Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Chlapi zdar před chvili jsem dorazil z práce a ráno jsem škrábal skla čili bylo pod nulou projel jsem to cca 15 km takže se to ohřálo dle teploměru dobře ale po příjezdu domů jsem videl jemný dým z výfuku tak jsem to protůroval a vyvalil se z výfuku velký oblak bílého dýmu...

Mám se nečeho obávat ? Nebo to je normální jev za tohohle počasí ? Chladicí kapalina neubývá a olej nepřibývá ... Nevím jestli to nemohlo být tim, že jsem na cestě z práce natankoval na shellce ten Nitro pro pročištění palivové soustavy a trysek ...

Díky za info
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Mikeš »

Neřeš to.V tomhle počasí je to normální stav.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Jsem si to myslel, ale jeste jsem si vsiml ze po jizde mi kapne par kapiček z vyfuku něčeho čuchal jsem k tomu ale benzin to neni vypadá to jako skondenzovaná voda bez zápachu ničeho :-)
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Skodovak »

Dokud nenajedu alespon 20km po statovce (90km/h), tak taky vidim v zrcatku oblaka bileho koure. Jak se ohreje i vyfuk, uz je vse ok ;-)
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Aha aha tak to jsi mě uklidnil :-) Já už to viděl černě s novým těsněním pod hlavu atd. :-) Ale ok když je to normální jev tak je to OK když bylo tepleji tak to nehulilo pravda :-)
Uvidíme jak se bude chtít startovat autíčku v -20°C třeba až to přijde :-) kdyby byl problém tak mám v záloze starší baterku z meho druhého auta 85Ah :-) kterou bych v případě problému vzal sebou do kufru :-) Ale ot is myslim nehrozí motor je vpoho a ma velmi malý komprs čili ta 35Ah baterka je akorát pro ten motůrek :-)
Obdivuju strašně tichost toho motoru :-)
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Mikeš »

Při mínus dvaceti klesne kapacita baterie na polovinu.Když k tomu přičteš ztuhlý olej,tak je to buď a nebo :D
Ještě,že letos taková kosa asi nehrozí :D,ta moje kroutí už devátou sezónu -i
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Naštěstí auto má 50kilo i s plnou nádrží tak půjde vždycky roztlačit :-D

Jinak v létě se chystám na zakrytí spodku motoru hliníkovým plechem :-) Teď jse mi do toho nechce kvůli zimy.. Garáž mám ale v létě si zvednu auto metr nad zem a hned se me bude lépe dělat :-) Natřu podvozek prahy a bude připraveno na dlaší zimu at vydrží aspon ty čtyři roky :-)
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Mikeš »

Nezapomeň na dutiny.Dneska lituji toho,že jsem to sem tam neprostřík.Prahy už jsou na kašu :cry:
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Cau cau na dutiny pak mrknu :-) Snad to bude v chytre přiručce na matiza kde jsou díry pro hadičku :-) Jinak doufám, že sníh spadne pač nemám zimní kola :-D
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Chlapi tka před chvili mě zamrazilo....

Přidu do auta startuju a jen točí a točí a točí nic víc ...... tak jsem vytáhl moji byvalou baterku z druhého auta co mam bokem ta ma 80Ah asi a skousim a nic... No tak jsem rozebral víčko rozdělovače.. a kotva co se otáčí a rozděluje jiskru byla mirně zaoxidovaná tak sem technickým benzinem pročistil jak kontakty tak kotvu tak uhlík co jde s indučky. A pořád nic... tak přišel tatík a skoušeli jsme jiskru svíček... první OK druhá taky a uni ot začlo škytat..Tatik začal šlapat na plyn... tak skoušime třetí a tatík desetkrat behem točení motorem šlápl na plyn...A vualaa chytlo to ....

Mám to brát jako normální u tohodle auta ze za mrazu spadne benzin nebo jak ? Auto stálo od pondělních 8 ráno a dneska ve stredu v 15:00 mělo tenhle problém :-)

Díky za info .... Trošku jsem se vylekal... Potom co to chytlo jsem uejl 16km a mezitim dvakrát startoval a starty bylo vpořádku ... Hned napoprvé...

Jo a nemáte odkaz někdo na ten kryt pod motor ? Pač sem projel kaluží a altik prestal dobíjet na 5 vterin a pak se zas rozjel... Vim to pač mam měřič dobijeni na palubovce...

Díky....
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Viper54 »

Matiz 0,8 (2003)
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Čauky,

zkus kabely od rozdělovače a cívky, dost častý problém u Mateza. Já mám kabely nasunutý v něčem jako husí krk nějáká vychytávka z Německa odkud autí pochází.
Pokud jsi do benzínu nalil nějakou sračku na vyčištění vstřiků ,tak to taky dělá a potom ještě zanesený palivový filtr.

A nakonec zkondenzovaná voda v rozdělovačí a jeho elektronice, vyušit horkovzduškou.
Tož napiš jak jsi dopadl. -i
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Kabely od rozdělovače a cívky jsem vytáhl pročistil kontakty dokonce jsem měl i rozdělovač venku a vnitřek sem vypucoval technickým benzínem pro zichr pač nebyl vůbec vlhký žádný náznak ani.... A pak to chytlo kdyz pri startování se mačkalo po plynu...

A na pročištění trysek atd. sem tam jen natankoval ten benzín z Shellky ten nitro právě.... Palivový filtr nemám tucha no... je ot lsožité vyměňit ? V příručce jsem četl něco o tom jak odtlakovat soustavu atd... a filtr je asi pdo autem ze ? Brrr v tom hnusu lézt pod auto se mi moc nechce sakryš :-D
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Kabely často probíjí. Mívají narušenou izolací, a při vlhkosti prostě nenastartuješ.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Aha aha :-) ja prave skousel u každého jiskru a ta šla na svíci vpoho... Tak myslim ze kabely sou OK... A dával jsem to za vinu benzínu spadlému ....
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“