Katalyzator

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Matwey
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 16, 2013 19:30

Re: Katalyzator

Příspěvek od Matwey »

ako komu, mne hej :)
Daewoo Nexia 1.5 16V 66kW 90 koní, Výbava: GLX (ABS, klíma, servo, airbag)
Citroen C5 2.2 HDi 98kW 136 koní, Výbava: Exclusive (Full okrem xenonov)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzator

Příspěvek od Ivan »

Matwey píše:ako komu, mne hej :)
To jsem si taky myslel, než jsem se svezl v rychlejším... Kvůli bezpečnosti bych si dnes nekoupil auto s výkonem pod 180 koní.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Matwey
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 16, 2013 19:30

Re: Katalyzator

Příspěvek od Matwey »

:) tak to je tiež pravda :) Ako išiel som aj na Subaru Impreza 160kW (moj sen mať raz imprezu :D ) a to bolo niečo :)
Daewoo Nexia 1.5 16V 66kW 90 koní, Výbava: GLX (ABS, klíma, servo, airbag)
Citroen C5 2.2 HDi 98kW 136 koní, Výbava: Exclusive (Full okrem xenonov)
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzator

Příspěvek od Ivan »

Matwey píše::) tak to je tiež pravda :) Ako išiel som aj na Subaru Impreza 160kW (moj sen mať raz imprezu :D ) a to bolo niečo :)
Tak nevrážej peníze do Nexie a šetři na Imprezu ;)
(to Ti radí ten, který to tak neudělal, ale nelituje toho)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Matwey
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 16, 2013 19:30

Re: Katalyzator

Příspěvek od Matwey »

Hej ja viem :) Nexiu chcem mať len tak decentne spravenú, inak budem šetriť na imprezu :)
Daewoo Nexia 1.5 16V 66kW 90 koní, Výbava: GLX (ABS, klíma, servo, airbag)
Citroen C5 2.2 HDi 98kW 136 koní, Výbava: Exclusive (Full okrem xenonov)
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzator

Příspěvek od Ivan »

Matwey píše:Hej ja viem :) Nexiu chcem mať len tak decentne spravenú, inak budem šetriť na imprezu :)
"Decentne spravenú" znamená, že do ní budeš investovat a to znamená, že později našetříš na Imprezu...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Matwey
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 16, 2013 19:30

Re: Katalyzator

Příspěvek od Matwey »

Ivan píše:
Matwey píše:Hej ja viem :) Nexiu chcem mať len tak decentne spravenú, inak budem šetriť na imprezu :)
"Decentne spravenú" znamená, že do ní budeš investovat a to znamená, že později našetříš na Imprezu...
Už je ako tak decentne spravená, ešte tam chcem max športove prahy a tie 15-ky pneu. Inak som spokojny :)
Daewoo Nexia 1.5 16V 66kW 90 koní, Výbava: GLX (ABS, klíma, servo, airbag)
Citroen C5 2.2 HDi 98kW 136 koní, Výbava: Exclusive (Full okrem xenonov)
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzator

Příspěvek od Ivan »

Matwey píše:
Ivan píše:
Matwey píše:Hej ja viem :) Nexiu chcem mať len tak decentne spravenú, inak budem šetriť na imprezu :)
"Decentne spravenú" znamená, že do ní budeš investovat a to znamená, že později našetříš na Imprezu...
Už je ako tak decentne spravená, ešte tam chcem max športove prahy a tie 15-ky pneu. Inak som spokojny :)
Jsou to Tvoje peníze a nic mi do toho není, ale asi se budu muset trochu rozepsat, aby ses probral. Kupovat prahy a 15" kola je úplná zbytečnost - vždyť to jsou další úplně zbytečné investice. Buď máš v kapse 350.000 Kč (14.000 euro) a uděláš si z Nexie něco podobného jako jsem měl já (tj. rychlé a kvalitně udělané auto, které mohlo v mnoha ohledech konkurovat moderním supersportům), nebo si za tyto peníze kup něco, co za to stojí (Ford Focus RS, Mitsubishi Lancer EVO, Subaru Impreza WRC, Mazda MPS, Nissan GTR aj.). Pokud tyto peníze k dispozici nemáš, tak šetři a za pár let si splň svůj sen, ale neutrácej v mezidobí za naprosté kraviny, jako např. za prahy a větší kola. Navíc, pořídíš-li si prahy, potom nebudeš moci auto zvedat standardním heverem a auto bude při pohledu z bohu vypadat blbě; pořídíš-li si kola 15", tak budeš muset kupovat dražší pneumatiky (15" jsou dražší než 14"), zvětšíš valivý odpor - tj. auto bude pomalejší a zvýšíš jeho spotřebu, budeš muset nechat ohnout lemy blatníků (možná to popraská a budeš muset ještě lakovat) a pokud nedodržíš obvod kola, tachometr Ti nebude ukazovat přesně - a toto jsou další vícenáklady, se kterými musíš počítat. A to ještě odhlížím od toho, že budeš-li účastníkem nehody na 15" kolech, které nebudou zapsány v TP, potom od pojišťovny neuvidíš ani korunu (euro) a budeš všechnu škodu platit ze své vlastní kapsy (a tím nemyslím jen škodu na Tvém autě, ale i škodu na cizím majetku a škodu na zdraví - a to mohou být i desítky milionů korun).

Nejsem Tvůj rodič ani opatrovník, tak to ber prosím jen jako přátelskou radu. Posledních 13 let jsem si s Nexií hodně užil (veteráni tohoto fora pamatují) a byl bych nerad, kdybys opakoval ty stejné hloupé chyby jako já a desítky ostatních.

Klidně se někdy zastav v Brně a můžeme to probrat osobně.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Matwey
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 16, 2013 19:30

Re: Katalyzator

Příspěvek od Matwey »

Dík za rady :) beriem to a máš aj pravdu. Impreza WRX STi je predsa len rozdiel ako nexia. :) No zatial nato nemám takže musím šetriť. Uvidíme čo bude :)
Daewoo Nexia 1.5 16V 66kW 90 koní, Výbava: GLX (ABS, klíma, servo, airbag)
Citroen C5 2.2 HDi 98kW 136 koní, Výbava: Exclusive (Full okrem xenonov)
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Katalyzator

Příspěvek od Bladzej »

Když už se tu řeší katalyzátor, nemáte někdo náhradní? Začalo mi v něm klepat...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Katalyzator

Příspěvek od Serpico »

...jo mám celkem zachovalý nic v něm neklepe, není uvolněné Bosal ale jinak hraniční na emisích mě řekl příště tě vyhodím, zepředu černý zezadu ještě šedý. Jinak v Horních Počernicích TYLL koupíš za pět peněz druhovýrobu i s přírubama jako na originálním, bez problémů jsem s ním prošel s krásnými hodnotami na emisích.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“