Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od prcek1 »

máte to někdo?
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od rudla »

Měl jsem to na Tacumě 10 let, ale při výměně nádrže mi navrtali díru do nárazníku.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od Hanzy »

Proc ti to ti trotli vyvrtali do narazniku?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od rudla »

Protože machanik říkal, že to tam bylo zarezlé a že by to dalo hodně práce tak to vyřešil po svém.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od Hanzy »

No byl zdechly...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od prcek1 »

rudla píše:Měl jsem to na Tacumě 10 let, ale při výměně nádrže mi navrtali díru do nárazníku.
A tu původní přípojku Ti tam nechali? Nebo aspoň díru po ní? Šlo by nějak zjistit jak to tak bylo udělaný?
Já to mám klasicky v nárazníku, teď ho budu po bouračce měnit, tak jsem se toho chtěl zbavit.

Mě totiž jak původní montážník, tak teď i jiná firma tvrdí, že je tam málo místa a že tu trubku není kudy vytáhnout. Nebo že by se museli provrtat dovnitř auta za plastový panel na boku kufru, ale to by šroubovaný spoj mezi trubkou a plnícím hrdlem byl uvnitř auta, což se prý zase nesmí. Ale pořád se mi to nezdá, proč by ta plynová trubka nemohla kopírovat benzínovou trubku od hrdla do nádrže, ta přece taky vnitřkem auta nevede a kolem benzínového hrdla je místa i plechu relativně dost.
No, zkusim rozebrat plasty a plechy v podběhu a ještě to zkouknout.

Nebo pokud je tu nějaký LPG montážník (Praha a okolí) co by to uměl udělat, rád zaplatím...
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od Petr S. »

prcek1 píše:
rudla píše:Měl jsem to na Tacumě 10 let, ale při výměně nádrže mi navrtali díru do nárazníku.
A tu původní přípojku Ti tam nechali? Nebo aspoň díru po ní? Šlo by nějak zjistit jak to tak bylo udělaný?
Já to mám klasicky v nárazníku, teď ho budu po bouračce měnit, tak jsem se toho chtěl zbavit.

Mě totiž jak původní montážník, tak teď i jiná firma tvrdí, že je tam málo místa a že tu trubku není kudy vytáhnout. Nebo že by se museli provrtat dovnitř auta za plastový panel na boku kufru, ale to by šroubovaný spoj mezi trubkou a plnícím hrdlem byl uvnitř auta, což se prý zase nesmí. Ale pořád se mi to nezdá, proč by ta plynová trubka nemohla kopírovat benzínovou trubku od hrdla do nádrže, ta přece taky vnitřkem auta nevede a kolem benzínového hrdla je místa i plechu relativně dost.
No, zkusim rozebrat plasty a plechy v podběhu a ještě to zkouknout.

Nebo pokud je tu nějaký LPG montážník (Praha a okolí) co by to uměl udělat, rád zaplatím...
Zajed si k Autogas Coubal,nebo Neptun Harfa,tam ti to udelaji bez problemu.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od prcek1 »

Petr S. píše:
prcek1 píše: Mě totiž jak původní montážník, tak teď i jiná firma tvrdí, že je tam málo místa a že tu trubku není kudy vytáhnout. Nebo že by se museli provrtat dovnitř auta za plastový panel na boku kufru, ale to by šroubovaný spoj mezi trubkou a plnícím hrdlem byl uvnitř auta, což se prý zase nesmí .
Zajed si k Autogas Coubal,nebo Neptun Harfa,tam ti to udelaji bez problemu.
Na Harfě jsem byl, Tacumu tam nikdy předtím neviděli a po chvíli zkoumání a bádání mi řekli výše citované. Leda že by to vzali na dílnu, odstrojili podběh a plasty v kufru a pak by se snad vidělo víc.

Proto sháním jestli to někdo má, aby měl potvrzeno že to vůbec jde, případně inspiraci jak by to šlo udělat.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od seky »

Na Tacumu to ide spraviť.Plnenie mám pri benzinovom veku.Akurát keď tankujem LPG musím odšrubovať zátku benzínu aby tam vošla redukcia na LPG. Mám to tak už 4 roky a nič tam nekoroduje. Trubka je ťahana okolo benzínových pod tym krytom v blatníku.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od rudla »

Já to tam mám pořád, ale není to funkční.Když jsem dával redukci tak jsem nemusel vyndávat víčko z benzinové nádrže. Po výměně nádrže mě přívod udělali do nárazníku. Vůbec mě o tom neinformovali,ale už jsem to pak neřešil. A navíc nová nádrž měla netěsnost a unikal z ní plyn. Takže mě dávali novou. To se stalo před dvěma roky a od té doby s LPG nemám žádný problém :D
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od prcek1 »

Tak už mám taky! :D
Děkuju moc Rudlovi a Sekymu za poslané fotky, ušetřilo mi to spoustu času když jsem mohl firmě rovnou tvrdit že to jít musí.
V Neptun Harfa se jim to stejně moc nelíbilo, prý není dobré aby byla zaroveň otevřená zátka benzínu, že by tam mohly klesat a hromadit se v nádrži výpary LPG co po tankování odfouknou. Nakonec řekli že to udělají, nechci křivdit, ale mám pocit že se jim do toho stejně moc nechtělo.
Mezitím jsem ještě našel firmu s krycím jménem Magic Acustic (ale přestavby dělají, http://www.lpgcng.cz), jednak jsem je měl víc při ruce a navíc tam se k tomu postavili stylem, že je tam málo místa, no nevadí, to je výzva, něco vymyslíme :D Rovnou taky zavrhli aby se musela otevírat i benzínová zátka (že by to byl vopruz) a vymysleli to tak, že plnění je vpravo dole od víčka (narozdíl od kolegů co to maj vlevo dole) a je pootočený tak, že se tam redukce krásně vejde i při našroubované benzínové zátce. Redukci mi dali prodlouženou, prý to bude pohodlnější a že to má větší páku nevadí, když je hrdlo uchycené v plechu.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od Petr S. »

prcek1 píše:
Petr S. píše:
prcek1 píše: Mě totiž jak původní montážník, tak teď i jiná firma tvrdí, že je tam málo místa a že tu trubku není kudy vytáhnout. Nebo že by se museli provrtat dovnitř auta za plastový panel na boku kufru, ale to by šroubovaný spoj mezi trubkou a plnícím hrdlem byl uvnitř auta, což se prý zase nesmí .
Zajed si k Autogas Coubal,nebo Neptun Harfa,tam ti to udelaji bez problemu.
Na Harfě jsem byl, Tacumu tam nikdy předtím neviděli a po chvíli zkoumání a bádání mi řekli výše citované. Leda že by to vzali na dílnu, odstrojili podběh a plasty v kufru a pak by se snad vidělo víc.

Proto sháním jestli to někdo má, aby měl potvrzeno že to vůbec jde, případně inspiraci jak by to šlo udělat.
Mě to Peha taky předělal do nárazníku,protože to bylo zarezlé jak svina.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od prcek1 »

A takhle to vypadá
Přílohy
IMG_20140111_133136.jpg
IMG_20140111_133125.jpg
IMG_20140111_133043.jpg
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Skryté plnění LPG (pod víčkem nádrže)

Příspěvek od rudla »

Super :!: -i
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“