Leganza- rozmer reproduktorov

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Klackis
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 20, 2013 08:23

Leganza- rozmer reproduktorov

Příspěvek od Klackis »

Nazdar chcem vymenit repraky v dverach a zadne v kufri...viete mi povedat rozmery popripade odporucit konkretne repraky s kt. mate skusenosti? :)

dikes
Reklama
 

Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza- rozmer reproduktorov

Příspěvek od _Mailo_ »

Vitaj :PP:
Najlepšie je tam vymeniť origo reprá za origo. Dajú sa zohnať na czdrafel, aspoň tie zadné. Pretože tie výšky, ak Ti hrajú, majú ladený kond tak, aby boli v súhre tích reprákov dolu vo dverách.
Avšak na Tvoj dotaz - vzadu sú 6 x 9" oválne. Ja som tam dal JVC reproduktory, kt. nové stáli cca. 70 € a hrá to vynikajúco. Majú poriadny magnet a preto aj tvrdý bas. V celom spektre hrajú krásne.
Vpredu sú myslím ( :!: ) 16 cm. Ja moju smolu som tam osadil reprá zo Superbu, kt. mi kamarát vytiahol z nejakého vybúraného auta, no výsledok je totálne zlý. Asi po týždni sa mi roztrhol gumový záves a súlad s výškami je hrozný . Basy ako keď hodíš hovno o stan, stredy to nehrá a výšky robil vrch.
Takže popozeraj po nejakých Blaupunktoch, poprípade JVC, Panasonic, Pioneer a pod. Dobré skúsenosti mám aj s repro Hertz.
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Klackis
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 20, 2013 08:23

Re: Leganza- rozmer reproduktorov

Příspěvek od Klackis »

_Mailo_ píše:Vitaj :PP:
Najlepšie je tam vymeniť origo reprá za origo. Dajú sa zohnať na czdrafel, aspoň tie zadné. Pretože tie výšky, ak Ti hrajú, majú ladený kond tak, aby boli v súhre tích reprákov dolu vo dverách.
Avšak na Tvoj dotaz - vzadu sú 6 x 9" oválne. Ja som tam dal JVC reproduktory, kt. nové stáli cca. 70 € a hrá to vynikajúco. Majú poriadny magnet a preto aj tvrdý bas. V celom spektre hrajú krásne.
Vpredu sú myslím ( :!: ) 16 cm. Ja moju smolu som tam osadil reprá zo Superbu, kt. mi kamarát vytiahol z nejakého vybúraného auta, no výsledok je totálne zlý. Asi po týždni sa mi roztrhol gumový záves a súlad s výškami je hrozný . Basy ako keď hodíš hovno o stan, stredy to nehrá a výšky robil vrch.
Takže popozeraj po nejakých Blaupunktoch, poprípade JVC, Panasonic, Pioneer a pod. Dobré skúsenosti mám aj s repro Hertz.
Dakujem za rady no origo repro tam davat urcite nechcem...chcem tam dat nieco lepsie- kvalitnejsie :) cize ak budem davat tak idealne uz toho isteho vyrobcu popripade aj seriu reprakov dat do zadu aj do dveri jo? :)
Tie blaupunkt sa mi zdali byt dobre celkom...zase diskoteku tam robit nebudem ale chcem peknu kvalitnu cistu hudbu :)
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza- rozmer reproduktorov

Příspěvek od _Mailo_ »

Áno, najlepšie je dať sériovku (najlepšie aj rádio 1 značky). Ale pokaiľ chceš fakt kvalitu, skús si trochu priplatiť, inak toho budeš ľutovať. Veľa výrobcov je komerčných, tzn., že vyrábajú skutočne výborné reprá, ale vyrábajú aj tie naprosté shity za účelom zisku. Obzvlášť pozor pri Blaupunktoch, je to DE politika, tam to presadzujú najviac.
Ale ak by som Ti mohol poradiť, skús predsa pouvažovať nad tými origo reprákmi. Na Nexií som vymieňal predky aj zadky za originály a mal som tam ešte aj origo rádio. To bol zvuk čosi nádhera. Vtedy Daewoo spolupracovalo s japonskou Aiwou a vedeli urobiť kvalitu.
Leganza je limuzína a tak hľadeli aj na kvalitu zvuku :o) . Pokaiľ tam máš origo rádio, nemáš čo stratiť. A ak sa bojíš výdrže, tie nové reprá Ti vydržia tak max. 4 roky, ak tomu nebudeš kúriť. Bol som milo prekvapený, ako dokážu hrať dotrhané origáče z výroby oproti tým predným, čo som tam dal zo 4 r. Superbu :D
Zlom väz -i
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Leganza- rozmer reproduktorov

Příspěvek od Slam »

Pro ty, kteří by (jako já) měnili origo za origo, drobné upozornění, že jsou rozdílné pro novější a starší Leganzy (týká se to předních i zadních!). Dále jsou také jiné stahovačky oken ve dveřích. -P Nechápu, proč zrovna tohle Daewoo "vylepšovalo". :roll: Nevím, čím přesně se to liší, ale starší provedení předních má na první pohled navíc plastový rámeček nalepený zepředu okolo repráku a zadní tam pasuje i starý, ale musely se přepájet vývody. :?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“