matiz - rozvod

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz - rozvod

Příspěvek od Vazoun »

sada - rozvodu matiz.jpg
sada - rozvodu matiz.jpg (7.02 KiB) Zobrazeno 1571 x
Zdravim a jsem téhož doporučení ... u mého Matize byly rozvody dělány kompletní sadou - při 50.tkm
...................
Bývalý člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE II / 0.8 - r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2014
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: matiz - rozvod

Příspěvek od Skodovak »

Přesně jak píšou ostatní. Pokud si moje šedé buňky dobře pamatují, v příručce je napsáno "měnit po 90 000km". Takže pokud to minulý majitel nedělal, tak jsi na řadě. Vono je to sázka do loterie, teoreticky by to stávající vydržet mohly, to né že né, ale dám ti příklad který se stal mě osobně. Koupil jsem skútra, který je vybaven variátorem. V příručkách uvádí, že se řemen má měnit po 10 000km. Minulý majitel na to jaksi kašlal, a já zakončil plánovanou cestu z místa koupi domu (Česká Třebová-Kolín) zhruba uprostřed (Vysoké Mýto) s utrženým řemenem. Díky bohu se jen utrhl, a nic nerozbil, což se taky někdy stává (je to řemen trakční, pohánějící zadní kolo, nikoli rozvodový). Takže jsem mohl motor vytáčet do libovolných otáček, ale stroj se nehnul. Nakonec jsem domu musel v dodávce, pač byl svátek, a správný řemen ve VM nikde neměli (nebo měli, ale bylo zavřeno). Od té doby radši měním všechno, co se má, klidně dřív, než později. Přecijen utržení rozvoďáku je více-méně jistě doprovázeno nehezkým osudem motoru.
Další příklad, známá chtěla ušetřit, a když ji mechanik v servisu říkal, že na Laguně by už to chtělo novej rozvoďák, ale stálo to 1500kč (nebo nějak tak), mávla nad tím rukou, a za 3 týdny měla motor na GO, která stála 25 000kč. Hold kdo šetří na údržbě, ten pak platí za opravy.

Takže jsem se nějak rozepsal. Závěr? Vyměň ho radši ;)
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
andrejdudas
Příspěvky: 19
Registrován: sob dub 07, 2012 20:57
Bydliště: Veľký Krtíš (SK)

Re: matiz - rozvod

Příspěvek od andrejdudas »

Zdravím Vás páni. No tak som sa rozhodol vymeniť rozvody. Samozrejme som si na to netrúfol, tak mi ich robil sused. (Vodná pumpa, rozvodový remeň, napínacia kladka) Cena materiálu cca 60 EUR, cena práce 30 EUR. Prikladám aj foto. :D

Starý remeň
Obrázek
Nový remeň
Obrázek
Stará pumpa
Obrázek
Obrázek
Nová pumpa
Obrázek
Obrázek
Stará kladka
ObrázekObrázek
Obrázek
Nová kladka
Obrázek
No a samozrejme som vymenil aj klinový remeň.
Obrázek
Obrázek

No a v Rakúsku a v Taliansku sa rýchlosť veľmi nedodržuje tak toto je foto z dialnice. Moja priemerná rýchlosť bola cca 130-135 km/h a spotreba mi vyšla 5,3 l/100 km.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz - rozvod

Příspěvek od Vazoun »

Vazounek slavil jubileum.jpg
Vazounek slavil jubileum.jpg (47.69 KiB) Zobrazeno 1479 x
Gratulujeme ke kompletní renovaci rozvodů -i a ta spotřeba 5.3/100 - je kolegáčku " andrejdudas " při tolika najetých tkm ... perfektní :lol:
.................
Bývalý člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.o8 - r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2014
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“