Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Ascona píše:
Jinak mám dotaz, jela jsem teď trasu OV-Brno a zpět a průměrná spotřeba byla 11,7. Taky vám tolik Orlík bral ze začátku? Jela jsem 160 km/h -200km/h.
200 km/hod, to je na zajeti slusne :D Ja se te spotrebe nedivim, to asi nebude jen na zacatku ale furt...na takovou rychlost ten motor pro tak tezke auto neni uplne delany... vidim okamzitou kdyz jedu vice nez 130 km/hod, to pak papa pekne...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ascona
Příspěvky: 26
Registrován: sob lis 17, 2012 19:52
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ascona »

luke1 píše:
Ascona píše:
Jinak mám dotaz, jela jsem teď trasu OV-Brno a zpět a průměrná spotřeba byla 11,7. Taky vám tolik Orlík bral ze začátku? Jela jsem 160 km/h -200km/h.
200 km/hod, to je na zajeti slusne :D Ja se te spotrebe nedivim, to asi nebude jen na zacatku ale furt...na takovou rychlost ten motor pro tak tezke auto neni uplne delany... vidim okamzitou kdyz jedu vice nez 130 km/hod, to pak papa pekne...

No to je taky otázka. V autosalónu nám říkali, že mu máme pěkně protáhnout pírka, ať se rozjezdí a není ten motor pak línej. A každý se ale kolem diví, že ho tak protáčím. Tak jak je to se zajížděním nového motoru? :idea:
Chevrolet Orlando r.v.2012, 1.8 104kW, LTZ, 17", béžová metalíza, LPG
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od smire666 »

Hlavne mu tie pierka šetriť, kým je studený :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jirkaaa »

Ascona píše:Zdravim ;) Tak uz mame Orlika doma. Mame doporuceno najezdit 3 tis. km na benzin a pak to muzem zacit prepinat na LPG. Tak snad se taky dostaneme na snovou spotrebu 8,6 -i
Zdravim, nam rekli v Plzni ze muzeme rovnou na plyn a jen ten prvni rok najezdit tak 3000 na benzin ale ze to spis stridat, tak nevim :|
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jirkaaa píše:
Ascona píše:Zdravim ;) Tak uz mame Orlika doma. Mame doporuceno najezdit 3 tis. km na benzin a pak to muzem zacit prepinat na LPG. Tak snad se taky dostaneme na snovou spotrebu 8,6 -i
Zdravim, nam rekli v Plzni ze muzeme rovnou na plyn a jen ten prvni rok najezdit tak 3000 na benzin ale ze to spis stridat, tak nevim :|
Já slyšel, že už je to dnes jedno, na plyn se může i s novým autem. Však už automobilky dnes nabízí nové auta rovnou přestavěné na LPG. Já a můj kámoš jsme tam zajeli po 500km. Zatím ok -i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Orlando Tour »

Zdravím
a potvrzuji předešlé. LPG netřeba se bát. Aktuálně najeto cca 2700 a od 500 na LPG. Teplotu přepínání jsem snížil na 27 a vše OK. Spotřeba aktuálně do 8,5 l LPG.Všem šťastné km bez nehod.
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Chci se zeptat majitelů LPG V Orlandu...

Taky Vám někdy svítí oranžová kontrolka CHECK? Díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Sice nemam Orlando, ale Evandu no kontrolka sa mi nerozsvieti. A ani na starom Espere sa nikdy okrem normalu nerozsvietila.
Diagnostika ti napovie.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:Chci se zeptat majitelů LPG V Orlandu...

