Espero a hrdza ?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Espero a hrdza ?

Příspěvek od ppp »

Som v pociatocnom stadiu zhananie espera, ked som nim este nadseny, ale po tom co som videl jedno u sukromnej osoby a dalsie v autobazare, tak sa pomaly dostavam do stadia stredneho a to vytriezvenia z esper.
Je to skutocne velky problem u esper s hrdzou, alebo ako to je?
TO ze su hrdzave zahyby plechu na dverach je to posledne co ma zaujima, ale aby mali hrdzave drziaky naprav, zadnu napravu skvrnitejsiu nez tiger kozuch a hlavne hrdzave prahy zospodu a odlupujuci sa "plastizol" zo spodku, tak to sa mi uz nepaci.
TO u sukromnika malo dokonca na 30cm prah odhrdaveny ako keby ho odrezal priamociarou pilkou.

AKo je to na vasich esperach? Bojujete s hrdzou, kaslete na nu, alebo s nou problemy nemate? Nemyslim tym nablyskany lak, ale podlahu a nosne prvky.
Reklama
 

phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Espero a hrdza ?

Příspěvek od phalanx »

neviem, ale 8 rocne espero malo hrdzave akurat tie spodne hrany dvery, ale mozno to je tym ze hned po kupe bol cely spodok nastriekany nejakym ciernym sajrajtom :-)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Samozrejme, u kazdeho auta je treba osetrit spodek a dutiny, zvlast, kdyz vite, ze ho budete mit delsi dobu, vim, ze u noveho auta spousta lidi krouti hlavou, ze je to zbytecne, ale casem se to najde, a pak uz je pozde drbat cely spodek, ne ze by to neslo, ale je to zatracene hnusna prace a jak je znamo, kdyz je jednou neco rezaveho, nikdy uz na tom nic nedrzi tak jako na cistem podkladu, stci pak zase kamen a rez pokracuje i pod tim naterem, proto radim, vyplati se ty 2-3 tisice investovat, s vyhledem do budoucna ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

PRESNE AKO PISAL Akri,je nutne sa o to aj trochu starat
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

Příspěvek od Andy »

Ja mam teda dost stare espero 95/96 a hrdzave okrem tych spominanych dveri nebolo ani neni nic ;) A aj tie dvere mi za par penazi opravili
ESPERO 1,5 DOHC16V, elektrony 6.5x15+BFGoodrich 195/50 R15, podvozok WEITEC+SACHS, vrtane kotuce QH, sportovy vyfuk, sportove pedale a cely interier ladeny do modro-ciernej, modre podsvietenie pristrojov, hudba SONY+SINUS LIVE...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tak ja pokracujem v hladani.
Akurat neviete mi poradit, ako sa dostat nejako lahko a rychlo pod koberce aby som videl, ci nie je hrdzava podlaha? Smatral som pod kobercom vpredu pod palkubovkou a vsade bolo akurat kopu odhlucnovacej peny, v strede bolo pod kobercom tiez nieco a na prahoch to pevne drzali umelohmotne kryty.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

goror píše:PRESNE AKO PISAL Akri,je nutne sa o to aj trochu starat
jo jo, neni treba to delat kazdy rok, to je nesmysl, ale treba jednou za tri roky je to rozumny :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

tak pod kobercom to urcite nechyta hrdzu,ved si pozri od spodu ako je to hrubo nastriekane takym elastickym sajrajtom
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Myslel som zvnutra, od vlhkosti. Ak dotycnemu zateka tak bude podlaha urcite vyhnita zvnutra. Lenze som sa k podlahe nedostal pre same koberce a vyplne.
Inac ten origo sajrajt zospodu vyzera presne ako plastizol na skodovkach az feliciach. No a na ten co som obzeral sa aj tak pekne odlupoval a pod nim bolo nieco cervene a zakladovka to nebola :).
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“