matiz nejde nastartovat

Moderátor: Blue Lanos

carda
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 01, 2012 19:23

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od carda »

Zdravím všetkých matizkarov.Chcel by som sa spýtať. Mám problém aký tu už odznel. Štartujem, ale sviečky mi nedávajú iskru. Ale podstata tohto problému určite spočíva s imobilizérom pretože sa mi zlomil kolík vložky /teda zámku na štartovanie/. Ja som si kúpil novú vložku, ale bez imobilizéru takže som chcel chytiť signál z klúča kde mám čip, ale pritom by som štartoval s novým klúčom. Ale hla nefunguje to. Diodka Sucurity jakmile otočím klúč do polohy II prestane blikať, ale začne svietiť. Čiže si myslím, že nechytá signál z toho klúča. Čo nieje normálne, malo by to šlapať. Vie mi niekto poradiť??? vyskúšam hoc čo ved to už má svoje roky :). Dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od V.Brousek »

Když jsem vlastnil Matíze problém s imobil. jsem neměl. Jenom jsem ztratil klíč a když jsem si nechal dělat nový v klíčové službě, tak jsem měl štěstí, že do určitého data výroby je použit určitý typ čipu a ten měli. Musel jsem přijet autem a ten nový klíč mě paní načipovala. Kdybych potřeboval ten novější čip, měl bych smůlu a musel bych zajet do Daewoo servisu. Platil jsem za nový klíč něco okolo 800,- Kč.
Proto upozorňuji na tuto možnost. Jinak nejsem přes elektriku odborník, tak snad jsem to napsal srozumitelně.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
carda
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 01, 2012 19:23

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od carda »

No klúče mám dva. Ale ani s jednym nejde naštartovať. Neviem presne z čoho sa skladá imobilizér, ale počul som, že má vlastnú baterku. Je možnosť, že som ju odpálil tým, že som nechal zámok v druhej polohe a vypojil som baterku auta? Je tu vela otázok, ale na ne mi odpovie len odborník v autorizovanom servise chevrolet, ale to bude mastné.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od V.Brousek »

Pravděpodobně máš pravdu v tom, že při odpojení baterie by měl být klíček mimo spínací skříňku. Řešení bude v servisu, nebo u někoho, kdo se čipováním zaobírá.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Mikeš »

Dost pochybuji,že imob.má nějakou svou baterii.
S tím odpojením baterie při zapnutém zapalování si neudělal dobře -P .
Už se to tu někde probíralo, protože právě toto většinou způsobí "zasukování" imobilizéru...


Ááá koukám,že kolega Brousek byl rychlejší,ale má na věc podobný názor :)
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Zdravím,
mě se stalo něco podobného. Matize mám cca 2 měíces tak ještě nemám vychtané všechny jeho fígle.
Při nabíjení baterky jsem ji odpojil a nechal klíče v zapalování.Po nabití autí točilo startérem jak zběsilé ale ani neškytlo.
Odpojil jsem baterii,a nechal odpojeno cca 2 hod,pak zapojil,zasunul klíček a matez naskočil nadrc ;)
Závěr-klíče před odpojením baterie vždy vytáhnout ze zámku zapalování... -i -i -i
Třeba to někomu pomůže.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
carda
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 01, 2012 19:23

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od carda »

Ešte jedna otázočka. Auto mi naštartovalo dnes pár krát, ale s problémami. Nemáte znáhodou niekto schému a postup výmeny vložky zapalovania? Pretože ja som rozoberal aj tie kontakty na druhej strane zámku a tam je jedna struka a malí kolíček ktorý som si neni istý či som dal správne. Ďakujem
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od 32jaja »

Schéma by mohlo být v té knížce : Jak na to? Jestli jí máš? Já se na to podívám, a dám Ti vědět. :)
frodus
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 07, 2013 12:51

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od frodus »

zdravim pani matiz 0,8r.v 2004 nejde nastartovat nehadze iskru ale ma modul nie rozdelovac
poradi niekto
dik
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, a má to zapalovací cívku? Zkus tu cívku,jestli háže jiskru? Pokud né, vyměn ji.
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Mikeš »

Má tři cívky.Že by klekly všechny najednou?
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“