Skapanie motora pri starte.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
majko
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 13, 2012 19:38

Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od majko »

Zdravim od štvrtku som majitelom Orlanda diesel 130k.Mam otazku nerobi to pokazde ,ale po nastartovani mi zdochne niekedy sa to zopakuje aj po druhom a potom uz ide normalne.Je to ako by ho nieco dusilo alebo brzdilo.A robi to este ked stojim s autom na mieste.Vopred dakujem za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od smire666 »

Na začiatok gratulácia k novému autíčku :mrgreen: Môže ísť o problém s riadiacou jednotkou. V každom prípade sa obráť na predajcu s reklamáciou...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od palikx »

no
nejspis to neni spravne.
radeji se nebudu ptat jak to startujes a budu predpokladat ze uz jsi diesela nekdy mel.
kazdopadne pokud rano mrzne melo by se zhavit respektive startovat ne okamzite po zhasnuti zhaveni ale chvilku pockat cca3-5 vterin -nevim jak dlouho sviti u tohoto krapu zhaveni-delam to taky a vetsinou neni problem.
taky muze byt problem s naftou doporucuju urcite pridavat aditiva a trosku benzinu(nedivte se nejaky ten litr mnohem zlepsi prutocnost nafty)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od Sajner »

ja som ten problem este nemal. a ani nezhavim - to som ani nevedel, ze treba robit
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od palikx »

no pokud nesviti zhaveni tak se na nic moc cekat nemusi.v lete kontrolka videt ani neni.
ale jak jsou teploty u 0 tak uz vetsinou kontrolka videt je a pak je dobre to chvilicku nechat.
pokud nesviti ani takhle v zime asi tomu vyrobce veri a pak pokud to nestartuje je tam nekde urcite problem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
majko
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 13, 2012 19:38

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od majko »

Zdravim.Dakujem za gratulaciu a tesim sa z noveho auta zatial som nadseny ale mam zatial len 250kmNo za prve jasne ze najprv necham nazhavit a az potom startujem /predosle auto som mal tiez diesla/ ale je zaujimave ze to nerobi pokazde a niekedy aj pri teplom motore.Uz som kontaktoval predajcu ale zatial nevedia este volali niakemu mechanikovi do Chevroletu neviem kam.A jasne kontrolka svieti ale pochvilke zhasne a potom startujem ale ako hovorim nestane sa to pokazde.A prave tomu nerozumiem a ani mi nevyhadzuje chybu.Tak pockam co mi povie predajca.A dakujem za odpovede a rady. :lol:
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od vasek »

majko píše:Zdravim.Dakujem za gratulaciu a tesim sa z noveho auta zatial som nadseny ale mam zatial len 250kmNo za prve jasne ze najprv necham nazhavit a az potom startujem /predosle auto som mal tiez diesla/ ale je zaujimave ze to nerobi pokazde a niekedy aj pri teplom motore.Uz som kontaktoval predajcu ale zatial nevedia este volali niakemu mechanikovi do Chevroletu neviem kam.A jasne kontrolka svieti ale pochvilke zhasne a potom startujem ale ako hovorim nestane sa to pokazde.A prave tomu nerozumiem a ani mi nevyhadzuje chybu.Tak pockam co mi povie predajca.A dakujem za odpovede a rady. :lol:

Ještě bych zkusil vyměnit klíček, možná se jen špatně načítává imobilizér...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
majko
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 13, 2012 19:38

Re: Skapanie motora pri starte.

Příspěvek od majko »

No bol som v servise najprv mi menili nadrz aj s cerpadlom ale nepomohlo a potom som bol znova a vymenili tlakove cerpadlo /ak som dobre rozumel/ a uz mam pokoj.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“