Chiptuning od ACH

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Habron píše:
Krtek píše:třeba neúměrně dlouhá doba vstřiku způsobí že palivo shoří až na pístu a vypálí do něj díru !
Jeden můj kamarád si takhle nechal čipnou felišu. A pak když odrovnal motor, tak v servisu zjistili, že ten čiper jen prodloužil dobu vstřiku ... a stalo se přesně to, co popisuje krtek - propekl píst a ty zbývající byly taky už hodně špatný = nový motor
Kvuli znicenym pistum novej motor? WOW :shock:
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Ono to bylo teda trošku jinak a já to teda uvedu na pravou míru. Ten píst, co se propálil, tak nějak poškodil i vnitřek válce, i když ne moc, ale on raději, než by nechal dělat repasi motoru, tak někde sehnal jinej.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

shaman píše:vedle nejakej kluk psal zkusenosti s chiptuningem na nexii, tak si to najděte. Je to dost zajímavé a stálo ho to motor...
Nie nejakej kluk Shamane,ale ja. Kazdemu radim ako len najlepsie viem. Ja som vtedy pred chipovanim na nikoho nedal a absolvoval som to. Teraz mam motor po GO a zatial som spokojny. A Ivan z Brna,ktory odo mna kupil chipovanu RJ si ju nevie vynachvalit. Vraj sa mu aj znizila spotreba...
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Krtek píše:třeba neúměrně dlouhá doba vstřiku způsobí že palivo shoří až na pístu a vypálí do něj díru !
Presne o tomto to bude. Ja som servisu tiez tvrdil,ze nikdy som zvyseny vykon nevyuzil,ale ich protiargumenty boli jasne - dlhsi vstrek,bohatsia zmes atd. Prepaleny piest,znicene kruzky a pod. Tak ci tak,keby sa mi to bolo stalo bez chipu,servis by si zasa len nasiel nejaky svoj dovod a udajnu pricinu.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Habron píše:Ono to bylo teda trošku jinak a já to teda uvedu na pravou míru. Ten píst, co se propálil, tak nějak poškodil i vnitřek válce, i když ne moc, ale on raději, než by nechal dělat repasi motoru, tak někde sehnal jinej.
Tak to potom jo... :D Nejspis se mu asi rozstipal pist a vydrel valec ;)
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Robert píše:Kliku, vacku, ojnice bych jeste pochopil, ale nevim, jakej vliv to ma na spojku a na poloosy.
Tak nejdriv tyto casti - tvrdim, ze autorizovany servis mi to cipne maximalne o tolik, o kolik vi, ze to snese nejen motor, ale i souvisejici soucasti - ale zrovna tohle bych cekal, ze je ti jasny.

Ad profesionalove, kteri to umi - potom to ale nedelaj za dva tisice, jak tvrdis, ona diagnostika neco stoji, software neco stoji, testy neco stoji, ... cili nekde je chyba, nevim, co k tomu dodat.

"Znackovy" znamena co - u mne je to nekdo, kdo je autorizovany od vyrobce - potom ano, jenze tady budou levnejsi jen ti, co cipujou feliny, protoze tech je hafo-

Prusvih je prave ten "odhad" - oni to nevedi, tudiz zkousi - u aut, kde se toho dela spousta to posere jen opravdovy diletant - viz feliny. Ale u aut, u kterych se to bezne nedela, to muze posrat leckdo - matiz imho rozhodne neni nejvic cipovany vozidlo. Ja bych sel jedine do servisu, kde budu mit overeny dukaz z brzdy prave na matize - ne, ze to delali na osmistovce tam, na litru tady, nezajem - chci videt matize, brzdu ...

Jinak, abych to uzavrel - je mi jedno, kde si to kdo kde necha cipnout, nikdy, ale kamosovi nedoporucim "cip za dva", kdyz tusim to nedozirny moznosti ;)
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Pokud mas pocit, ze co je drahy, to je dobry, tak ses asi milionar... :lol:

Nerikam, ze neni vyhoda jit rovnou do autoriz. servisu, >>ALE<< hned bych neodsuzoval vsechny ostatni servisy zabyvajici se touto technikou ;)
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Já to pochopil opačně, co je nejlevnější, to stojí za prd, což v 90% odpovídá realitě
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

nesouhlas :roll:
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

nesouhlas
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

samozrejme tim nemyslim Matize :lol:

ale ne nadarmo se rika "nejsem tak bohaty, abych mohl kupovat levne veci"
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Jak tu uz Jakub hovoril.....
....stacilo by mi keby mi ta firma dokazala, ze ma skusenosti aj s Matizmi
a nejaky ten graf z brzdy a ze zakaznici este ziju a su spokojny,
tak potom v pohode by som to bral aj za liter. :lol:

Zase neni vzdy pravda ze co je drahe musi byt aj dobre
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

mrk píše:nesouhlas
Robert píše:nesouhlas :roll:
nesouhlas s cim (tedy u boba tusim, ale u mrk ne)

heledte se mne je to jedno, jak uz tady padlo - je-li dukaz, ze to delali a maji atestaci ci cokoliv z mateze, ... nevidim problem pokud ji nemaji, pak pujdu k tomu, komu to mohu otlouct o hlavu

k cene a vztahu levne jestli se rovna kvalitni

ono je levne a levne - ja chip za 7tisic povazuji levny, cip za 2tisice povazuji za podezrele levny, zvlast, pokud by se melo jednat o chip otestovany a provereny/overeny

nicmene je to asi takto - kdo jste za to auto zaplatil stovku a mate sanci si za desitku poridit motor - tak do toho jdete - kdo ma auto v zaruce a vi, ze novy motor bude stat desitky tisic se asi rozhodne jinak

ja kdyz budu kupovat pocitac na hrani, koupim ho kdekoli - autocont, mironet, ... kdyz na praci, pujdu si pro dell, hp ev. asus - stejny je to u aut, kdo chce aby mu vydrzelo, zaplati, komu je to jedno (to nemyslim zle, ale proste jsou lidi, co to za rok, dva roky strelej a je jim to jedno) bude kupovat podle ceny

opakuji cip na felicii bude levnejsi (ackoli za kvalitni si taky zaplatite), protoze je to rozsireny, jsou data, software a zarizeni

jetli nekdo veri v kvalitni ocipovani matize za dva tisice, tak mu timto posilam pusu na dobrou noc, bude pet, tak uz je cas jit spat ...
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

zabijec píše:Já to pochopil opačně, co je nejlevnější, to stojí za prd, což v 90% odpovídá realitě
presne tak, je mi fakt lito, ale je to tak, jsou vyjimky potvrzujici pravidlo, ale todle nebude ono - jedna vec je, odecist cenu "znacky", ktera produkt casto prodrazi o 20-30%, ale druha vec je pomer ceny 1:10 a myslet si, ze kvalita je shodna - zafunguji proste pocty, nerikam, ze nekomu ta horsi kvalita nebude vyhovovat - pravdepodobne se hodne lidi najde, ale ... nic, koncim, "viva chip za dva"
Radim
Příspěvky: 60
Registrován: úte srp 31, 2004 12:09
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Radim »

tady se to rozjelo, já mám na to názor že kdo si to chce nechat přečipovat ať si to přečipuje je to jeho věc.

není mi jasné, když se mění jen software v ŘJ proč se tomu říká přečipování když je tam furt stejný čip? nebo se mění celý čip?
pokud se mění jen software tak je to pěkně drahý
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“