Taky Vám někdy svítí oranžová kontrolka CHECK? Díky
Mě čas od času taky.. nevím proč, objeví se a zmizí :? Měl jsem i Škodu Fabii na LPG a tam mi čas od času taky vyskočila. Ale musím říct, že u Orlíka častěji... Že by něco špatně?
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Orlando Tour »

U Orlanda zatím nesvítí , 3400km, ale u Fabie a VW Caddy se rozsvítí a zhasíná často. U VW mám najeto přes 330 000 km na lpg a ze začátku jsem s obavami jezdil po každém rozsvícení na diagnostiku. Zde ti vymažou chyby a odjíždíš. Problémem jsou často velmi citlivá čidla . Takže po asi třetí návštěvě jsem to přestal řešit a většinou kontrolka zhasne sama nebo stačí odpojení baterie na pár minut. Pokud se po zapojení kontrolka nerozsvítí je vše OK. Více by měl vysvětlit váš LPG servis. Každopádně dejte vědět pokud někdy někdo měl problém s Lambda sondou kvůli LPG , což by měla signalizovat dlouhodobě svítící kontrolka.
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

Mně to dřív dělal EGR ventil než mi ho PalikX zaslepil. Od tý doby klid. jinak jsem byl 2-3x do roka na čištění a vymazání chyby na diagnostice.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
zdarecalda
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 19, 2012 12:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od zdarecalda »

jindrous píše:Chci se zeptat majitelů LPG V Orlandu...

Taky Vám někdy svítí oranžová kontrolka CHECK? Díky
9789 km ujeto na LPG a ani jednou. Kontaktuj montážní firmu, třeba je jenom něco špatně nastaveno.
Orlando LT+ předělaný na sporák, Eagle "malý" ve znaku vpředu a "velký" v uprostřed vzadu
Spark Fun
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

Zdravím všetkých.
Vo svojom Orlande mám namontované LPG už viac ako rok a najazdil som na ňom cez 68.000 km. Mám namontovaný systém Solaris bez domazávania.
Donedávna bolo všetko úplne v poriadku a nemohol som si to vynachváliť. Problém nastal asi pred mesiacom, kedy som začal pri jazde na plyn pociťovať silnejší úbytok výkonu a dosť nepravidelný chod motora. Na palubenej doske to vyzeralo ako na kolotoči, všetko možné svietilo a blikalo. Pri prepnutí na benzín sa všetko dalo do normálu. Tieto problémy som konzultoval aj v servise a aj u firmy, ktorá mi montovala LPG. Po nejakých diagnostikách a úpravách sa na chvíľu všetko upravilo do normálu.
Tento stav bol len chvíľkový a po krátkom čase som zažil úplný šok, keď motor stratil výkon úplne a išiel len na tri válce.
Pri kontrole v servise bolo zistené že sú poškodené všetky výfukové ventily a bola poškodená aj hlava ventilov. Tvrdenie servisu bolo také, že je to jednoznačne spôsobené plynom a, že určite by sa to nestalo keby som mal namontované domazávanie. V servise samozrejme neuznali reklamáciu a tak som nemalé peniaze za to musel cvakať sám. Pri montáži LPG som sa na to zvlášť informoval a bolo mi povedané, že uvedený motor toto domazávanie nepotrebuje. Na rovnakom princípe tato firma robila už aj prestavby iných aút ORLANDO A CRUZ - u všetkých doteraz bez problémov.
Pri mojom sondovaní som zistil, že napr. v Poľsku sa originál u dealera montujú systémy LPG bez domazávania, domazávanie je len na vyslovené želanie zákazníka. Taktiež zafira s rovnakým motorom je bez domazávania.

Viete mi niekto poskytnúť radu, alebo relevantnú reakciu ako postupovať ďalej voči predajcovi, prípadne u montážnej firmy LPG?
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Som prekvapeny, ze po tolkych km sa stala taka chyba.
Skus kontaktovat p. Hatiara http://www.brc.sk/, to je majitel firmy co montuju LPG vo Zvolene.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
celtikus
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 05, 2012 14:30

Orlando a LPG

Příspěvek od celtikus »

Jestli v tom chces mit jasno, kdo za poskozeni muze, budes si muset vzit znalce, ktery urci, zda jde o poruchu motoru zpusobenou vyrobni vadou nebo zpusobenou provozem na LPG. Pak muzes teprve zacit nejaky spor (prip. Soudni). Nevim vsak, jak mas sepsanou smlouvu s dodavatelem zarizeni LPG. Navic je tu ta moznost, ze to budou vsichni hazet na nekvalitni plyn, ktery jsi treba tankoval. Zkratka, bez znalecaku jsi v koncich. To je duvod nechat si montovat LPG primo u dodavatele auta.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“