svítí airbagy a nejde houkačka

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

svítí airbagy a nejde houkačka

Příspěvek od Pavel Beneš »

je to jen něco v kontaktech na volantu nebo to jistí servis a pálka z účtu. Kdo měl takový problém, ať mi ho finančně vymluví, dík.

Černá Nubira Wagon SX 1998
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: svítí airbagy a nejde houkačka

Příspěvek od Richard »

Pavel Beneš píše:je to jen něco v kontaktech na volantu nebo to jistí servis a pálka z účtu. Kdo měl takový problém, ať mi ho finančně vymluví, dík.

Černá Nubira Wagon SX 1998
Těžko ti poradím, nevím jak zdatný jseš v samoopravování, ale mrkni na servisní manuály a do té Polské knihy v sekci Nubira, a snad se Pertm nebo Palikx ozve s praktickými poznatky - držím palce :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

sundej airbag a podivej se na ty kontakty :?
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí airbagy a nejde houkačka

Příspěvek od Mr.Problem »

Richard píše:
Pavel Beneš píše:je to jen něco v kontaktech na volantu nebo to jistí servis a pálka z účtu. Kdo měl takový problém, ať mi ho finančně vymluví, dík.

Černá Nubira Wagon SX 1998
Těžko ti poradím, nevím jak zdatný jseš v samoopravování, ale mrkni na servisní manuály a do té Polské knihy v sekci Nubira, a snad se Pertm nebo Palikx ozve s praktickými poznatky - držím palce :lol:
Kdo z Vás tady dělá trochu do elektriky v Nubiře 98 ?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: svítí airbagy a nejde houkačka

Příspěvek od Richard »

[quote Kdo z Vás tady dělá trochu do elektriky v Nubiře 98 ?[/quote]

No abych řekl pravdu snažím se elektrice v Nubiře vyhnout, a nedráždit hada bosou nohou :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Můj seviceman mi dal 200,- Kč za to, že prolezl mojí matky elektriku v xsaře, ale hlavně za přání, abych mu to tam už nevozil. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

A podivejme zmena :idea: , ja vzdycky vozim penize servismanovi :!: , jestli ja nedelam neco spatne :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

To o to tam šlo týden a my předtím na nějaké zábavě něco propili a já mu řekl, že to je záloha ...


... a on to vzal doslova ... :lol: ;) ;)
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak jsem byl v servisu a ZADARMO mě napíchli auto na diagnostiku.
Poznatky pro ostatní: Řídící jednotka (mozek) stojí kolem 11000 na duala, 8000 na 1 airbag. Prohlídl, zkusil vymazat z paměti a nic. Když jsem mu řekl o nefunkční houkačce a že jsem měřil pojistku, do které proud jde a relé po sepnutí houkačky nespíná, byl doma. S největší pravděpodobností by to měla být cívka airbagu. Ta sranda stojí od 1400 do 2500 a výměnu prý zvládnu ... ale (rada vždy potěší)

ta cívka airbagu (pokud se blbě nasadí) tak se zpřetrhají kontakty a pak se rozsvítí pytel a nejde houkačka. Oprava (rozebrat, sletovat dané místo, odizolovat!!!, a smontovat) a je to ZADARMO!!!

RADA PRO NĚKOHO SE STEJNÝM PROBLÉMEM

nejdřív si zpočítejte počet otáček volantu od rejdů a pak namotejte cívku s půl otáčkou navíc, ať se to zas neroztrhne. Pak stačí nechat vymazat zavadu a tadáááá!! Takhle mi to aspoň řel, tak snad to k něčemu bude...

zdravím vše....
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí airbagy a nejde houkačka

Příspěvek od Mr.Problem »

Richard píše:[quote Kdo z Vás tady dělá trochu do elektriky v Nubiře 98 ?
No abych řekl pravdu snažím se elektrice v Nubiře vyhnout, a nedráždit hada bosou nohou :lol: :lol: :lol:[/quote]

Takže to znamená, že asi tu opravu nechám být :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Pavel Beneš píše:tak jsem byl v servisu a ZADARMO mě napíchli auto na diagnostiku.
Poznatky pro ostatní: Řídící jednotka (mozek) stojí kolem 11000 na duala, 8000 na 1 airbag. Prohlídl, zkusil vymazat z paměti a nic. Když jsem mu řekl o nefunkční houkačce a že jsem měřil pojistku, do které proud jde a relé po sepnutí houkačky nespíná, byl doma. S největší pravděpodobností by to měla být cívka airbagu. Ta sranda stojí od 1400 do 2500 a výměnu prý zvládnu ... ale (rada vždy potěší)

ta cívka airbagu (pokud se blbě nasadí) tak se zpřetrhají kontakty a pak se rozsvítí pytel a nejde houkačka. Oprava (rozebrat, sletovat dané místo, odizolovat!!!, a smontovat) a je to ZADARMO!!!

RADA PRO NĚKOHO SE STEJNÝM PROBLÉMEM

nejdřív si zpočítejte počet otáček volantu od rejdů a pak namotejte cívku s půl otáčkou navíc, ať se to zas neroztrhne. Pak stačí nechat vymazat zavadu a tadáááá!! Takhle mi to aspoň řel, tak snad to k něčemu bude...

zdravím vše....
Tak opravovat cívku airbegu bych si teda netroufnul když koupíš novou je zaaretovaná ve střední poloze rovnou k montáži na volant v rovném směru . Jinak volant bez stahováku asi nesundáš ještě se mi to nikdy nepovedlo když sem byl línej si pro něj dojít stejně sem musel ;)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“