.
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

To mě je celkem jasné od začátku,ale nevím k čemu je to dobré.Auto s chodem motoru na volnoběh běžně nenechávám stát delší dobu a myslím si, že tato hodnota je pro výpočet celkové spotřeby zcela zanedbatelná.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

U vysokozdvižných vozíků, bagrů, rypadel, jeřábů, plůošin a podobných strojů se udává spotřeba v l/hod, protože je to z hlediska provozu více vypovídající. Proč to ale počítat u osobáku, tak to taky netuším ...
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Tak do teď jsem si myslel,že Espero je vcelku velice povedené osobní auto a ono zatím bagr, buldozer ............
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Ale kdeby bagr ;). Co si tak vsimam v autech, ktera maji pocitac primo z vyroby, tak mi prijde docela normalni, ze kdyz auto jede, ukazuje se okamzita spotreba v l/100km a kdyz stoji, tak se to prepne na l/h.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak to je asi kus od kusu. Moje služební soukromá oktávka při zastavení ukazuje stále l/100km a pokud je navolená průměrná spotřeba, tak se nehýbe a pokud okamžitá, tak to ukazuje nulu.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Je to asi ruzny, v Toyto Yaris r.v. 2000 taky zustane na l/100km, ale ukazuje misto cisla --. Touareg, kdyz stoji, se prepne na l/h, Accord taky. Takze asi jak kde.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“