matiz nejde nastartovat

Moderátor: Blue Lanos

HORAL
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 06, 2009 14:29

matiz nejde nastartovat

Příspěvek od HORAL »

Zdravím všechny matizáky.Prosím o radu.Vlastním daewoo matiz 0.8 r.v1999.auto do posledni chvíle jezdilo bez problému.Při jedné zastávce v hypermarketu už jsem nenastartoval.Startér točí ale ani si neškytne.Auto je po výměně kabelu,svíček,nový rozdělovač, optický snímač,čerpadlo .Po vyjmutí svíček jsou suché ,ale čerpadlo natáhne normálně benzin až ke vztřikum.Dalši věc nejde jiskra na svíčkách.Je to divný aby z ničeho nic nešly dvě základní věci jen tak najednou.Napadlo mě jestli to nemuže být imobilizér v řidící jednotce jestli tam nějaký je .Na diagnostice jsem zatím nebyl.Jsem z Ustí nad labem nezná tady někdo nějaký slušný servis nemám s tím zatím žádné skušenosti tak abych nenaletěl.Předem díky za vaše příspěvky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od palikx »

immo bys poznal na palubni desce je kontrolka security.pokud blika pri startovani je immo rozkodovany.stava se to pomerne casto.
jsi docela dobrak menit rozdelovac za 4000 aniz bys vedel jiste ze je to v nem.(teda pokud jsi nemel doma nejaky nahradni o kterem vis ze je urcite dobrej.)
takze asi diag bude potreba na zjisteni jak to s tim immo je a pripadne neco dalsiho.
ale kde v ul neco je nevim.milosh by mozna vedel.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím všechny na foru a přeji hezký den :o) kolego " Horale " ty kluku sakramentská městská :o) ty nevíš ,jen tak asi mimochodem , že máte servis dokonce autorizovaný na této adrese : FAIR AUTOTOP,s.r.o. Podhoří 371/7 / naproti Tescu / ve Všebořicích a také v Chabařovicích :?:
Jinak Tě mezi námi nováčku Matízkáři :o) vítám a přeji až autí zprovozníš, tak mnoho kilometrů bez takových problémů o kterých se zde zminuješ :lol: čau " Vazoun" :lol: Na rady kolegy " Palikxe " rozhodně dej -i je ten nejlepší ve svém oboru a poradí vždy ochotně a odborně - škoda že bydlíme daleko od něj :o) diagnostiku dělá také a dobře -i
--------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.08 - r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2010
04.gif
04.gif (36.04 KiB) Zobrazeno 9534 x
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Rado77 »

No ked nejde iskra na sveicky, tak cievka
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od alvin »

Keby to bola škodovka,alebo povedzme aj R5-ka tak bez zaváhania poviem,,že konenzátor. Ale ako som raz v tejto podrobne prezeral schému zapaľovania pre Matiz I.,tam nič také sa nespomína už,tak tiež,ak nesnieti check ani nič podobné tipujem na indukčku,aj ke´d tá sa málokedy prejaví "rychlou smrťou",tá zykne odchádzať postupne,,nechá sa počuť občasným vynechávaním motora,či zlými štartmi. Ale kedže ja som taký,že idem od najmenšieho zla,tak by som v prvom rade šiel po kábli od indukčky k rozdeľovaču 8) 8)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
HORAL
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 06, 2009 14:29

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od HORAL »

Díky za vaše rady.Jak jsem psal kabely jsou nové,civku jsem zatím neměnil takže jestli to dobře chápu když mi to nedá jiskru tak to na vtřiky nepustí benzín což mě příde nelogický,protože když mi odešel optický snímač tak na svíčky šel normálně benzin.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Rado77 »

No neviem ci je ECU Matizka taka vychytrala ze by vedela ze "ak cievka nepali, nehadzem ani benzin".... Na druhej strane ale pises, ze sviecky su suche...haluz. Ja by som pre istotu zistil, ci ta cievka naozaj supy dava. Predpokladam ze aj VN kabel od cievky do rozdelovaca si menil....ci nahodou prave ten neni prepaleny. Tusim zospodu cievky je napichnuty zlava aj nejaky kablik....tak ci ma ok kontakt... Cerpadlo pred startom predpokladam pocujes ako natlakuje. Este ma napadlo vytiahnut komplet rampu so vsetrekmi a tak skusit startnut, ci palivo davkuju. Ak ano, isiel by som vyslovene po tej cievke.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
HORAL
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 06, 2009 14:29

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od HORAL »

vyndal jsem hadičku před vtřikama tam benzin normálně jde,na vtřiky nevim vyndat jsem je neskoušel na to si netroufáma a bych něco nepokazil.Kabel od cívky jsem prevetivně dal jiný ale nic se nezměnilo tak to vydím asi na servis.Je to k z bláznění do auta jsem během roku investoval asi 20 000,-a furt něco zlobý.Jinak děkuji všem za cené rady díky tomuto foru už jsem auto několikrát opravil bez servisu.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Rado77 »

No 20 neni najmenej....radi sme pomohli ako sa dalo na dialku. Daj vediet co na to servis ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od V.Brousek »

A co náhradní klíč - zkusil jsi ? Jednou nám to udělal služební Matíz a na náhradní klíče normálně odjel.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
HORAL
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 06, 2009 14:29

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od HORAL »

náhradní klíč jsem samozdřejmě zkoušel bez uspěchu jinak dám samozdřejmě vědět co na to ríká servis díky všem za příspěvky.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od palikx »

no pokud ti kdysi odesel opticky snimac a na vstriky sel benzin tak to byla spis nahoda a nebo taky strikaly kdy je napadlo.
pokud odejde snimac nejsou otacky neni jiskra ani benzin.
pokud bys sendal vicko rozdelovace a zatocil motorem poznal bys zda se toci nebo ne.pak by se vyloucily rozvody a dalo by se vymyslet dal.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
HORAL
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 06, 2009 14:29

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od HORAL »

Ok určitě to skusím.Snímač otáček mi odchazel pomalu,auto jelo třeba 5 km bez problému potom zhasl motor.jinak se to projevovalo když jste nechali zapnutý klíček tak po chvilce začali cvakat relátka,bylo to znatelně slišet už se o tom tady tuším psalo.Možná to bude opravdu asi ta cívka no nová stojí 800,-tak jí když tak koupím
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od Vazoun »

HORAL píše:Ok určitě to skusím.Snímač otáček mi odchazel pomalu,auto jelo třeba 5 km bez problému potom zhasl motor.jinak se to projevovalo když jste nechali zapnutý klíček tak po chvilce začali cvakat relátka,bylo to znatelně slišet už se o tom tady tuším psalo.Možná to bude opravdu asi ta cívka no nová stojí 800,-tak jí když tak koupím
------------------------
Tak ti kolegáčku :o) držíme palce, atˇuž je to ono a pro nás ostatní Matizáky další poznatek - čau " Vazoun " :lol:
HORAL
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 06, 2009 14:29

Re: matiz nejde nastartovat

Příspěvek od HORAL »

Zdravým všechny na foru.Tak závada na mém matískovy byla k mému udivu na rozdělovači,špatný optický snimač otačeK jenom podotýkám že jsem na rozdělovači měl vše nové najeto na něm asi 2000 koupený v krči tak jsem zvědavý jestli mi uznaj zaruku slyšel jsem že s tím jsou problémy když reklamujete nějakou elektronickou součásku tak uvidím.Každopádně bych chtěl poděkovat palikxovy zajeho poslední přispěvek protože měl pravdu zřejmě je to opravdu asi mistr ve svém oboru.

Čeština bohužel za 5 :evil: . Docent.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“